Skocz do zawartości
szczeslaw

"Unbrick" z użyciem wtyczki USB i rezystora

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zablokowane wejście do trybu Download jest hardwarowe czy softwarowe? Obecnie włączenie tego trybu za pomocą 3 przycisków nie działa ale po aktualizacji softu jest możliwe że będzie działało czy w przypadku danego egzemplarza już nigdy nie będzie działało?

Jeśli w czasie aktualizacji coś pójdzie nie tak i nie mam opcji wejścia w tryb Download za pomoca 3 przycisków to jedyna opcja to wtyczka z rezystorem ? Czy ewentualnie jakoś przez adb da radę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc odpowiem sam na moje pytania - może komuś w przyszłości sie przydadzą.

Wejście w tryb download mode zablokowane jest software'owo co oznacza że po zainstalowaniu nowego softu tryb 3 przyciskowy będzie działał - a przynajmniej u mnie tak jest :)

Aktualizacja za pierwszym razem sie nie udała - przez Odine 1.85. Niestety inaczej niż przez rezystor nie dało się telefonu ponownie wprowadzić w tryb download. Za drugim razem (już przez Odine 1.3) wszystko poszło sprawnie i zajęło jakieś 5 min. Teraz cieszę się z Androida 2.3.4 ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ma może ktoś ów wtyczkę z Warszawy ? z chęcią odkupię, bądź skorzystam :)

Ja podobnie, potrzebuję wtyczunię, albo pożyczyć lub odkupić (jestem z Warszawy) - gdyż kompletna noga jestem w sprawach elektryki :/

Jak coś to albo PW albo GG (2528022) lub komórka: 509 664 754

Z góry dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

A po co przepłacać? Ja kupiłem na Allegro za 8 zł + 6 zł za priorytet bo zależy mi na czasie. Kuzyn z SGS i 2.1 miał zablokowany ten tryb, więc wszedłem przez ADB ale nie docisnąłem dobrze baterii (klapka była zdjęta) i po wciśnięciu start w Odinie wypadła no i klops :facepalm:

Do czasu aż nie przyjdzie wtyczka, to ma mojego Desire :suchy:

Edytowane przez BartT-GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu, poproszę o radę tutaj, bo chyba wątek ten stanowi odpowiedź na moje pytanie :)

.

Tuż po zakupie I9000 od Orange zmieniłem ROM na JVQ. Niestety, wcześniej nie zrootowałem telefonu, więc nie mam żadnego backupa. Kilka dni temu po wyjeździe "za miasto" okazało się, że mój telefon jest uszkodzony. Do tej pory zwykle działał w zasięgu 3G, względnie GSM1800 (Orange). Z dala od takich nadajników - w trybie GSM900 - mój rozmówca zamiast mojego głosu słyszy.... charakterystyczne dla GSM900 "warczenie", jak w głośnikach. Widać mikrofon wzbudza się od fal na tej częstotliwości i wysyła "w świat" swoje buczenie zamiast mojego głosu. Ja rozmówcę słyszę dobrze. Pewnie to jakaś wada sprzętowa (brak/zepsute ekranowanie?).

Do rzeczy. Przed oddaniem do serwisu postanowiłem wgrać soft Orange, by serwis się nie przyczepił do "nieautoryzowanej zmiany oprogramowania" - w końcu w gwarancji jest punkt mówiący o prawie anulowania gwarancji w przypadku wykrycia "zmiany oprogramowania" (dokładnie tak jest napisane!). Dwie próby z Odinem i wersją JP8 były nieudane: po zaprogramowaniu włączał się ekran z białym napisem SAMSUNG i telefon nie działał. Wgrałem JVR - telefon wrócił do życia. Znalazłem na forum linka do starszego softu Orange: JM5. Nie wiedziałem, że jest w paczce bootloader z zablokowanym combo. Co więcej, telefon zachowuje się tak, jak po wgraniu JP8. Telefon zatrzymuje się na logo SAMSUNG, a w tej wersji softu combo nie działa.

Rozumiem, że jedynym rozsądnym sposobem jest teraz użycie wtyczki z rezystorem i wgranie np. JVR?

I pytanie dodatkowe: jaka może być przyczyna braku uruchamiania się softu JM5/JP8? Czy ma ktoś ROM BVJV2 - czyli najnowszy oficjalny dla Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...)I pytanie dodatkowe: jaka może być przyczyna braku uruchamiania się softu JM5/JP8? Czy ma ktoś ROM BVJV2 - czyli najnowszy oficjalny dla Orange?

tu masz Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe

hasło jak w spisie chronologicznym - softy brandowane

edit:

może za krótko czekałeś?

lub nie wyczyściłeś cache'ów po wgraniu nowego-starszego softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja potwierdzam że wtyczka mi dzisiaj pomogła !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip32

Co to znaczy "Unbrick" proszę wyjaśnić i określić . A zadaje to pytanie bo uważam że na polskim forum powinniśmy posługiwać się językiem polskim !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej
    tu masz Free File Hosting, Online Storage & File Upload with FileServe

hasło jak w spisie chronologicznym - softy brandowane

Dziękuję bardzo, może kiedyś się przyda. Oczywiście problem już rozwiązany: kupiłem wtyczkę, wgrałem JVR, telefon wstał.

edit:

może za krótko czekałeś?

lub nie wyczyściłeś cache'ów po wgraniu nowego-starszego softu?

To nie to. Kilkanaście minut chyba powinno wystarczyć.

Udało mi się wgrać JP8. Tylko zamiast PIT.512, jak było w opisie, zaryzykowałem PIT.813 bodajże. Oddałem do serwisu z JP8, gwarancja nie została anulowana ;)

OT: pierwsza naprawa polegała na... "aktualizacji firmware". Oczywiście nic to nie pomogło, oddałem telefon do naprawy ponownie i czekam na rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co to znaczy "Unbrick" proszę wyjaśnić i określić . A zadaje to pytanie bo uważam że na polskim forum powinniśmy posługiwać się językiem polskim !

Brick to po angielsku cegła. I taką "cegłą" nie reagującą na nic staje się czasami telefon w trakcie modyfikacji. Stąd cały wątek poświęcony odwróceniu sytuacji.

A co do polskości forum to nie przesadzaj. Może napisz do Microsoftu żeby polską edycję swojego systemu firmował napisem np "Okna 7" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi