Skocz do zawartości
dawidggg

Wgrywanie przez CWM stock V10A/E/H oraz V20B/C/D/E/H ROOTED

Rekomendowane odpowiedzi

Lupus82

dzięki, widziałem ten temat. Chyba łatwiej wrócić ;) Będę miał czas to się pobawię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+
    Rozumiem, że aby wgrać V20c z rootem to muszę wcześniej wrócić do V10 ?

Jeśli tak, to chyba chwilę poczekam na jakiś inny sposób...

Nie- nie rozumiesz :)

Aby wgrać ten 20C musisz mieć CWM i przywrócić backup

Jak masz v20b bez roota to i nie masz CWM. Aby wgrac CWM musisz miec roota, wiec powrot do v10 aby roota zrobic.

---------- Post dołączono o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Można sobie wgrać v20c z rootem wg metody Lelus. Zaraz sobie zarzuce....

W metodzie Lelus napisano, ze nie dziala dla JB, bo v20b nie ma pliku *[6].bin, ktory edytujemy i podmieniamy.

Czy Tobie sie udalo zrootowac v20c ta metoda?

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl
    v20c

Kliknij

biore restore i pojawia sie "md5 mismatch", zrobilem sobie backup swojego systemu i przy probie restore swojego to samo, ktos ma jakis pomysl?

---------- Post dołączono o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

za ktoryms razem zaskoczylo, ale chyba powinno za pierwszym razem..

---------- Post dołączono o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

no i jest problem, wzialem restore twojego (czyli 20c ale pelne restore), potem restore data mojej kopii i dalej mam 20b, co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok napisze jak zainstalować tutaj 20c + root jeśli posiadamy wgrany już JB 20b + root i mamy zablokowany BL

Na początek będziemy potrzebować CWM (recovery) aby go zainstalować korzystamy z instrukcji jaką zamieścił użytkownik "reedson" (trochę ją zmodyfikowałem :D)

1) najpierw instalujemy ze sklepu Busybox w programie wybieramy instalacje w katalogu *./xbin

2) jeśli poprawnie zainstalowaliśmy Busyboxa instalujemy P940RecoveryInstaller.apk w programie wybieramy install i wybieramy CWM

3) Uruchamiamy ponownie telefon i sprawdzamy czy CWM działa

Ok jeśli już mamy zainstalowane CWM sprawa jest już prosta :D

1. Najpierw tworzymy sobie katalogi (jeśli nie mamy) /sdcard/clockworkmod/backup/ i do folderu backup wrzucamy nasz ściągnięty backup np 20c + root oczywiście najpier go rozpakowywujemy tak aby pozostał sam folder "2013-04-04.16.50.14" + pliki w nim

2. Następnie uruchamiamy telefon w CWM i wybieramy nasz backup. W CWM chyba wybierało się backup i następnie restore i nasz backup (nie pamiętam pisze z głowy)

3. Po wgraniu backupa możemy jeszcze zrobić wipe opcją w CWM a następnie dajemy reboot i cieszymy się z nowego softu :D

Zaraz to trochę edytuje bo pisałem na szybkiego

Edytowane przez Seavolv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    el9

mogłby ktos wrzucic backup v20c na inny serwer bo tu po 5kb/s idzie :D ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

Jak juz zainstalowałes v20c to napisz proszę cos o zmianach, jakoś nie chce mi się bawić zmiana która będzie niewidoczna. Działa podmiana karty SD?

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie za wczesnie by coś pisać :D Co do podmiany pamięci to tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

Czy przed zainstalowanie cwm włączyłem skrypt? Czy jechałes na podmienionej pamięci? Skoro działa teraz cwm i to jest potwierdzone to waham się czy nie wrzucić podmiany pamięci przez cwm

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jechałem na podmienionej pamięci, cwm będzie ci tylko działać do momentu wgrania backupa albo factory resetu, jest to CWM tymczasowe nie na stałe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

na v20c tez mozemy wgrac to cwm? jezeli tak to przywracam v20c bo wczesniej, po przywroceniu v20c i przywroceniu danych z v20b (zrobilem swoj backup przed wgraniem v20c) mialem dalej v20b... i dalej mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi