Skocz do zawartości
mlody95pl

ClockworkMod Recovery v6.0.2.8

Rekomendowane odpowiedzi

szymel00

Najlepiej zacznij jeszcze raz od początku na spokojnie ;) usb debugowanie musisz mieć włączone jak masz cyana to w ustawieniach programistycznych zaznaczasz dostęp do roota aplikacje i adb wyskoczy ci po uruchomieniu flash.recovery.bat okienko na telefonie superuser i potwierdź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szymel ty to zawsze potrafisz uspokoić :). Jutro z rana po śniadanku siąde do komputera z telefonem i zrobię wszystko od początku.

Wyciapane z LG P700

---------- Post dołączono 25-05-13 o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano 24-05-13 o 22:06 ----------

No i du*a, wszystko powłączane jak trzeba, sprawdziłem wszystkie porty usb. Wygląda mi to jakby komputer tel nie czytał a konsola głupiała. I tak mam CM. Nwm już jak to zrobić... Hmmm a nie ma sposobu aby wgrać to recovery z poziomu telefonu w terminal emulator? Skopiować ten plik recovery.img i odpowiednią komendą go wgrać.

Wyciapane z LG P700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ldawid
Napisano (edytowane)

Póki co Przejrzyj temat #82 w ROM'y & Modyfikacje/ [ROM] CM10 - Avatar ROM extreme.

Gdzieś szymel00 instruował jak to w konsoli zapisać, ale za chiny ludowe nie mogę tego znaleźć na szybko. Jak zdążę ;) to zapodam.

edytka:

dobra - strona 31 # 304 ROM'y & Modyfikacje/ [ROM] CM10 - Avatar ROM extreme. produkcja jak dobrze pamietałem by szymel00.... proszę bardzo ..... ufffff.

Edytowane przez ldawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zrobiłem zgodnie z instrukcją podaną w postach poniżej, jednakże nadal nie mam odblokowanego bootloader.

Pliki emmc_appsboot.bin i recovery.img wrzuciłem ręcznie do /data/local/tmp/. Następnie skopiowałem następujące polecenia:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Darek>cd C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>
C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb devices
List of devices attached
LGOTMS95f5b1e   device

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb shell su -c "dd if=/data/local/tmp/em
mc_appsboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p5 bs=4096"
64+1 records in
64+1 records out
264960 bytes transferred in 0.727 secs (364456 bytes/sec)

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb reboot

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb shell su -c "dd if=/data/local/tmp/re
covery.img of=/dev/block/mmcblk0p17 bs=4096"
1361+0 records in
1361+0 records out
5574656 bytes transferred in 2.418 secs (2305482 bytes/sec)

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb reboot recovery

Co robię źle?

Przy próbie instalacji cm-10-20130602-NIGHTLY-p700.zip wyskakuje mi błąd (Status 7) Installation aborted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymel00

Pobierz z tego folderu plik - Flash+boot&cwm.rar https://drive.google.com/folderview?id=0B2Yt4LYuF0UuZUJvSTlVcXlfSGM&usp=sharing rozpakuj folder, podłącz telefon w trybie debugowania USB i uruchom scrypt

Flash_Bootloader.bat i nadaj uprawnienia superuserowi po re-bocie telefonu uruchom drugi skrypt Flash_Recovery.bat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Positive

Temat ciekawy - przyklejam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam, zrobiłem zgodnie z instrukcją podaną w postach poniżej, jednakże nadal nie mam odblokowanego bootloader.

Pliki emmc_appsboot.bin i recovery.img wrzuciłem ręcznie do /data/local/tmp/. Następnie skopiowałem następujące polecenia:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Darek>cd C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb devices
List of devices attached
LGOTMS95f5b1e   device

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb shell su -c "dd if=/data/local/tmp/em
mc_appsboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p5 bs=4096"
64+1 records in
64+1 records out
264960 bytes transferred in 0.727 secs (364456 bytes/sec)

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb shell su -c "dd if=/data/local/tmp/re
covery.img of=/dev/block/mmcblk0p17 bs=4096"
1361+0 records in
1361+0 records out
5574656 bytes transferred in 2.418 secs (2305482 bytes/sec)

C:\Users\Darek\Desktop\Recovery_for_L7>adb reboot recovery

Co robię źle?

Przy próbie instalacji cm-10-20130602-NIGHTLY-p700.zip wyskakuje mi błąd (Status 7) Installation aborted

Nie masz roota, lub odmówiłeś dostępu ADB Shell w SuperSU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hezen
Napisano (edytowane)

Instalacja:

Metoda 1 - DLA ICS I JB

1. Wypakowujemy archiwum w dowolne miejsce

2. Podłączamy telefon w trybie debugowania usb

3. Uruchamiamy odpowiednio:

flash_bootloader

flash_recovery

z odpowiednią końcówką:

ics - Android 4.0.3

jb - Android 4.1.2

flash_recovery_twrp - Android 4.0.3 (tylko jeżeli chcemy wgrać recovery TWRP zamiast ClockworkMod)

L7 (rom V20D) zrootowana tym sposobem:

Więc pierwszy krok za mną, pobrane pliki : flash_bootloader_jb oraz flash_recovery_jb

I teraz do Was pytanie, dotyczące 3 punktu, mam te pliki wrzucić na fona i uruchomić z poziomu windowsa czy jakimś menedżerem plików z poziomu fona?... instrukcja jak dla mnie wydaje się trochę myląca, a nie chcę zrobić czegoś źle.

EDIT: Czy tym sposobem na CWM odblokowuje sie bootloadera instalując ten plik: flash_bootloader ?

EDIT2L Slavko dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Hezen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wrzucasz tego na fona. Fon jest tylko w trybie debugowania USB i podłączony kablem do kompa. Pliki uruchamiasz na kompie i trwa to w sumie bardzo krótko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi