Skocz do zawartości
tangin

Custom recovery - telefon nie odpala po ustawieniu opcji [2nd-init]

Rekomendowane odpowiedzi

tangin

Witam!

Mam pewien problem z aplikacją SndInitDefy. Chciałem wgrać custom rom więc zrobiłem update Androida 2.1 na 2.2. No i przyszedł czas na wgranie custom recovery. Otóż po instalacji SndInitDefy (którą wykonałem wg. instrukcji na forum) telefon zrestartowałem (wcześniej wyłączyłem debugowanie) no i pojawił się custom revocery gdzie ustawiłem Boot->Set default: -> [2nd-init]. No i gdy robię restart to telefon wisi na logo Motoroli. Stockowe recovery mogę odpalić i nic więcej. Jakimś cudem po parunastu próbach udało mi się ponownie uruchomić custom recovery. Zmieniłem w nim na Boot> Set default > normal no i telefon odpala. Ale nie mogę przy tym ustawieniu odpalić custom recovery.

Jak mogę rozwiązać ten problem? Gdzie tkwi błąd w moim działaniu? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

PS. Czy custom recovery jest niezbędny do wgrywania romów czy można je wgrywać na stockowym recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrootowałeś telefon?

Po co zmieniasz Boot w custom recovery? Po wgraniu nowego romu automatycznie przełączy Ci się na 2nd-init i uruchomi telefon.

Na stockowym recovery nie da się wgrać custom romów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

A to mozę powiedz jak wchodzisz do tego recovery bo moze tu jest problem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tangin

Telefon jest zrootowany aplikacją Gingerbreak. A zmieniłem tę opcję na 2nd-init, ponieważ przeczytałem o tym na dwóch forach, że należy tak zrobić. To rozumiem, że mam wgrywać custom rom jak zainstaluje SndInitDefy, wyłączę i włączę telefon i pojawi się od razu ten custom recovery automatycznie?

Custom rom włączam przytrzymując przycisk głośność w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2nd-init jest potrzebny do odpalenia custom romu. Gdyby były problemy po zainstalowaniu nowego romu z uruchomiebiem go to wtedy możesz zmienić ręcznie na 2nd-init.

Tak, zainstaluj jeszcze raz SndInitDefy i po drugim restarcie wejdź do custom recovery i możesz od razu wgrywać nowy rom według instrukcji danego romu (wipe data itd.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tangin

Ok, problem rozwiązany. Zrobiłem tak jak napisałeś i rom Jelly Bean (Android 4.1.2) CM10 od Quarxa zainstalowany bez żadnych komplikacji. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu.
    xxxxxxxxxxxxxxxx[/WARNZ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x