Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Z opcjami uśpienia wsio jest ok, według tego co piszesz to telefon działa jak ma działać, a Ty źle rozumiesz (odwrotnie) to co telefon Ci przekazuje. Tak więc wszystko jest ok, a że włączone wifi je baterie to normalne, pytanie ile jej je? Jak masz synchronizacje, albo jakieś programy z neta korzystają to tak będzie.

A druga sprawa że dział z S2 jest trochę gdzie indziej na forum ;)

ps. jeszcze małe wyjaśnienie

Otoz mam wlaczone WiFi i w ustawieniach Utrzymuj polaczenie wifi w trybie uspienia zaznaczone NIGDY (ZWIEKSZA ZUZYCIE DANYCH)

Czyli jak byk pisze że ma nigdy nie utrzymywać połączenia w trybie uśpienia, dlatego wifi się rozłącza w uśpieniu. A zwiększa użycie danych tyczy się danych pakietowych, które jak masz włączone to nie działa na nie tryb uśpienia. Jak masz włączone dane pakietowe i wifi to telefon domyślnie korzysta z wifi, a jak masz zaznaczone opcje jw. to po wygaszeniu ekranu wifi się rozłącza i internet utrzymuje się na danych pakietowych. O to tu kaman, mam nadzieje że teraz rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatnio coś pobawiłem się ustawieniami

to jak się pobawiłeś ustawieniami i pochwaliłeś screenami to się podziel sposobem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z opcjami uśpienia wsio jest ok, według tego co piszesz to telefon działa jak ma działać, a Ty źle rozumiesz (odwrotnie) to co telefon Ci przekazuje. Tak więc wszystko jest ok, a że włączone wifi je baterie to normalne, pytanie ile jej je? Jak masz synchronizacje, albo jakieś programy z neta korzystają to tak będzie.

A druga sprawa że dział z S2 jest trochę gdzie indziej na forum ;)

ps. jeszcze małe wyjaśnienie

ok. dzieki za wyjasnienie.

Czyli jak byk pisze że ma nigdy nie utrzymywać połączenia w trybie uśpienia, dlatego wifi się rozłącza w uśpieniu. A zwiększa użycie danych tyczy się danych pakietowych, które jak masz włączone to nie działa na nie tryb uśpienia. Jak masz włączone dane pakietowe i wifi to telefon domyślnie korzysta z wifi, a jak masz zaznaczone opcje jw. to po wygaszeniu ekranu wifi się rozłącza i internet utrzymuje się na danych pakietowych. O to tu kaman, mam nadzieje że teraz rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muha4

Witam, z tego co wyczytałem na internecie bateria w tym telefonie wystarcza na nawet 3 dni. I tutaj moje zdziwienie, mój nie wytrzymuje nawet 1 całego dnia. Wiadomo że by się to udało gdybym wyłączył wszystkie programy i funkcje ale to przecież jest bez sensu. Sprawdziłem w użyciu baterii co zżera moją baterię:

1. miejsce Komórka w trybie gotowości.
    2. miejsce Telefon nieaktywny.
    3. miejsce ekran.

Z tego co czytałem normalnie jest gdy ekran jest na 1 miejscu. Widać że coś jest nie tak. Wątek poruszany na wielu forach lecz nie znalazłem odpowiedzi/fixa. Od razu powiem że nie jestem w strefie gdzie ciągle zmienia się 2g na 3g. Ustawiłem operatora na Plus żeby mi ciągle nie zmieniało pomiędzy Play/plus. zasięg wacha się od 2 do 4 kresek. Robiłem hard reset nie pomogło. Wgrałem firmware od nowa, nie pomogło. Sprawdziłem wakelocki i jedyne co mnie nie poki to np. alarm menager wybudzał go około 6k razy przez 5 godzin. Nie chciałbym oddawać telefonu na gwarancję bo to jakieś 3 tyg bez telefonu. Rootować czy odblokowywać bootloadera żeby wgrać nowy rom też bym nie chciał bo nie wiem czy to pomoże a gwarancję stracę. No chyba że ktoś testował i pomogło to mogę zaryzykować. Ktoś miał z tym do czynienia? Szczerze wątpie żeby była to usterka hardware ponieważ problem występuje na różnych telefonach po aktualizacji do JB.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

To znaczy, że niewiele korzystasz z telefonu - ekran jest 1 jeśli więcej korzystasz, a może np. Słuchasz sporo muzyki. Podaj średni czas jaki jest na jednym ładowaniu i średni czas włączonego ekranu

CM v11 , Enigma 4.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    :E Przeczytałem od początku 22 strony ... po to żeby nie pytać ... ale zachciało mi się już normalnie zbierać na ... jak miałbym skończyć na obecnej już 42 ... więc zapytam bo największy "fachowiec" Pablito1988 się nagadał ... napisał ... i w końcu nigdzie nie znalazłem gdzie jest ten plik "batterystats.bin" który usuwa się :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

/data/system

C Pa 8 , Enigma 5 13

---------- Post dołączono o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Ale od tego są apki, nwm czy to samo się tworzy później

C Pa 8 , Enigma 5 13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi