Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

suszpl

a ja sie podepne do tematu i sie spytam o jedą rzecz, nie wiem dlaczgo telefon mi sie coraz dłuzej ładuje, podłączyłem go około 3 w nocy, teraz jest 12 i DALEJ NIE JEST NAŁĄDOWANY, jest 88% baterii i bardzo długo to idzie.. any idea? dodam ze wykres ładowania przebiega liniowo, znaczy ze przebiega tak jak należy, tylko strasznie dlugo, na poczatku uzytkowania telefonu potrafil mi sie naladowac w nieco ponad godzine...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż zrobiłem tą kalibracje juz na kolejnym fonie z ciekawości i musze przyznać bez ironi że nic a nic nie pomogła kalibracja. Jak leciała bateria tak nadal leci swoim tempem. Nie pisze tego żeby zrobić na złość bo to bez sensu.

Może jakimś cudem u innych działa ta kalibracja ale u mnie napewno nie wnosi nic nowego. Nawet bym powiedział że spadek bateri przyśpieszył ale to za wcześnie na takie wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vigo

Owszem, bo % klamia, subiektywne szybciej, wolniej nic nie znaczy. Liczy sie tylko i wylacznie czas dzialania od 100 do zera.

W kazdym razie, jak mialem x8 i czesto zmienialem romy, program byl niezbedny i naprawde dzilalal. Stary rom zostawial syf i kalibracja byla niezbedna.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sry. Raz tak miałem to go rozładowałem na maxa i na wyłączonym ładowałem. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

ja to potem znalazlem ten program do wywalania pliku binarnego z bateria, tylko trzeba bylo podladowac do 100%, ale sprobowalem w innym gniazdku, 10% naladowalo w jakies 10 imnut, moze to kwestia slabego napiecia w gniezdzie, bo w sumie do jednego kontaktu mam 2 przedluzacze podłączone :P jak nie dzis to jutro bede ladowal, zobaczymy czy znowu tak dlugo bedzie sie ladowac, jak tak to rozladuje na maksa az sie wylaczy i przy rozladowanym bede ladowac, dam znac czy pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aż zrobiłem tą kalibracje juz na kolejnym fonie z ciekawości i musze przyznać bez ironi że nic a nic nie pomogła kalibracja. Jak leciała bateria tak nadal leci swoim tempem. Nie pisze tego żeby zrobić na złość bo to bez sensu.

Może jakimś cudem u innych działa ta kalibracja ale u mnie napewno nie wnosi nic nowego. Nawet bym powiedział że spadek bateri przyśpieszył ale to za wcześnie na takie wnioski.

Przede wszystkim trzeba przestrzegać procedury. Bateria musi być naładowana do 100% i bez odpinania od ładowarki wywalamy plik 'baterystats.bin' uruchamiamy telefon i odpinamy od ładowarki. Rozładowujemy go do samego zera, aż się wyłączy. Potem znowu ładujemy do 100% i dopiero widać efekty. Czasami trzeba kilka kalibracji zrobić bo bateria lubi się dziwnie zachowywać po wywaleniu tego pliku. Ja miałem tak, że po pierwszym skasowaniu bateria stała na 100% przez 6h... a potem nagle co minute leciała po 1% do 70%. Przy drugiej kalibracji już się unormowało w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Po kilku większych dniach nieobecności zjawiam się, aby zaktualizować temat. Myślę, że jego zakończenie będzie dla was tak samo niespodzianką, jak dla mnie.

Małe dopowiedzenie -> Telefon ostatecznie wylądował w serwisie w Mławie. Uznałem, że mój problem polega na wadliwym oprogramowaniu lub walniętej baterii. Masę osób sugerowało mi, że mam problem ze samym sobą i że to normalne, iż L9 trzyma jeden dzień niecały. A tymczasem odpowiem tym osobom "SCREW YOU!"

Telefon wysłałem 11 lutego, paczkę otrzymałem z powrotem dzisiaj tj. 22 luty. Dokument naprawy zawiera wyraźne info: "Naprawa płyty głównej". Wygląda na to, że nasze L9 są podatne na pewną nieokreśloną awarię (prawdopodobnie coś z procesorem sterującym pobór energii), która powoduje nadmierne zużycie akumulatora. Jeśli więc ktoś ma identyczny problem, jak ja; wykresy zużycia baterii są liniowe, a nie schodkowe - to może śmiało pchać telefon na serwis.

PS. Przy okazji dodam, że nie potwierdzam obiegowych opinii, iż serwis w Mławie oddaje telefony w gorszym stanie, niż się je wysyła. Mój przyszedł elegancko wyczyszczony i beż ani jednej ryski. Pochwała dla chłopaków z serwisu. Proszę jeszcze o nie zamykanie tematu, ponieważ za kilka dni wrzucę wyniki zużycia baterii po naprawie. Na razie nie jestem w stanie tego zrobić bo bateria jest na 100% od 2 godzin i ani myśli się rozładować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

Tak jak obiecałem chcę zamknąć temat do końca. Od kilku dni nie dawałem znaku życia, ponieważ tyle czasu zajęło mi rozładowanie baterii :PP Poniżej przedstawiam (dla niedowiarków) pełny zrzut tego jak zachowuje się prawidłowo działający telefon po udanej naprawie modułu zasilania w serwisie LG. Jestem wniebowzięty, bo telefon od nowości tak mi nie działał. Panowie z serwisu LG spisali się kapitalnie i mam nadzieję, że problem już mi się nigdy nie powtórzy.

post-137912-14255718400523_thumb.jpg

Jak widać wynik jest powalający. Jeszcze, jak porównać do tego wykres w trakcie problemów z baterią, to macie sami odpowiedź, jak powinien działać L9.

Dla ciekawskich dodam jeszcze, że telefon był użytkowany z 90% podświetlenia, wifi on, około 10 telefonów dziennie, około 5 sms'ów dziennie, trochę internetu itd.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pytania, to proszę pisać - chętnie odpowiem. Jeżeli nie, to temat można zamknąć, ponieważ uważam swój problem za rozwiązany, natomiast topic przyda się tym, którzy ewidentnie mają taki problem, jaki miałem ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

Wow wynik robi wrażenie, to muszę przyznać... :PP a jaki miałeś czas włączenia ekranu jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

No to kumpel w robocie mnie zdziwil. Tez ma L9 i pokazal i wykres jego baterii. Idzie mu juz 7 dzien i ma jeszcze z 20% ale tylko pare SMS i rozmowy, zero internetu. Ja wyciagam 2 dni ale sporo korzystac z sieci i czasami jakas gierka jak dziecko sie dorwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi