Skocz do zawartości
mlody95pl

ClockworkMod Recovery v6.0.2.8

Rekomendowane odpowiedzi

Pobierz MicroAndroidPack L7 który umieściłem na pierwszej stronie , w pliku "czytaj zanim zaczniesz" jest instrukcja , opisane możliwe problemy oraz ich rozwiązania i dostępne komendy. Jeśli będziesz miał problemy opisz je w temacie w miarę możliwości pomogę.

nadal wyskakuje Ci "Android się aktualizuje" ??? czy przestało ???

jutro spróbuje tym sposobem bo nadal męczyłem się wg pierwszego postu i nadal nic

moż eto jednak przez to że mam nieodblokowany bootloadera ??? choć wg tego co piszecie to nie musi byc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9izik9
Napisano (edytowane)

---------- Post dołączono o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Zamiast

C:\Users\xxxxxxxxxxxxx\Desktop\MicroAndroidPack\tools>adb push data/emmc_app
sboot.bin /data/local/tmp/emmc_appsboot.bin
2874 KB/s (264960 bytes in 0.090s)

mam

3814 KB/s (0 bytes in 274.0s)

Co jest grane ?

Masz root? Przyznałeś prawa SU? komenda "su". Paczkę najlepiej wypakuj na pulpit. Nie dałeś całego kodu i nie widzę jaki plik się wgrywał. Ale z tego co widzę nie wgrał się.

---------- Post dołączono o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

nadal wyskakuje Ci "Android się aktualizuje" ??? czy przestało ???

jutro spróbuje tym sposobem bo nadal męczyłem się wg pierwszego postu i nadal nic

moż eto jednak przez to że mam nieodblokowany bootloadera ??? choć wg tego co piszecie to nie musi byc

Napisałem wcześniej po co się wgrywa odblokowany bootloader jak i CWM. Tak nadal włącza się aktualizacja ale mi to nie przeszkadza. Nadaj uprawnienia SuperUsera. Włącz adb.bat i wpisz "su" i na telefonie potwierdź. Następnie kopiuj 1 komende i wklej do konsoli cmd "adb" i potwierdź "enter" i tak ze wszystkimi. Nie to nie przez to że masz zablokowany bootloader. Tymi komendami oraz plikami które są w folderze "data" właśnie odblokowujesz bootloader.

Jak nie zadziała zrób jak w instrukcji z tematu obecnie jest łatwiejsza :P

Mogli by zrobić coś takiego "TWRP Recovery" Wy-googlujcie sobie. Świetna sprawa.

Edytowane przez 9izik9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrixPL

Root jest, jak SuperSU zapytał o zezwolenia to zaakceptowałem. Pokombinuje jeszcze ;) A jakbym nic nie zdziałał to po prostu włączę kamerę i nagram film co robię pokolei to może wy mi powiecie gdzie błąd popełniam ;)

---------- Post dołączono o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=9nNKVWmdrBI

---------- Post dołączono o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Dobra skopiowałem emmc_appsboot.bin i recovery.img na kartę pamięci i przez ES File Explorer wrzuciłem do /data/local/tmp/ potem tylko komendy na użycie tego i wychodzi na to, że działa. Co Ciekawe, żeby wejść w CWM muszę wyjąć baterię podłączyć ładowarkę i dopiero włączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
psiaq
Napisano (edytowane)

@up

Ja aby wejść w cwm przy włączeniu telefonu przyciskami vol+ vol- i przycisk home i czekam do wibracji po czym puszczam tylko przycisk power i działa...

Nie wiem co sobie wgrać na telefon w tejże chwili bo tyle czekałem na cwm a jak nareszcie go mam to nie mi nie przychodzi do głowy

Sam to wysłałem z mego phona :-)

Edytowane przez ponczi
nie ma potrzeby cytowania posta poprzedzajacego odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrixPL

No jak wcisnę Home do tego to działa jak natura chciała ;) Ok, merci za pomoc, u mnie elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

w końcu sobie i ja poradziłem :) wszystko zrobiłem wg opisu w post 1

dzięki KRIXPL że napisałeś że trzeba skopiowac pliki emmc_appsboot.bin i recovery.img bo w żadnym opisie tego nie wyczytałem i stąd te moje kłopoty z wgraniem

PSIAQ u mnie też vol+ vol- i przycisk home uruchamia cwm :)

która wersja jest lepsza cwm 5 czy 6 ??? i czy już to zostaje na amen czy po każdej zmianie romu trzeba wgrywac od początku CWM tak jak roota ??? i jeszcze jedno żeby utworzyć kopie romu trzeba wcisnąć backup, a przywraca się restore ???

Edytowane przez krzychuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recovery w LG chyba zostaje :D tak było w gt540 - na każdym romie mogłeś sobie zmienić recovery, a rom nie wgrywał/usuwał/zmieniał recovery.

via Tap a Talk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrixPL

Pierwsze użycie CWM do instalacji DSP Manager i muszę powiedzieć elegancko ;) Fajna sprawa :) Jutro po robocie, jak znajdę trochę czasu nagram videoporadnik gdzie pokażę jak odblokować BL i wgrać CWM bo wiele osób jest wzrokowcami (np. ja) i wolę zobaczyć coś niż czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CWM i bootloader trzeba wgrywać po flashowaniu plikiem kdz. Po zwykłej zmianie romu (poprzez recovery) nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi