Skocz do zawartości
PoVerWoj

Xperia J zalety/wady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy nie opłaca się zmienić mojej xperi U na xperię j

Telefonu używam do neta,słucham muzyki i czasem pogram w jakieś nie wymagające gry.

Xperia u fajna,chodzi płynnie tylko ekran wąski i mały.A jak kupię j to zaoszczędzę kasy.Mam wrażenie,że nie potrzebuje tak mocnego telefonu.

Jak wam się sprawuje ta J?

Są lagi itp?

Jak z aparatem daję radę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Ja polecam Jotkę pod każdym względem, jak nie kupisz Jotki z wadliwej seri to będzie działać mega płynnie zarówno podczas grania, słuchania muzyki oraz przeglądania neta, łącznie z flash ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Witam, Miałem ten sam dylemat przy przedłużaniu umowy, ale jak się zastanawiałem to u zniknęła ze sklepów wiec wziąłem J-ke. Zmieniłem już wysłużonego neo, ale dalej mam bo czesm coś obejrzę na telewizorze a jotka nie ma hdmi i obok ciut gorszego aparatu widze same zalety. U bawiłem się w sklepie i faktycznie wyświetlacz mały, poza tym ludzie narzekają na baterię. J duży czytelny wyświetlacz (1 telefon od sony który muszę przyciemnić bo jest za jasny), bateria trzyma długo. Jak się wyłączy niepotrzebne aplikacje można bawić i pracować na nim przez prawie cały dzień. Przetestowany, wyjazd służbow. Od świtu GPS, 2 godz. rozmów, internet non strop, przeglądanie stron itp, padł dopiero wieczorem o 10 w hotelu. łącznie wyświetlacz świecił ponad 5 godzin. GPS kilka pierwszych razów łapie długo do ok. 15 min, później jak zapamięta satelity włącza się szybciej. Aparat daje rade, ale do exmora w Neo trochę mu brakuje podejrzewam ze U na tym polu wygrywa. A i J nie kreci filmów w hd tylko VGA i też hd nie odtwarza Poza tym same zalety jak dla mnie. W gry nie gram, no chyba z nudów jakieś FLCommando, karty, train mania.

J +

wyświetlacz

bateria

obsługa

J -

brak hdmi (U też chyba nie ma ale jest to wada)

brak nagrywania odtwarzania hd

reszta chyba taka sama

PS. używam też służbowego samsunga galaxy mini, to jest dopiero porażka :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Hehe filmy HD odtwarza i to z powodzeniem ale potrzebny jest do tego np. Mx Player ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolos nagraj mi wideo jak Jtka odtwarza płynnie film w HD to uwierzę ;) Pomijam kwestię, że sam producent procesora podaje, obsługuje on płynnie jedynie wideo do rozdzielczości WVGA, to sam na MXPlayer'ze testowałem wideo HD na LG L7 i chrupało niemiłosiernie. Także kolosie - nagraj filmik, wstaw np. na YouTube a uwierzę. Inaczej to możesz sobie pisać co tam chcesz.

Edytowane przez maximilianus.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U zaskakuje mnie szybkością działania,tylko co mi to daje?Nic

A jak z tymi filmami? Zwykłe filmy z ipli i na youtube i odtworzy bez problemu?

Muszę się zastanowić bo 4 cale to już komfort a przy moich 3,5 trochę kiepsko ten internet się przegląda.Nie chcę żałować potem.

Ekran w U jest wąski niby 3,5 cala a jak porównywałem z galaxy ace to 3,5 w ace jest szerszy i to o wiele.

Czasem pogram w gry typu icy tower itp.NFS shift,jakoś nie wymagam dużo.Bateria w u nie zachwyca.

A jaki zestaw jest z xperią jest karta,słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bierz jke bo w u to sa problemy z cichym dzwiekiem w czasie rozmow a glosniczek multimedialny tez gra ciszej niz w jce.jka ma szklo gg a u to sam nie wiem [na pewno nie] ekran jest jakis szorstki podczas slizgania paluchem jakby by l plastikowy.no i w u nie zwiekszysz pam.wew. a w jce troche pomodujesz i karta sd bedzie jako pam wew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

ipla i youtube odtwarza płynnie.

Plus chyba daje pchełki inne sieci i z wolnej sprzedaży nie, ale za 30 pln w Krakowie są oryginalne mh750 i razem z aplikacją volume boost lub sound boost walkman wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie lipa jest z tym że nie odtwarza PŁYNNIE filmów Hd przetestowałem to w programie MX Player pobrany z YouTuba teledysk w rozdzielczości 1080 p nie dał rady płynnie się odtworzyć ;/ Jak myślicie Panowie czy w przyszłości będziemy mogli oglądać na naszych J'tkach filmy HD ?;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fifolak proszę Cię, jakie "w przyszłości"? :facepalm1: A co Wam zrobią? Wymienią chip na płycie na Cortex'a-A9 czy co? J'tka nigdy nie odtworzy płynnie materiału w HD bo jej chip CPU + GPU na to nie pozwala. Trzymajmy poziom na tym forum, proszę.

ps 1080p to nie jest HD tylko fullHD.

Edytowane przez maximilianus.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi