Skocz do zawartości
ryzior

zewnętrzna (hardware) klawiatura do desire

Rekomendowane odpowiedzi

ryzior

ktoś widział słyszał o takim rozwiązaniu?

brakuje mi czasem do pracy klawiatury (z joystikomyszką) która nie zajmowałaby miejsca na ekranie telefonu.

rozwiązanie z telefonów htc cośtam "pro" byłoby super.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy chodzi Ci o pełnowymiarowe klawiatury czy takie co by się do kieszeni zmieściły. Na allegro są takie małe klawiaturki na bluetooth

1. Ultra mała Klawiatura + Touchpad + Bluetooth !!! (1286292458) - Aukcje internetowe Allegro

2. Bluetooth Mini Klawiatura Nokia Android Win Mobile (1285500294) - Aukcje internetowe Allegro

tylko przed ewentualnym zakupem dowiedz się czy zadziała z HTC Desirem ;) tak dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryzior
    Nie wiem czy chodzi Ci o pełnowymiarowe klawiatury czy takie co by się do kieszeni zmieściły. Na allegro są takie małe klawiaturki na bluetooth

no tak nie napisałem że chodzi o maluchy - dzięki

zastanawia mnie również to czy touchpad w tej pierwszej będzie kompatybilny (dla mnie istotne bo czasem muszę zdalnie połączyć się z windowsami, podświetlenie również istotne - w samochodzie nocą zwłaszcza )

zadałem pytania sprzedającemu i zobaczymy

Edytowane przez ryzior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    may

Tu masz tańsze źródło. Kupowałem tam tą bez pada ( tylko moja jest srebrna ), więc można powiedzieć, że są sprawdzeni.

2.4G Wireless Mini Keyboard with Touchpad + Laser Pointer

Przy czym ta z padem to raczej nie jest BT, więc z Desire jej nie połączysz.

A gość z aukcji próbuje oszukać klientów - "Tylko teraz do każdej klawiatury dodatkowo odbiornik BLUETOOTH mini

GRATIS !!!"

Dongle jest wbudowany w klawiaturę i dawany przez producenta, co widać na zdjęciach. Trzeba tylko ustalić, czy to jest BT, czy nie. Wg mnie na 99% nie.

Edytowane przez may

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Czy są do zainstalowania sterowniki , które udostępnią w naszym andku funkcę host usb --> będzie można podłączyć klawiaturę , myszkę etc.

Najbardziej interesuje mnie możliwość zainstalowania na HTC Desire, lecz myślę, że taka funkcja zainteresuje wszystkich posiadaczy telefonów z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Calik

Trochę podlącze się do tematu.....

Ostatnio zakupiłem przenośną klawiaturę iGO stowaway . Posiadam Samsunga galaxy S z froyo . Telefon bezproblemowo znalazł klawiaturę , jednak podczas pisania nie wyświetla polskich znaków . Dodatkowo część z nich nie odpowiada oznaczeniom na klawiaturze np @ zamiast " idt.

Na xda znalazłem wątek jak zmienić przypisanie klawiszy Bluetooth Keyboard and custom key and character mapping - xda-developers.

Grzebiąc w pliku (/system/usr/keychar/qwerty.kcm.bin) udało mi się uporządkować znaki [email protected]#$% idt ,jednak nadal nie mogę uzyskać polskich znaków. Nie znam się kompletnie na programowaniu ,więc cześć operacji wydaje mi się czarną magią :P

//KD: Rozmawiamy tu o Desire. W przypadku innych telefonów zapraszam do działu ogólnego o androidzie.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do Calik

Ja mam klawiaturę Think Outside jest taka sama jak IGO , w jaki sposób udało Ci się połaczyć klawiature z Samsungiem ?

Mam HTC Desire , udaje mi się tylko wyszukać i sparować klawiaturę . Ale nie udaję mi się podłączyć aby działała.

Jakiego programu lub sterownika używasz na andku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Calik

Klawiatura po sparowaniu działa normalnie ( nic wcześniej nie instalowałem) . Nie znam się za bardzo , ale chodzi pewnie o sterownik/ kontroler HID , możesz ściągnąć z marketu programy bluekeyboard JP , blueinput ( niby go posiadają) - mam nadzieję ,że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Znalazłem fajny programik :

Bluetooth Keyboard Easy Connect

Niestety ja nie mam zrotowanego ROMu

więc nie mogę go uruchomić. Program

ma jednak świetne recenzje, podobno

doskonale działa.

:-)

adevole > To nie jest dział aplikacje.

Edytowane przez adevole