Skocz do zawartości
mvha

Telefon ma ciągłe restarty po wgraniu custom ROM.

Rekomendowane odpowiedzi

mvha
Napisano (edytowane)

Na xda coś nikt mi nie chce spróbować pomóc więc postanowiłem napisać tutaj.

Mianowicie miałem roota hboot 1.53.007 S-ON

4ext recovery

Pewnego dnia gdy chciałem zflashować inny rom dałem reboot to recovery poprzez power menu na sofcie Yoda ICS.

I tutaj doświadczyłem bootloop zaraz po splash screenie HTC. Czyli przy próbie wejścia do recovery. Wyciągnąłem bateryjke spróbowałem normalnie odpalić fona - to samo bootloop.

Zablokowałem bootloader wgrałem RUU które wgrało się pomyślnie jednak nadal próba odpalenia kończy się bootloopem.

Próbowałem zflashować inny boot.img np. z oryginalnego RUU(boot_signed.img) nic. Wrzucałem wszelkie recovery. - ciągły bootloop. Jedyne co mogę to używać fastboot ale nic pozatym. Boot.img z CM9 dochodzi trochę dalej zaczyna się wyświetlać splash HTC Quietly Brilliant lecz w połowie pojawiania się napisu - bootloop. Na zablokowowanie bootloadera do oddania gwarancji(status "LOCKED") nie ma szans ponieważ nie mam S-OFF a odblokowałem go metodą HTCDEV.

Jeżeli ktokolwiek jest w stanie mi pomóc. Jeżeli uda się ożywić telefon. Stawiam bardzo duże piwo poprzez paypal gift lub jakąś inną metodę płatności. Błagam pomocy pomysłów mi brakuje :(

Edytowane przez mvha
Zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BigMac

Zablokowałem bootloader wgrałem RUU, zrobiłeś na odwrót nie wiem czu istnieje szansa na opracowanie urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mvha

Może tak - bez zablokowanego bootloadera(relocked) nie da się wgrać oryginalnego RUU:facepalm:. Z tego co wiem to nie tylko u mnie.

Mógłbyś jakoś wyjaśnić co jest w nim teraz nie tak? może jak zrozumiem na czym polega problem, będę miał lepsze pomysły:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BigMac

Pomyśl logiczne, masz custom rom i blokujesz bootloader. Najpierw powinieneś wgrać Ruu potem zablokować bootloader. Zostaje Ci ponownie odlokowanie bootloadera i kombinowanie od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pulun
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
Prawdziwy problem[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mvha
Może tak - bez zablokowanego bootloadera(relocked) nie da się wgrać oryginalnego RUU:facepalm:. Z tego co wiem to nie tylko u mnie.

Mógłbyś jakoś wyjaśnić co jest w nim teraz nie tak? może jak zrozumiem na czym polega problem, będę miał lepsze pomysły:p

Miałem wgrać RUU nie oryginalne zrotowane i np. deodoxed?

Jak już pisałem bez zablokowanego bootloadera nie da się wgrać RUU.

Odblokowuje bootloader po wgraniu RUU i flashuje czym się da. Boot.img i którekolwiek recovery.img nie działa. Ciągłe restarty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PYTER4

A masz roota i s-off? Bo można by tak to zdowngradować hboota i może to by pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mvha

Mam roota ale S-ON nie wiem jak zrobić downgrade skoro nie mogę odpalić telefonu normalnie(brak komend adb).

Znasz jakąś metode?

Przyznam że też o tym myślałem gdy wyczytałem gdzieś że 4ext niby wymaga S-OFF w co nie do końca wierzę.

W prawdzie wywalało mi jakieś błędy ale się uruchamiało aż pewnego dnia ahhh nawet nie chce się denerwować;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PYTER4

A masz ten bootloader zablokowany teraz?http://forum.android.com.pl/f539/downgrade-hboot-1-5x-1-49-bez-htcdev-261531/ Może to by zadziałało, ale jeżeli będziesz robił tą metodę to bardzo uważaj!!! Nie jestem pewny, więc poczekaj na wypowiedzi innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mvha
Przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla telefonów LOCKED i S-ON.

U mnie już mogę tylko zrobić RELOCKED :( Odblokowałem poprzez HTC DEV i nie wrócę do LOCKED bez ADB ;/

Pozatym próbowałem Ultimate Tool i po odpaleniu -d (downgrade) czy -r(repair) telefon startuje w trybie normalnym co u mnie jest niemożliwe.

Po prostu ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi