Skocz do zawartości
dudikn

Lg gt 540 bateria

Rekomendowane odpowiedzi

dudikn

Witam mam problem z bateria objawy jest naładowana na 100% trochę użytkowania spada do 50% blokuje tel za chwilę mam 80%. Gdzieś po około godz internetu tel się wyłączył bateria 0%. Tel zostaje włączony i znowu mam 50%. Próbowałem kilka romów nakaz ten sam. Wipe baterii było robione

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-GT540 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Popraw nazwę tematu, ponieważ jest niedokładna.

Z jakich systemów korzystałeś? Skoki baterii były normalne, ale na Androidzie 2.1. W wersjach nieoficjalnych poprawiono ten błąd i wskaźnik działał dokładniej, jednak nadal mogą pojawiać się drobne rozbieżności spowodowane różnym stopniem użycia podzespołów (np. wyższe taktowanie procesora po włączeniu gry = mniej % baterii).

Najprościej mówiąc; kiedy telefon zostanie mocno obciążony, wskaźnik może zacząć się wahać, ale nie o 50%...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałeś że próbowałeś kilku ROM'ów na raz. To czy te ROM'y wgrywałeś na naładowanej baterii ? Czy wgrywałeś na np. 50 % baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudikn

były to romy i 2.1 2.3 4.0 wszystkie były wgrywane oczywiście na w pełni naładowanej baterii. Taktowanie procesora 122-600 mhz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Wychodzi na to, że wina leży po stronie baterii. Najlepiej by było, gdybyś przed wymianą pożyczył takową od kogoś i sprawdził, czy skoki wskaźnika znikną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, gdy mialem w gt540 2.1 to bateria różnie mi wskazywała jej poziom, myślę że to wina baterii, gdyż trzymie mi ona maksymalnie 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria po roku ładowania dzień w dzień, np. każdego wieczoru, zaczyna z każdym ładowaniem trzymać coraz krócej.

Zależy od tego jak często ładowałeś telefon ale różnie to jest, czasami po roku a czasami po 2 i więcej latach bateria nadaje się tylko na śmietnik. Normalka, baterie się zużywają i trzeba o tym pamiętać.

Ludzie często o tym zapominają i piszą o wadach w systemie, że baterie wyczerpuje gdy Ci są nieświadomi że ich bateria była już kilkaset razy ładowana i fizycznie musi trzymać kilka razy krócej niż nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z "bisfhcrew". To tak samo jak w innych wszystkich urządzeniach na baterie. Gdy częściej ładujemy to ona już krócej działa. Moja bateria w lg gt540 jest używana więc się nie dziwię, że trzymie mi tylko 1 dzień :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja oryginalna bateria trzyma już poniżej jednego dnia - ładuję ją cały dzień, po USB przez PC, a przez noc rozładowuje się do ~70%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml13

GT540 to stare (ale jare) urządzenie:P Po prostu baterie się psują po roku użytkowania(już nie jest to co od nowości).

I tak jest w każdym smartphone(kolega miał nowego HTC One X i miał problem że od 100 do 70 schodziło szybko,a potem normalnie)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi