Skocz do zawartości
Gość mike1986

STOCK Oficjalne aktualizacje - instalacja z PC lub hboot (najnowsze: 1.72.405.3)

Rekomendowane odpowiedzi

a ja z kolei szukam oficjalnego RUU z wgranym polskim jezykiem, ten na pierwszej stronei nie ma polskiego. telefon pochodzi z UK.

RUU ma język pl tylko Twój CID nie pozwala na jego wgranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy żeby wykonać RUU potrzebny jest root, czy można to robić na czystym telefonie? Jakby coś się stało podczas flashowania to telefon przywróci poprzedni ROM? Nie traci się gwarancji?

---------- Post dołączono o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

U mnie przy próbie aktualizacji przez RUU Update fail i przy skopiowanym na SD też pisze update fail CID incorrect. Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam prośbe może ktoś podać link do czystego softu 1.84.75.2, niestety ale mam brandowany i nie moge zrobic aktu do andka 2.3

Ściągnij z xda plik z romem z tą aktualizacją. Linka masz w newsach i postąp z tym plikiem tak jak jest w pierwszym poście. u mnie zadziałało, więc u ciebie też powinno.

Spędziłem ze trzy godziny na googlach w poszukiwaniu oryginalnego, brandowanego romu 1.84.75.2 z polskiego Orange'a, ale jedyne co znalazłem to rom z Orange UK i Orange ES. Wie ktoś może czy jest gdzieś dostępny rom Orange PL 1.84.75.2 z radiem 12.28g.60.140fU_26.05.05.27_M3, wersja jądra 2.6.32.21-g46445e7, numer kompilacji cl333804 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam go szukałem, niestety bezskutecznie. Ponoć można wgrać Orange ES.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sam go szukałem, niestety bezskutecznie. Ponoć można wgrać Orange ES.

IMO to nie jest chyba najlepsze rozwiązanie ... Pozostaje więc jedynie nandroid backup ...

Wie ktoś może jak jest robiony nandroid backup przez zmodowane recovery ?

To jest zwykły wynik dd czy może coś bardziej skomplikowanego (na telefonie

innej marki wystarczyło zrootować i zrobić dd, żeby mieć pełny backup) ?

---------- Post dołączono o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Pozostaje więc jedynie nandroid backup ...

Chyba też się nie da ... Żeby zrobić backup trzeba mieć root'a, żeby zrobić root'a trzeba zrobić downgrade czyli nadpisać to co chcemy backup'ować - kółko się zamyka ...

Naprawdę nie ma dla DHD takiego programu jak Odin dla I9000 u Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Chyba też się nie da ... Żeby zrobić backup trzeba mieć root'a, żeby zrobić root'a trzeba zrobić downgrade czyli nadpisać to co chcemy backup'ować - kółko się zamyka ...

Dobra. Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł na zrobienie backupu oryginalnego, brandowanego romu Orange. Po wejściu w recovery na telefonie wyciągniętym prosto z pudełka jest opcja Apply sdcard:update.zip. Gdyby istniało ClockworkMod recovery w postaci update.zip dla Desire HD (jak np. istnieje dla HTC Desire) to powinno się go móc wgrać nie robiąc root'a na telefonie. W ten sposób można by zrobić nandroid backup, w którym utraciłoby się tylko oryginalną partycję recovery. Ale tą można by później, przy odtwarzaniu, wgrać z jakiegoś starszego romu i w razie czego, w serwisie raczej uszłoby to ich uwadze. Ale do tego potrzebaby mieć ClockworkMod recovery w postaci update.zip dla Desire HD.

Wie ktoś może czy coś takiego istnieje ? Poszukiwania naprowadziły mnie jedynie na to video [ame=http://www.youtube.com/watch?v=MkiTmQ55cQQ]YouTube - ‪HTC Desire HD ClockWorkMod Recovery by udK [iTA - Eng subs]‬‏[/ame] z zapowiedzią takiego recovery. I nie wiem czy w końcu zostało to wypuszczone publicznie, czy też nie. Jeśli ktoś wie to bardzo prosiłbym o info.

I druga sprawa - czy ktoś się może orientuje czy HTC wypuściło modyfikacje jakie wniosło do oryginalnych źródeł Googlowskiego Androida dla Desire HD ? Chciałby zerknąć na kod tego ich recovery żeby zobaczyć co ta ww opcja dokładnie robi :)

Edytowane przez gotenks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsze 2.36.405.8

Juz nie jest najnowszy

teraz jest 2.50.405.2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ResQ
    Juz nie jest najnowszy

teraz jest 2.50.405.2 ;]

...ktora aktualizacje mi dopiero dzisiaj odszukalo i zainstalowalo... z tym ze zadnych roznic nie widze :-|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ...ktora aktualizacje mi dopiero dzisiaj odszukalo i zainstalowalo... z tym ze zadnych roznic nie widze :-|

jest mała róznica :D nie zrobisz roota ani downgrade ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o podpięcie pod 1 stronę

pobrałem dziś aktualizację :

Download OTA_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.50.405.2-2.36.405.8_R_release_199069usj0n606bsao7iw1.zip for free on Filesonic.com

na razie nie instaluję ;-) wiadomo brak root i downgrade ;-(

---------- Post dołączono o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Edytowane przez ZAJARANY
    dubel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi