Skocz do zawartości
SuperTano

Xperia P czy Galaxy SIII Mini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie znalazłem podobnego wątku, więc go zakładam.

Mam do was pytanie. Który z telefonów wymienionych w temacie będzie lepszy do:

-internetu

-muzyki

-robienia zdjęć i kręcenia filmów

-gier i aplikacji,

czyli ogólnie do wszystkiego. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz Xperię ,jeśli nie przeszkadza Ci brak slotu SD i wyjmowanej baterii , wszystko inne ma takie same albo lepsze od mini III (aparat,dźwięk,jakość wykonania,wytrzymałość). Zresztą zamiast zakładać nowy temat mogłeś poprzeglądać forum , bo już było takie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia P ma świetny ekran - rozdzielczość, odwzorowanie kolorów są bardzo dobre. Rozdzielczość w s III mini również jest ok. Porównanie zdjęć jak dla mnie również wskazuje na xperie, do tego dochodzi nagrywanie w FHD :-)

Co do muzyki to sony zawsze dobrze radzi sobie z dźwiękiem więc powinno być ok. Natomiast czarno widzę kwestie baterii w xperii, choć w samsungu też nie jest jakaś bardzo pojemna. Xperia nie ma też slotu na kartę pamięci i wymiennej baterii, uwzględnij czy będzie to dla ciebie problemem. Internet i aplikacje będą chodziły podobnie na obu, z lekkim wskazaniem na xperie. Oba mają 1GB ramu co sprawia że scin w normalnym użytkowaniu raczej nie zauważysz. Ogólnie to dość ciężki wybór, może ktoś inny się jeszcze wypowie :-)

A może lg l9?

Wyryte z ZTE v970

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse
    Napisano (edytowane)

@ up

A z jakiej niby racji, skoro to te same konstrukcje, a S3 Mini ma nawet nieco lepszy CPU? ;)

Te telefony są bardzo porównywalne, na korzyść Xperii - aparat, a na Samsunga bateria. Reszta to kwestia gustu moim zdaniem, no i Xperia ma micro sim bodajże, brak slotu microSD i niewymienną baterię co jak dla mnie ją dyskwalifikuje na starcie.

Edytowane przez patrykowy
    Regulamin Forum, punkt 4.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ebem

Mam oba telefony: xperia p prywatnie i s3 mini służbowo.

Zalety S3 mini:

- ma wyjmowaną baterię,

- ma slot na kartę pamięci,

- dobra czerń,

- lepsza bateria.

Wady S3 mini:

- plastikowa obudowa (Xperia p to aluminium),

- amoled - biały jest ... niebieskawy,

- obudowa w pionie przy ekranie jest lekko zaokrąglona, przez to zniszczyłem już dwie folie na ekran bo się odklejają,

- bateria dość długo ładuje się (prawie 3 godziny, xperia p potrzebuje 50 minut)

- słaba rozdzielczość 480X800 (xperia p ma 540x960), jest spora różnica,

- touchwiz nijak ma się do nakładki Sony UXP, polecam porównać obie, różnica kolosalna,

- brak diody sygnalizacyjnej (to naprawdę jest przydatne),

- brak czujnika światła.

Oba telefony nie zacinają się. Wifi, gps i gsm pracują ok, zero zawieszeń.

SGSIII Mini nie jest złym telefonem, jest to zupełnie inna klasa sprzętu niż Xperia P - u mnie zdecydowany faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Konewa

A duża różnica jest jeżeli chodzi o baterie? Bo jestem przerażony bateria w xperi p

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Tez nie wiem który z tych wybrać. Dziwne że chwalona xperia w t-mobile jest tańsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperis p slaba baterie lepiej wydajna powiem ci od serca wes lepiej mozr samsunga nie bedziesz zalowal a nie oszukujmy sie samsung lepszy juz mialem kilka xperi nie polecam.

Sent from my GT-N7105 using TapaTalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia będzie lepsza wg. mnie.

Telefon starcza na jeden dzień a przecież można w nocy podładować. Sony ma dużo lepszy ekran (wg. mnie jeden z najfajniejszych w androidach szczególnie ze średniej pułki) świetną jakość muzyki, leszy aparat, hdmi, szybko (1 h ) ładującą się baterię, fajniejszą nakładkę, lepsze słuchawki w zestawie, głośniejszy głośnik umieszczony z boku przez co trudno go zakryć, spust aparatu oraz przepiękny design (samsung to mała plastikowa mydelniczka :D) i bardzo wytrzymałą aluminiową konstrukcję

PS> Xperia obsługuje jeszcze odtwarzanie i nagrywanie w full hd, jak mamy hdmi to już ładne filmy można na tv oglądać

---------- Post dołączono o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Xperia będzie lepsza wg. mnie.

Telefon starcza na jeden dzień a przecież można w nocy podładować. Sony ma dużo lepszy ekran (wg. mnie jeden z najfajniejszych w androidach szczególnie ze średniej pułki) świetną jakość muzyki, leszy aparat, hdmi, szybko (1 h ) ładującą się baterię, fajniejszą nakładkę, lepsze słuchawki w zestawie, głośniejszy głośnik umieszczony z boku przez co trudno go zakryć, spust aparatu oraz przepiękny design (samsung to mała plastikowa mydelniczka :D) i bardzo wytrzymałą aluminiową konstrukcję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xperis p slaba baterie lepiej wydajna powiem ci od serca wes lepiej mozr samsunga nie bedziesz zalowal a nie oszukujmy sie samsung lepszy juz mialem kilka xperi nie polecam.

Sent from my GT-N7105 using TapaTalk 2.

W jaki język Ty to pisac??:D Twoje posty są zupełnie nieczytelne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi