Skocz do zawartości
Gość andree755

Kontakty zapisane w telefonie a google?

Rekomendowane odpowiedzi

zezol

Wystarczy włączyć synchronizację w ustawieniach (ustawienia > Synchronizacja danych). Kontakty automatycznie się aktualizują.

Zapoznaj się z menu telefonu a potem pytaj :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dkodr

@zezol: kontaktów oznaczonych "Phone" nie zsynchronizujesz z Google Contacts.

@Andree: użyj ExportContacts do wyeksportowania kontaktów na kartę pamięci, wyedytuj uzyskany plik *.csv tak, aby bez problemu dał się zaimportować do Google Contacts (wskazówki tutaj), zaimportuj kontakty poprzez PC, upewnij się, że wszystko w porządku, usuń wszystkie kontakty z telefonu i włącz synchronizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie też się nad tym zastanawiam. Przeczytałem instrukcję obsługi ( pełną, nie tą skróconą z zestawu ) i znalazłem tam opcję synchronizacji grup.

"Na karcie Grupy wybierz MENU, dotknij Synchronizuj Grupy, zaznacz grupy, które chcesz synchronizować i dotknij Zapisz"

to cytat z instrukcji. Problem w tym, że nie ma takiej opcji w naszych telefonach. Podejżewam, że to błąd który będzie naprawiony przez uaktualnienie, bo w tej samej instrukcji pisze o wybieraniu ręcznym fokusa. Liczę przynajmniej, że pojawi się taka możliwość.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bo w tej samej instrukcji pisze o wybieraniu ręcznym fokusa. Liczę przynajmniej, że pojawi się taka możliwość.

Prawdopodobnie ta funkcja jest w nowym ROMie. Mialem go zainstalowanego, ale zepsul sie aparat w moim Hero i nie moglem sprawdzic. Jak poszukasz w kilku wczesniejszych postach, to znajdziesz ten ROM (podobno wyciekl z HTC). Roboty na 5 minut. Ale pamietaj najpierw backup!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba84

to po co oznaczac kontakty jako phone? nie lepiej dodawac jako google? wtedy sie automagicznie aktualizują w google. przeciez lepiej miec jedno zrodlo kontaktow, w dodatku w necie ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kuba84

generalnie tak, ja te kontakty mam jako 'Telefon' po uzyciu HTC Sync - chodzilo mi glownie o to, ze mam do nich przypisane zdjecia i myslalem ze jest jakis sposob aby te kontakty wyslac do google razem z ich zdjeciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości zainstalowałem ten nowy ROM. Pojawiło się ręczne ustawianie focusa i możliwość synchronizacji grup. Niestety zsynchronizowały mi się tylko nazwy grup. Żaden kontakt z telefonu nie został przesłany do Google. Poza tym wszystkie kontakty zrobione przez MyBackup zostały przywrócone jako Google. Przestrzegam innych, jeśli mieli zduplikowane wcześniej kontakty na gmail i w telefonie ( można było w telefonie zaznaczyć by pokazywał tylko kontakty z jednego źródła i łatwo było uniknąć konfliktów ), to po Restore oba źródła będą widziane jako Google. To jest o tyle trudna sytuacja, że skoro nie można ich już oddzielić, trzeba kasować pojedynczo każdy powtarzający się kontakt. Nie życzę tego nikomu kto ma kilkaset ( ponad 1000 ) kontaktów :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciacho
    @kuba84

generalnie tak, ja te kontakty mam jako 'Telefon' po uzyciu HTC Sync - chodzilo mi glownie o to, ze mam do nich przypisane zdjecia i myslalem ze jest jakis sposob aby te kontakty wyslac do google razem z ich zdjeciem.

Tak - dodając kontakty jako Google.

Ja tak mam i nie ma problemów.

Aktualizacja zdjęcia w gmail - jest na telefonie i vice versa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    widex

Podczas tworzenia nowego kontaktu są dwie opcje: Telefon i SIM. Niestety nie doszedłem jak dodać jako Google. Musze sobie zapisywać ręcznie i potem dodawać do Google. :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi