Skocz do zawartości
bikemax

Jak poprawić powiadomienia z kalendarza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie co do powiadomień z kalendarza "S Terminarz". A mianowicie kiedy przychodzi powiadomienie w momencie zablokowanego ekranu pojawi się duży screen z danym eventem i możliwość albo anulowania albo uśpienia. To jest ok, duże, ciężko przegapić i nie da się nic zrobić zanim się nie przesunie eventu. Ale kiedy telefon jest odblokowany pojawi się tylko ikonka na górze i dźwięk - a to bardzo łatwo przeoczyć. Co prawda jest ikonka powiadomienia ale w ferworze dnia często zanim ją zauważę to już jest za późno ;)

Czy jest jakaś nakładka na to czy może dodatkowa apka która dodawałaby nowe funkcje do S Terminarza? Chodzi mi o to żeby:

-przy zablokowanym ekranie i pojawieniu się "dużego" przypomnienia, program co jakiś czas przypominałby się że takie przypomnienie się pojawiło - masło maślane, z powiadomieniem pojawia się jeden sygnał dźwiękowy, czeto go pomijam albo nie usłyszę a po godzinie dopiero zauważe że na ekranie jest przypomnienie.

-Przy odblokowanym ekranie żeby pojawiał się duży screen z przypomnieniem.

Jednym zdaniem, S Terminarz jest dobrym programem ale przypomnienia o wpisach są za mało "upierdliwe" i albo zapominam o ich pojawieniu albo ich nie zauważam.

Co z tym można zrobić?

Edytowane przez bikemax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś pomoże w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Offka

Wykorzystam ten wątek sprzed jakiegoś czasu, bo też szukam opcji poprawienia powiadomień terminarza.

Czy da się choćby diodę włączyć, jeśli nie zauważę powiadomienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątek sprzed miesiąca ale powiem jak ja to zrobiłem - zupełnie przy okazji.

Otóż S Terminarz synchronizuje mi kalendarz z Outlook.com, a tam mam ustawione również przypominanie e-mailem. Na telefonie mam też zainstalowaną aplikację od MS do obsługi Outlooka (bez niej chyba nie da się przeprowadzić synchronizacji kalendarza). Zatem w SGS3 mam dwa przypomnienia: 1) z S terminarza to pełnoekranowe; 2) to przychodzący e-mail z kalendarza Outlook.com na moją pocztę Outlook.com. Po nadejściu e-maila oczywiście dostaję komunikat i dioda powiadomień świeci się na niebiesko.

Trzeba S Terminarz zsynchronizować z Outlook.com, a tam ustawić powiadomienie e-mailem.

Nie wiem czy da się tak samo ustawić w kalendarzach Googla, ale zainteresowani sobie sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remak

Dołączam się do tematu. W poprzednim telefonie miałem nakładkę na ekranie blokady, która wyświetlał powiadomienie z kalendarza z możliwością ustawienia drzemki o różnej długości. Nie mogę teraz tego odnaleźć

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi