Skocz do zawartości
roolon

L9 traci połączenie wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

roolon

Witam.

Od około 2 tygodni jestem posiadaczem L9 i właściwie chyba od samego początku borykam się z problemem połączenia wi-fi.

Po uruchomieniu wi-fi telefon jakiś czas pracuje normalnie po czym połączenie ulega jakby zawieszeniu i nie mogę przeglądać stron ani korzystać z marketu. Przerywane są również aktualne transfery (np. jeśli akurat pobierałem mapy do nawigacji lub dane jakiejś większej gry). Dopiero zamknięcie aplikacji i wyłączenie oraz ponowne włączenie modułu wi-fi załatwia sprawę ale oczywiście na krótko (podczas ściągania map czyli jakichś 250MB musiałem taką operację przeprowadzać około 5-6 razy). Strasznie to męczące i nie wiem co może być przyczyną.

Internetu dostarcza mi Vectra i od nich mam również router wi-fi (CISCO EPC3925).

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może lekarstwem będzie aplikacja WI-FI Lock ? W L9 , przy ustawieniach WI-FI jest funkcja -cyt. z pamięci - Blokuj o wi-fi o słabym sygnale , może to masz włączone , co ? :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roolon
    Może lekarstwem będzie aplikacja WI-FI Lock ?

Niestety apka się nie sprawdziła, zmienia ona tylko ustawienia uśpienia wi-fi które zresztą mogę zmienić ręcznie.

W L9 , przy ustawieniach WI-FI jest funkcja -cyt. z pamięci - Blokuj o wi-fi o słabym sygnale

Opcja o której piszesz też jest wyłączona (nawet gdyby była włączona i tak nic nie powinno się dziać bo sygnał jest na tyle silny, że łapie bez problemów nawet do 100 metrów od domu).

Czekam na dalsze sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlod

Sprawdź czy router jest zgodny z Twoim telefonem. Jest to gdzieś

na forum, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roolon

Znalazłem tylko informacje na temat routerów kompatybilnych z Androidem a nie z konkretnym telefonem.

Niestety mojego routera (a właściwie modemu z opcją routingu) nie ma na liście kompatybilnych ani nie kompatybilnych.

Druga sprawa że wcześniej miałem ZTE Blade i tam nie miałem takich problemów a to też na Androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlod

Może pomoże wpisanie stałego adreru IP. W L9 jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roolon

wlod twoj post o zgodności podsunął mi pomysł żeby podłączyć do modemu drugi router TP-Link (akurat miałem w domu, został po poprzednim dostawcy internetu) no i chyba coś jest na rzeczy z tą kompatybilnością bo puki co tel nie traci połączenia i chyba nawet szybciej pobiera dane. Dziwne, nigdy bym nie pomyślał że to może mieć jakieś znaczenie.

No nic, na PC będę się łączył przez CISCO a na L9 przez TP-Link :)

Dzięki za podpowiedzi, mimo wszystko okazały się w pewien sposób pomocne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może przypisz na ruterze jakiś inny kanał na którym ma się łączyć, nie wiem co masz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest Vectra to mogą dziać się cuda na kiju. U mnie pół roku nie potrafili ogarnąć podobnych objawów i prędkości netu teraz mam UPC i wszystko śmiga jak trzeba. Sprawdź innymi urządzeniami WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzc

wg mnie to wina routera. mam vectra i l9 smiga. router to tplink

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi