Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem co napisałeś - ładujesz telefon wyłączony czy tylko przy wygaszonym ekranie ?...hmm, baterii się nie formatuje, nie mają efektu pamięci więc ten zabieg jest zbyteczny ! Jeśli brak Ci cierpliwości, to odłącz telefon od ładowarki przy 92%, nic mu się nie stanie a przy najbliższej okazji, idąc spać podłącz go do ładowania, przez całą noc ładowarka naładuje go do 100% i ustabilizuje napięcie. a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pablito, miales roota przed odeslaniem do serwisu?? Nie czepiali sie nic??

Tak. Miałem roota. Przed wysłaniem na serwis wrzuciłem soft przez KDZ od nowa i wysłałem... Nic a nic się nie czepiali.

10 godzin i 15 procent baterii przez noc to nie za dużo? Dodam że teraz przez 5min spadło dodatkowe 2 procent. Daje screeny. Czemu mi w ogóle nie wchodzi w tryb Deep sleep.......?

Widzę, że masz podobny objaw jak ja. Tryb deep sleep mi nie działał i wykres u ciebie idzie prostą linią (tzw. nie ma takiego schodkowego wykresu). Podejrzewam, że możesz mieć ten sam problem co ja. Jeżeli bateria samoistnie ci się rozładowuje przy wyłączonym ekranie, to sugeruję serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie bardzo rozumiem co napisałeś - ładujesz telefon wyłączony czy tylko przy wygaszonym ekranie ?...hmm, baterii się nie formatuje, nie mają efektu pamięci więc ten zabieg jest zbyteczny ! Jeśli brak Ci cierpliwości, to odłącz telefon od ładowarki przy 92%, nic mu się nie stanie a przy najbliższej okazji, idąc spać podłącz go do ładowania, przez całą noc ładowarka naładuje go do 100% i ustabilizuje napięcie. a:)

Całą noc trzymałem telefon pod ładowarką od godziny 1:00 do 11:00. Telefon wyłączony, klikam srodkowy klawisz funkcyjny a tam ładowanie trwa nadal, odpinam tel. od ładowarki włączam 92% baterii. Co jest K.. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

jak jeszcze kilka razy sie to powtórzy to odsylaj na serwis, ewidentnie jest cos nie tak, a jescze pytanie - takie same objawy przy łaowaniu włączonego i wyłączonego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Całą noc trzymałem telefon pod ładowarką od godziny 1:00 do 11:00. Telefon wyłączony, klikam srodkowy klawisz funkcyjny a tam ładowanie trwa nadal, odpinam tel. od ładowarki włączam 92% baterii. Co jest K.. ?

wielokrotnie opisywany problem, w l7, l9, 4x nawet sam go miałem na l9 i myśle że nie warto się tym przejmować, jakiś czas tak było, tydzień może dwa, potem sie naprawiło samo, bądź na skutek aktualizacji softu, nie moge dokładnie stwierdzić, ale proponuje mieć softa 10h i poczekać jakiś czas, być może samo się naprawi tak jak mi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może by zrobić jakąś kalibracje baterii, albo usunąć plik batterystats.bin na naładowanym fonie i zrobić restarta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jayp

Witam. Mam ten sam problem co koledzy wyżej.

Drugi raz całą noc ładowałem i 92%. Według statystyk EKRAN zeżarł 63% baterii - 4h 18 min.

Generalnie bateria wytrzymała 11h i 22 min. Wynik chyba bardzo słaby.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jest z moim l9. Nawet przy ładowaniu na wyłączonym urządzeniu przez całą noc nie mogę wymusić więcej niż 92%. Myślę czy nie oddać go na gwarancję. Dodam, że posiadam soft od Play i nic w nim nie zmieniałem. Gdyby ktoś znalazł na to sposób to chętnie usłyszałbym jego opinię na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

wynik standardowy, ponad 4 godziny ekranu to standard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja mam taki jak widać telefon bardziej używany niż leżał, wykres od ładowania (nie pełnego około 96%) do następnego około 1 dzień i 18 godzin, jak widać ładnie wchodzi w deep sleep.

post-41684-14255718785411_thumb.jpg

Co do poziomu naładowania to albo robicie kalibracje baterii, ale nie wiem czy to się da bez roota albo usuwacie plik batterystats.bin (to praktycznie to samo co robi jakaś apka ze sklepu play), albo wgrywacie na nowo softa.

Acha w celu zaoszczędzenie baterii proponuje na wstępie ustawić wi-fi tak żeby nie trzymało nam cały czas połączenia z routerem, tylko zmienić w ustawieniach wi-fi tak aby podczas wyłączenia ekranu również wyłączało się wi-fi. zaoszczędzi nam to sporo baterii, jak i również pozbędziemy się dziwnych synchronizacji z naszym kontem google co 5min

Pozdr

Edytowane przez Seavolv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi