Skocz do zawartości
Pinki

Server Samba Filesharing WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Pinki

Trafilem na fajny program. Montujemy nim karte sd jako dysk sieciowy i mamy dostep do sd jak do kolejnej partycji a wszystko przez wifi.

Program po skonfigurowaniu sam startuje z tel w tle, wszystko dziala, sprawdzone :)

Najpierw nalezy zainstalowac na tel i skonfigurowac program, pozniej np. w Mój komputer prawym na Komputer - Mapuj dysk sieciowy. Tam nalezy wpisac jako adres \\ip\sdcard a reszta danych tak jak w programie ustawilismy.

[solved - work in progress][MOD]Samba Server for Android - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam program działa, :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry pomysł z serwerem samby, ale na SGS chodzi koszmarnie wolno, transfer max 1,5MB. Co ciekawe po FTP jest podobnie, może to jakieś ograniczenie w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też sie nad tym zastanawiam jak kopiuje po WiFi pliki z serwera, leci wolno strasznie:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

1,5MB/s - macie routery z wifi G? Generalnie transfer po lanie z G jest z reguły ograniczony. Te 54mbit to sobie można wsadzić... U mnie max leci 2,7MB/s po wifi (wewnątrz sieci, pomiędzy komputerami). A telefon może po prostu nie obsługuje większej prędkości. W końcu 1,5MB/s to jakieś 12mbit :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaluza

Zauważyliście może u siebie spowolnienie i duże użycie ram'u po odpaleniu servera samby ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zauważyliście może u siebie spowolnienie i duże użycie ram'u po odpaleniu servera samby ??

Podczas samego odpalania jest freezz na chwilę.

---------- Post dołączono o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

1,5MB/s - macie routery z wifi G? Generalnie transfer po lanie z G jest z reguły ograniczony. Te 54mbit to sobie można wsadzić... U mnie max leci 2,7MB/s po wifi (wewnątrz sieci, pomiędzy komputerami). A telefon może po prostu nie obsługuje większej prędkości. W końcu 1,5MB/s to jakieś 12mbit :)

No właśnie na G sprawdzam. Wiadomo że 54 nie wyciągnie, ale myślałem że chociaż z połowę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaluza

Na spicy zauważyłem zwiększony pobór baterii albo mi się wydaje... :) wywaliłem i telefon zaczął działać 100 razy szybciej i bateria trzyma lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Niby działa, ale nie działa. Serwer chodzi, można uzyskać połączenie, ale po wpisaniu hasła dostaje komunikat access denied.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi