Skocz do zawartości
aston78

[CM10.1][JB+][CUSTOM KERNEL] Android 4.2.2 Jellybean dla Defy (+) (26.06.13)

Rekomendowane odpowiedzi

Android 4.2.2 Jellybean

ZALETY:

[table=width: 400, class: outer_border, align: center]

• Jeden ROM i jeden kernel dla obu soczewek
    • Custom kernel, (lepsza wydajność i sterowniki) czyli ominięcie zablokowanego bootloadera
    • Odtwarzanie 720p
    • Najnowsza wersja Androida
    • Świetny wygląd, obsługa, zarządzanie RAMem - to raczej w przyszłości :D
    • Zachowywanie ustawień na serwerach Google
    • ROM bez simlocka

[/table]
    Jak zainstalować?

1: Pobrać plik zip i skopiować na kartę

2:W recovery wykonać Wipe: Data, Cache and Dalvik Cache

3:Wybierz Install Zip from SD

3:Zaznacz plik zip z ROMem/ update'tem

4:Zainstaluj

5:Wgraj Gappsy z zipa pobranego wcześniej (link poniżej, wgrywamy NAJNOWSZE, te z CM7 NIE pasują.

6:Wykonaj wipe Cache and Dalvik Cache

7:Uruchom telefon ponownie

Wersja experimental oparta o 3.0.8 kernel:

Nie do codziennego użytku

Download: http://quarx2k.ru/cm10.1-nightly-def...perimental!!!/

Działa: Odczyt z karty pamięci, Bluetooth, Latarka, Diody, Wszystkie tryby usb, Dekodowanie w 720p, Czujniki, FM-Radio, Dźwięk (tylko z głośnika).

Nie działa: Słuchawki, Słuchawki BT, Dźwięk radia, Dzwonienie, GPS, Aparat, FM-TX, WiFi.

Znane problemy: Mała prędkość przesyłu danych w trybie pamięci masowej, Wyświetlacz nie wybudza się po uśpieniu, Suspend nie działa poprawnie.

Wersja oparta o stabilny kernel 2.6.32:

Download: Index of /cm10.1-nightly-defy+/2.6.32

Problemy/Do zrobienia:

1. BT-tethering nie działa.

2. Słuchawki BT mają problem.

3. BT nie działa, jeżeli mamy włączone radio .

4. Drobne problemy z 3G.

5. Nagrywanie nie działa za dobrze.

6. USB-tethering nie działa.

09.04.13: Suspend optimizations.

13.04.13: Fix BT, add Volume Rocker Wake Support and Expanded Desktop preference. 5Ghz WiFi (not tested)

15.04.13: Fix FM-Radio, Add pie controls, TWRP recovery..

11.05.13: Zaktualizowano sterowniki USB do natywnych dla wersji 4.x. Naprawiono tryby mtp/ptp/storage/tethering. Jeśli po aktualizacji połączenie USB nie działa otwórz terminal i wpisz setprop sys.usb.state mass_storage,adb albo wejdź w Ustawienia - Pamięć - Klawisz Menu i opcja Polaczenie USB z komputerem i wybierz Pamięć Masowa

16.05.13: Wersja eksperymentalna!! Zawiera kilka aktualizacji z kerneli 2.6.33 - 3.1. Poprawiona wydajność, Dodany swap. Zarządzanie pamięcią zaktualizowane do 2.6.39(3.0) . Niektóre części zaktualizowane do 3.1. Poprawki Blechd0se dla zarządcy interactive .

22.05.13: Prawdopodobnie naprawiono Battery Drain.

26.05.13: Brak oficjalnego changelogu

- Prawdopodobnie naprawa battery draina

- Naprawienie błędu wi-fi

27.05.13: Brak oficjalnego changelogu

26.06.13: Brak oficjalnego changelogu

LINKI:

Github Quarxa: https://github.com/Quarx2k

• F.A.Q:

Support thread for CM 10.1 by Quarx! Questions? Post here! - xda-developers

Oryginalny wątek na XDA: [JB+][3.0.8 kernel] CM10.1 Android 4.2.2 for the Defy(+) - xda-developers

post-122173-1425572051377_thumb.jpg

post-122173-14255720513463_thumb.jpg

Edytowane przez Meler
    Nowa wersja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w grałem jakiś czas temu ale nie polecam, chyba że ktoś bardzo chce zobaczyć andka 4.2.

NIE NADAJE sie do CODZIENNEGO uzywania.

ciekawy jestem kiedy quarx uruchomi ril i wifi na tym romie. Trzeba czekać, choć z tego co czytam przce idą w dobrym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli niedokonczony 4.1 zostanie porzucony na rzecz 4.2... ktory zostanie za pol roku porzucony na rzecz andka 5... i tak w kolko... czyli generalnie stabilny i jedyny w pelni dzialajacy oraz plynny zostaje cm7.2. Marzy mi sie zeby ktorys rom zostal wreszcie wydany w wersji Stable.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że tak. Cóż poradzić, google co chwila wydaje nowego androida i developerzy nie dają rady.

Podobno w marcu ma wyjść Android 5.0 KLP więc prace Quarxa nad CM10.1 skonczą się na bardzo wczesnej becie. A gdyby miał kończyć każdy rom to nadal siedzielibyśmy na ICS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Quarx przede wszystkim pracuje nad kernelem 3.0. Jak z tym się upora to będzie juz tylko lepiej :)

@aston78

Jak chcesz to odezwij się na PW wyślę Ci w notatniku kod mojego posta razem z instrukcją itp :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mizel

Możesz wysłać, byłbym wdzięczny. Nie użyję go od razu, ale jak wyjdzie w miarę funkcjonalna wersja to z chęcią skorzystam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ermik

Do listy mirrorów możesz dodać Index of /CM10.1-Quarx

Mam nadzieję, że będę nadążać na bieżąco updatować (z uwagi na zmienione struktury katalogów nie ma automatu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj Quarx na XDA napisał:

We have almost all drivers in 3.0 kernel. Camera not exist only.

Jeśli dobrze rozumiem to największy problem w kernelu 3.0 będzie z uruchomieniem aparatu. Ale Quarx na pewno i z tym sobie poradzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Quarx non stop rozwija nasze dafy - oczywiście AVE dla niego, ale jednocześnie nie uzyskuje stabilności,

więc zabawa z rom'ami kończy się powrotami do starej szkoły CM7, jeśli ktoś oczywiście liczy na swój telefon w sytuacjach

ważnych. Niestety póki co CM10.x nam tego nie zapewni, ale każdy mod daje nam zabawę.

Od jakiegoś czasu aplikacje, które możemy sobie sprawdzić na antku 4.x za pośrednictwem romów z CM10, jest

fajne lecz nie fajne jest to że telefon dostaje od takich romów fixy, które jednak przeszkadzają np. bateria, aparat, bt, zasięg GSM itp. A od dłuższego czasu nie zapowiada się aktualizacja systemu android na 5.0. To tak samo jestem ciekaw

czy powstanie w ogóle jakiś stable rom z CM10 na Defy.

Po wszystkich zabawach z romami, które miału u mnie miejsce z telefonami Defy i Desire - dla mnie prosta sentencja

zabawa zabawą, a stabilność i to co ma działać jak należy na pierwszym miejscu rom producenta najlepszy :PP

pozdrawiama;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj lopez89

Chcesz powiedzieć, że froyo 2.2 jest lepsze od innych romów?

To samo froyo, które ciągle laguje, jest niekompatybilne z większością aplikacji i jest strasznie wolne?

Jak dla mnie to cm10 jest o wiele lepszy od froyo, ale każdy ma swoje upodobania. A może to na mojej defy to froyo jest do kitu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi