Skocz do zawartości
Gość mike1986

STOCK Oficjalne aktualizacje - instalacja z PC lub hboot (najnowsze: 1.72.405.3)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wywala blad identyfikatora klienta. Soft brandowany Orange. Czy jest juz jais update dla niego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po instalacji 2.50.405.2 takie oto kwiatki:

- nie działa prawidłowo bluetooth - często nie chce się włączyć nie zgłaszając żadnych błędów lub zgłaszając cyt. "Błąd", jeśli już się włączy to nie wykrywa urządzeń

- aktualizacja ta miała głównie poprawiać wydajność WiFi którą (IMHO) zepsuli wcześniej aktualizacją do Gingerbread bo we Froyo działało super - nic się nie poprawiło prócz tego że nie zawsze się włącza a zasięg wynosi ułamek % zasięgu Froyo. We Froyo z WiFi korzystałem będąc na parkingu pod blokiem (AP na 5 pietrze), teraz "nie dolatuje" do łazienki w tym samym mieszkaniu.

- telefon dzisiaj zaliczył pierwszą w "życiu" (od listopada 2010) zwiechę, tak ze trzeba było baterię wyjąć.

- Sense się przycina szczególnie w menu: ustawienia>>sieci...

Wszystko co mam w telefonie to wersje oficjalne, żadnej dłubaniny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie często po restarcie wywala błąd, z tym wi-fi trudno mi się odnieść gdyż tel mam od 1 miecha ale porównując opcje z łazienką to racja jest, u mnie wygląda to tak ze w nokii 5800 wifi chodziło w łazience i zasięg był 75% w w dhd go nie mam lub jest chwilowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie po instalacji 2.50.405.2 takie oto kwiatki:

- nie działa prawidłowo bluetooth - często nie chce się włączyć nie zgłaszając żadnych błędów lub zgłaszając cyt. "Błąd", jeśli już się włączy to nie wykrywa urządzeń

- aktualizacja ta miała głównie poprawiać wydajność WiFi którą (IMHO) zepsuli wcześniej aktualizacją do Gingerbread bo we Froyo działało super - nic się nie poprawiło prócz tego że nie zawsze się włącza a zasięg wynosi ułamek % zasięgu Froyo. We Froyo z WiFi korzystałem będąc na parkingu pod blokiem (AP na 5 pietrze), teraz "nie dolatuje" do łazienki w tym samym mieszkaniu.

- telefon dzisiaj zaliczył pierwszą w "życiu" (od listopada 2010) zwiechę, tak ze trzeba było baterię wyjąć.

- Sense się przycina szczególnie w menu: ustawienia>>sieci...

Wszystko co mam w telefonie to wersje oficjalne, żadnej dłubaniny.

Po HR już wcale BT i WiFi nie działa :) Nie da rady włączyć z powodu błędu "Błąd" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Robię tak jak w instrukcji i po wgraniu pliku PD98IMG.zip na kartę SD i uruchomieniu z VolDown coś sprawdza i wyskakuje komunikat:

CID incorrect

Update Fail!

Press <POWER> to reboot.

:(

poczytałem te poradniki i już teraz nie mam pojęcia jak mam się zabrać za zainstalowanie androida 2.3 zamiast 2.2

mam napisane coś takiego:

ACE PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT-0.85.0019

MICROP-0438

RADIO-26.05.05.27_M3

eMMC-boot

Dec 27 2010,14:47:30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalacja z poziomu telefonu:

1. Uruchamiamy ściągnięte RUU, ale nie kontynuujemy procesu flashowania.

2. Z Menu Start uruchamiamy polecenie "Uruchom" i wpisujemy %TEMP%

3. W otwartym folderze szukamy pliku rom.zip

4. Zmieniamy jego nazwę na PD98IMG.zip i kopiujemy na kartę SD

5. Wyłączamy telefon i włączamy ponownie przytrzymując przycisk zmniejszenia głośności

6. Czekamy na wykrycie pliku .zip i postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie

7. Flashujemy i gotowe :)

robię wg. tych wskazówek, ale w folderze Temp nie ma pliku .zip z romem, sprawdzałem 3x

czy można po prostu zmienić nazwę rozszerzenia RUU.xx.exe na .zip?

mam problem z gniazdkiem ładowania/synchro w DHD i wolę wgrać z microSD aby w połowie flashowania przez kabel się nie rozłączył bo będzie dramat

może jakiś inny sposób na wgranie oficjalnego OS przed oddaniem do serwisu?

---------- Post dołączono o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

już sobie poradziłem

ale mam pytanie - czy wgranie z SD PD98IMG.zip usunie CWM recovery i inne ślady po instalacji custom romów?

(potrzebne do oddania na gwarancję)

---------- Post dołączono o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

znów sobie odpowiem - usunie, wgrałem z SD PD98IMG.zip nie zostało zupełnie nic

teraz mam 1.32 i nawet Ship S-ON - i co więcej problem z głośnomówiącym znikł:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam pytanie.

Jako początkujący Androidowoiec nie znam się jeszcze za bardzo na modowaniu itd. jednak chciałbym sobie zaktualizować mojego dhd. Czy zainstalowanie wg porad na pierwszej stronie "RUU_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.36.405.8_R_Radio_1 2.54.60.25_26.09.04.11_M2_release_187331_signed.exe" spowoduje wykasowanie moich danych? Czy na niemodowany soft (chyba nie brandowany) mogę to zainstalować i w razie potrzeby, problemów wrócić do poprzedniej wersji?

Kolejne pytanie dotyczy również tej aktualizacji, czy później oficjalne aktualizacje będe mógł instalować z telefonu? (tj. wcześniej sprawdzając w ustawieniach czy jest nowa wersja)

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsza oficjalna aktualizacja 3.12.405.1

PD98IMG -> http://dl.dropbox.com/u/53598151/PD98IMG_ace_sense30_s_htc_wwe_3.12.405.1_radio_12.65.60.29_26.14.04.28_m_release_225512_signed.zip

RUU -> http://www.4shared.com/file/PcKoKma6/RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3124.html

SPRAWDZONE! Działają, bez obaw można instalować.

Edytowane przez yooshky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czytam i robie od poczatku tych postów wedle istrukcji, po pierwszej instalacji PD98IMG.zip zrobiłem całkowitego (rota po nastepnych i dojściu do ostarniego 3.12.405.1 . Nie mam uprawnień użytkownika roota ,mimo S-OFF.

co mam zrobić ?

---------- Post dołączono o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Witam ponownie

info dla innych . Z tej najnowszej nie na powrotu jak wczesniej robiłem do innych romów .:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mi wywala blad identyfikatora klienta. Soft brandowany Orange. Czy jest juz jais update dla niego ?

mi wywala podczas akutualizacji w Htc Sync taki sam błąd i nie wiem jak z tego wybrnąć, pierwszy raz próbuje zaktualizować Htc i nie wiem jak sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi