Skocz do zawartości
szczeslaw

"Unbrick" z użyciem wtyczki USB i rezystora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam troche głupie pytanie.... Po czym mam rozpoznać rezystor że jest odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jak zmienisz software to blokada znika?

Przeraszam że zły wątek ale odpowiem koledze i przekieruję go do odpowiednich tematów :)

3 fix combo ->http://forum.android.com.pl/f193/3-przyciski-fix-26509/index5.html#post267492

Tak.

W zależności jaki Rom to "Combo" może zostać ponownie zablokowane. W moim przypadku JM1, JM2 i JM5 blokowało Combo. Są za to odpowiedzialne pliki boot.bin i Sbl.bin które sa plikami z firmware CODE*.tar który podajemy jako źrodło nowego firmware (okienko PDA w Odinie.)

W JM7 i JM8 plików boot.bin i Sbl.bin wogóle niema więc botloader nie jest tam zmieniany względem tego który już mamy.

Tak więc ja już zawsze sprawdzam co siedzi w CODE*.tar gdyż nie ma co mieszać z bootloaderem bo gdyby w czasie flashu jak wgramy "zły" bootloader coś padło to zostaje chyba tylko unbrick z tego tematu z pomocą wtyczki :)

Ja z pliku CODE_I9000XWJM5.tar.md5 którego to romu obecnie używam usunąłęm sobie samemu pliki odpowiedzialne za bootloader - jak ktos chętny jak to zrobić można popatrzeć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heja

chcę zrobić sobie taki kabelek ale mam pytanka powiedzmy że nie chcę rozwalać mojego kabla micro usb na usb i chciałbym użyć gniazda usb które ma 4 piny( micro usb ma ich 5i w nie wlutować rezystor i podłączyć samsungowski kabel czy ktoś wie może jak są połączone przewody w orginalnym kablu samsunga i czy w ten sposób jest to możliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup najtańsza ładowarkę za 15-20 zł, I po problemie

Edytowane przez Whatever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barach

Dziala bardzo dobrze. Dzieki temu moge juz zapomniec o dogrywaniu combo fixow i ze spokojnym sumieniem wgrywac wszystkie romy ( te boot.bin i Sbl.bin tez) :) Ponizej zdjecia moze komus sie przyda. Wtyczka od uniwersalnego zasilacza a rezystor zakupiony w jednym ze sklepow z elektronika za 50 gr. wiec impreza wcale nie taka droga w porownaniu z ryzykiem wgrywania combo fixow i ew. kosztow naprawy tel. w serwisie.

http://img828.imageshack.us/i/zdjcie080v.jpg/

http://img530.imageshack.us/i/zdjcie081c.jpg/

Edytowane przez barach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmontowalem sobie to cudo dziala bezbłędnie teraz mogę wypełni wykorzystać możliwości sgs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z xda:

"Solder the resistor across pins 4 and 5 of the micro USB plug."

W sensie, że mam połączyć rezystorem piny 4 i 5, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi