Skocz do zawartości
cayman3_11

Android.mk Tesseract OCR 3.00

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się lub byłby w stanie stworzyć taki plik albo chociaż nakierować jak to ogarnąć.

Próbowałem użyć pliku z projektu Mezzofanti, różnych modyfikacji, próbowałem napisać od nowa, ale zawsze bez skutku (zawsze brakuje czegoś przy którymś pliku .cpp).

Edytowane przez cayman3_11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej ktoś będzie mógł Ci pomóc, jeżeli napiszesz dokładnie, jakie błędy dostajesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to było takie proste to bym już to zrobił ;) . Innym problemem jest to, że nie wiem, które pliki są niezbędne, a które mogę pominąć.

No dobra - błędy:

Próba 1 (plik z Mezzofanti):

- pomijam pliki:

ccutil/cprintf.cpp
     cutil/debug.cpp
     ccstruct/pageblk.cpp
     pageseg/pageseg.cpp
     dict/permnum.cpp
     classify/sigmenu.cpp
     wordrec/djmenus.cpp
     ccmain/baseapi.cpp
     ccmain/jni.cpp

bo nie mam ich w źródłach

- do local_C_INCLUDES dodaję /viewer (svshowim.cpp domaga się pliku scrollview.h, który jest w tym katalogu)

- przy textord/tordmain.cpp dostaję błąd ścieżka/jni/textord/tordmain.cpp:380: error: 'class ScrollView' has no member named 'Clear'

- pomijając textord/tordmain.cpp dostaję całą serię undefined reference (nie mieszczą się w konsoli)

Próba 2 (modyfikuję plik (w local_SRC_FILES wszytkie pliki .cpp w źródle TOCR3, w local_C_INCLUDES wszystkie katalogi zawierające .cpp lub .h)

- przy api/baseapi.cpp In function 'TBLOB* tesseract::make_tesseract_blob(float, float, float, float)'

conversion from 'IMAGE*' to non-scala type 'ICOORD' requested

- pomijając poprzedni plik przy ccmain/tessembedded.cpp seria ...was not declared in this scope

- znów pomijając powyższy cała masa undefined reference

Niby wiem co większość błędów oznacza, ale nie wiem jak je naprawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... z części pierwszej: Może wywaliłeś za dużo plików, albo masz jakieś dziwne źródła -> bo w kodzie wołasz metodę (Clear), której nie ma - a takiego kodu na pewno nie skompilujesz. Musisz zastanowić się, gdzie mogła się ta metoda podziać. Wywalając tordmaina dostajesz undefined reference, bo odwołują się do niego inne klasy... no a jak tordmaina to odwołania do niego nie są niemożliwe.

Co do części drugiej: trudno zgadnąć, ale zakładając, że źródła są poprawne - na intuicję powiedziałbym, że brakuje Ci jakichś nagłówków, lub też, co też się potrafi zdarzyć, są one dołączone w złej kolejności. Dalej: jak zwykle nie możesz dowolnie pominąć jednego pliku przy kompilacji, bo korzystają z niego w ten czy inny sposób pozostałe części kodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi