Skocz do zawartości
lukasik22223

★ ★ InFiNiTy_ROM_v7.1 ★ ★ [Android_4.1.2_XWLSN] By adesirello y Sherpa47

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo coś na temat aktualizacji tego romiku na xwlsd?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetłumaczyłem z tego wątku: InFiNiTy_ROM_v2.0_Android_4.1.2_XXLS8 By adesirello y Sherpa47

Jak zaoszczędzić na baterii

OSZCZĘDNOŚĆ BATERII:

- Używaj ciemnej tapety.

- Ustaw najniższą jasność.

- Nie ustawiaj dźwięku z wibracjami, chyba że masz wyciszone dzwonki.

- Włącz połączenia (Bluethooth, gps, wifi ...) tylko wtedy, gdy naprawdę są potrzebne, to tylko niektóre z narzędzi, które zużywają najwięcej baterii.

- Wyłącz dźwięk klawiatury. Choć może się wydawać nieistotne, ta funkcja również marnuje energię i liczy się każdy szczegół, jeśli chodzi o oszczędzanie baterii.

- Wyłączenie połączenia danych: oprócz wyłączania WiFi, jeśli jesteś w miejscu, gdzie jest dobry zasięg 3G lub nie musisz przeglądać (Internet, e-mail, whatsapp ...), można wyłączyć opcję "Połączenie danych" lub uaktywnić "tylko GSM" w trybie sieci. Idź do Ustawienia / Więcej ustawień / Sieci telefonii komórkowej / Tryb pracy sieci / Tylko GSM.

- Wyłącza Fast dormancy(szybkość spoczynku) wpisz na klawiaturze połączeń kod *#9900# będzie wyświetlane menu z opcjami "Disable fast Dormancy".

- Ustaw wygaszenie ekranu po 15 sekundach.

- Wyłącz w ustawieniach / dźwięk / i odznacz cztery opcje (dźwięk klawisza dotykowe dźwięki, dźwięk blokady ekranu i wibracje po dotknięciu ekranu).

- Wyłącz w Ustawienia / Lokalizacja Usługi / usługi lokalizacji Google, położenie i wyszukiwarka Google.

- W ustawieniach / Opcje programisty / Ogranicz procesy w tle -> Najwyżej 2 procesy

- W ustawieniach / Opcje programisty / zmień skalę animacji: Skala animacji okna/Skala animacji przejścia/Skala długości animacji na 0,5x

- Wybierz alternatywy dla jednorazowych widżetów. Niektóre widżety, takie jak te, które pozwalają poznać prognozę pogody i wiadomości, wymagają połączenia internetowego by pracować stabilnie i aktualizują się w tle, co skraca żywotność baterii.

- Zawsze należy zamykać aplikację, których nie używamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to są podstawowe zasady korzystania z każdego nowego urządzenia z Androidem. O tym Fast Dormancy jedynie nie wiedziałem. To powinno być w każdej instrukcji telefonu/tabletu. Ludzie się dziwią że telefon im trzyma 1 dzień jak nabite apek w tle od groma, a telefon na ustawieniach domyślnych.

Swoją drogą to ograniczanie aplikacji w tle to też ma swoje minusy. Niektóre apki lubią się przez to same wyłączyć, albo w ogóle nie włączyć. Lepiej zostać na domyślnej opcji i dać sobie widget od menedżera gdzieś na pulpit i po zakończeniu czyścić zawsze pamięć RAM.

No i nie używajcie żadnych cudownych apek do wydłużenia życia baterii bo to taka sama ściema jak polepszenie internetu. Myślenie to najlepsza apka do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kshell

A co dokładnie robi to Fast Dormancy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rolex
    @u ja każdy znojdzie byki kajś, tylko aby wyśta chcieli wszytko mieć genał. Tak sie ni do, jo tyż musza czasym pokombinować, znaloz żech na xda to je dupne forum , tam je jak dogroc nowy wichajster multiwindow i żech znod i zainstalowoł. Tero chulo mnie multiW genał. Internet tyż żech popraioł i mom z innego softa przeglondarke i serfuja po www bez problemów. I powinkszo palcym na skraju genał :)

Ja żeś ino taki mądry to dajna chłopie te apki od multi i www a ino być rado wdzięczny ...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up. tu masz multi window, tylko stare wywal z systemu .[MOD] Multi Window & All Apps (XWLS8) - xda-developers

zaraz ci wstawie na mój dysk i se pobierzesz momento XD

https://docs.google.com/file/d/0By4qc6XsNpzyZFpkTl9tR0FEQms/edit?usp=sharing

Przeglądarka podmienicz trzeba i nadać premission ;)

Edytowane przez Szewcu72
    połączono posty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cos tam na tej stronie romu infinity jest o wersji 3.0, chyba będzie dziś bo jest już nagłówek itp. Ale nie bardzo kumam w tym języku. Jak by mógł ktoś luknąć. I wstawić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest już wersja 3.0, tam gdzieś masz download i masz coś typu ftp i wchodzisz w systemy, infinity i tam masz wersje i tam jest najnowsza 3.0, która niedawno wyszła, obecnie mam omege 20, jak będzie sensowny powód to zainstaluję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można od razu v3.0 wgrać czy trzeba zacząć od v2.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi