Skocz do zawartości
omnadren

Defy - czarny ekran, brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem uszkodzoną Defy. Objawy są takie - po włączeniu dźwięki na słuchawkach itp. działają, wygląda jak by chodził, ale ekran czarny, miga czerwona dioda. Wejść w BL się nie da, bo nic nie widać. Ekran błyska kilka razy na sekundę. Komputer wykrywa telefon, instaluje sterowniki. Czy z tym telefonem da się coś jeszcze zrobić? Jestem noobem, więc sory za byc może infantylne pytania. Pozdrawiam i dzięki.

Edytowane przez omnadren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Spróbuj wejść w tryb bootloadera po omacku i sprobowac machnąć froyo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja stawiałbym na problem fizyczny. Wyświetlacz uszkodzony/ tasiemka od wyświetlacza nie łączy albo jeszcze coś innego.

Jeśli porada miziela Ci nie pomoże to spróbuj zajrzeć do środka o ile się nie boisz ;) albo oddaj na gwarancję / do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli vol up + power on, a potem rsdlite?

zdr

ps. gwarancji nie ma, telefon najwyżej rozkręce, może coś nie styka? bo wydaje mi się, że nie jest to problem samego wyświetlacza, pozdrawiam

Edytowane przez omnadren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki Panowie, dzisiaj będę działał, napisze co i jak, najwyżej pójdzie na allegro jako uszkodzona, chyba że ktoś będzie miał jakieś graty na sell tutaj (nie wiem, jestem nowy, może ktoś ma jakiś serwis i handluje)

pozdro

---------- Post dołączono 13-02-13 o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano 12-02-13 o 22:50 ----------

aktualne:

nie moge zainstalowac mpt usb device, jesli jednak jakos sie uda, to dioda w tel miga na bialo po podlaczeniu, potem na niebiesko i na czerwono, albo w ogole nie miga, komputer wszystko widzi, ale rsd nie ;/

---------- Post dołączono o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

najnowsze info:

w trybie awaryjnym instaluja sie wszystkie sterowniki, zero konfliktow, wszystko gra, ale RSD nie widzi i tak fona...?

---------- Post dołączono o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

info najbardziej aktualne:

po przycisnieciu dolu telefonu wyswietlacz dziala, wszystko jest ok, wychodzi wiec na to ze trzeba ja rozebrac, co stanie sie dzisiaj, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bądź szczególnie ostrożny, jak odkręcisz wszystkie śrubki na około, otwieraj obudowę powoli i staraj się jej nie przekrzywiać tzn. nie podnoś jednej strony bardziej niż drugą. Ja po ostatniej rozbiórce złamałem 2 te plastiki na około telefonu przez lekką nieuwagę.

Nie śpiesz się i nie rób nic na siłę, na spokojnie upewnij się, że taśma od wyświetlacza jest dobrze podpięta (możesz ją odpiąć i podpiąć raz jeszcze) i spróbuj odpalić telefon jeszcze bez skręcania go by upewnić się, że wszystko gra.

To tyle i powodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki, rady zawsze sa przydatne. Mam tez filmiki z yt jak go rozebrac ;-)

---------- Post dołączono o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

update:

telefon rozebrany, oczyszczony i zlozony, niestety problem nie ustapil. Wgralem tez inego softa bo bl jednak dziala. Ciagle trzeba dusic na dole by ekran sie wlaczyl i zaskoczyl. Nie wiem teraz czy wystawiac na allegro czy zainwestowac, tylko w co? w ekran?

zdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że tasiemka od wyświetlacza jest naderwana i dlatego po dociśnięciu zaczyna działać. Ale raczej wtedy wyświetlacz zaczynałby źle działać (paski, błędne kolory itp). Nie znam budowy Defy ale jeśli są w środku dwie płytki lub więcej to też może być wina połączenia między nimi. Nowy wyświetlacz niestety to drogi zakup i niewiadomo czy rozwiązałby problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, wlasnie jesli nacisne, to najpierw pojawiaja sie paski i zakłócenia na lcd, potem nacisne znowu i wszystko gra. A samej tasiemnie nie da sie wyminic? Myslicie ze to nie dotyk tylko raczej lcd?

zdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x