Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

jayp
    wynik standardowy, ponad 4 godziny ekranu to standard

Czyli twierdzisz, że nie jest to zły wynik. A co ładowaniem do 92% - to chyba nie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że to nie jest ok, ale jest promyk nadziei. Właśnie rozładowałem telefon do momentu aż sam się wyłączył i wyłączonego podłączyłem pod ładowarkę. Po kilku godzinach bateria na animacji niby wciąż się ładowała ale mimo to odpaliłem telefon, bo po takim czasie powinien się już naładować. Gdy smartphone się włączył zobaczyłem na pasku 96%, więc jest progres. Spróbuje powtórzyć sytuację, ale tym razem podłącze telefon na noc i jutro dam znać czy to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jayp

dudusbug własnie w ten sposób zrobiłem.

Rozładowałem telefon do końca a następnie ładowałem całą noc.

Z rana wstaje i 92% ;/

miałem raz 99%, a po kilku sekundach spadło na 92%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudusbug własnie w ten sposób zrobiłem.

Rozładowałem telefon do końca a następnie ładowałem całą noc.

Z rana wstaje i 92% ;/

miałem raz 99%, a po kilku sekundach spadło na 92%

Robiąc w ten sposób uszkodzisz baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę, że od tego robią się mostki miedziowe na ogniwach baterii, ale to jedyny pomysł na jaki wpadłem. Może masz pomysł na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli twierdzisz, że nie jest to zły wynik. A co ładowaniem do 92% - to chyba nie jest ok.

Problem z niedoładowywaniem baterii jest już znany od bardzo długiego czasu. Pisałem o tym kiedyś. LG zastosowało w naszych telefonach baterię o innym składzie chemicznym (SiO2), który łatwiej ulega uszkodzeniu, gdy jest pod ciągłym zasilaniem. Z tego powodu wprowadzono mechanizm zabezpieczający baterię, który po naładowaniu aku do 100% odcina zasilanie, jeśli nie odłączymy telefonu od ładowarki. Dlatego po 11h pod ładowarką macie 92%, a nie 100%.

Telefon ładuje się w około 2,5-3h do 100% i po około godzinie samoistnie przechodzi na zasilanie bateryjne, aby nie uszkodzić akumulatora ciągłym ładowaniem. Dzieję się tak do 92%, przy których jest już podtrzymywane zasilanie AC. Dzięki temu bateria nie wysiądzie wam po 6 miesiącach. Także objaw jest normalny. Zalecam odłączać telefon po naładowaniu do 100% i tyle.

Żeby nie było... dzwoniłem kiedyś do serwisu LG i informacja jest potwierdzona i znana. Nie jest to żadna wada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jayp
    Robiąc w ten sposób uszkodzisz baterię.

To w jaki sposób mogę dbać o baterie. Proszę o twoją radę.

Pablito1988 Czyli używać i cieszyć się z telefony :) A jak będzie gorzej to najwyżej zareklamuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie ładuje się do 100% nawet po całej nocy.Mam zainstalowaną Battery Defender. Po zainstalowaniu launchera Nova bateria zaczęła całkiem wolno się rozładowywać. Jak widać mam soft 10C i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To w jaki sposób mogę dbać o baterie. Proszę o twoją radę.

Pablito1988 Czyli używać i cieszyć się z telefony :) A jak będzie gorzej to najwyżej zareklamuje.

Powiem, jak ja używam telefon. Baterię ładuję do 100% i zaraz po naładowaniu odłączam od ładowarki. Podłączam ją ponownie w momencie, gdy jest poniżej 10%. Zasada jest taka, że ogniwa litowo-jonowe przy niskim stanie naładowania wysychają (ulegają degradacji/utlenianiu), a przy ciągłym naładowywaniu "wypalają się". Po za tym trzeba pamiętać o zagadnieniu, jakim jest ilość cykli ładowań. Większość baterii jest skalowana na około 500 cykli. Jeżeli co chwilę będziesz doładowywać baterię, to za każdym razie zlicza ci jeden cykl. Tak więc aku można bardzo łatwo zajechać w kilka miesięcy poprzez ciągłe ładowanie po kilkanaście procent. Ja swój telefon mam od pół roku (nie licząc mojej awarii opisanej w tym topicu, która skończyła w serwisie) i bateria do dzisiaj trzyma mi około 3-4 dni przy średnim użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jayp
    U mnie ładuje się do 100% nawet po całej nocy.Mam zainstalowaną Battery Defender. Po zainstalowaniu launchera Nova bateria zaczęła całkiem wolno się rozładowywać. Jak widać mam soft 10C i jest ok.

W takim razie co radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi