Skocz do zawartości
Mateo.B

Stan baterii 999%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od trzech dni, w zasadzie od instalacji romu od pengusa. Telefon najpierw nie widział zdjęć w galerii i muzyki w odtwarzaczach, więc doszedłem do wniosku ze zrobie mu reboot. Po tym już nie było widać stanu baterii. Zmieniałem romy przez CWM i niestety na każdym jest to samo. Zmieniałem partycje z ICS na GB i odwrotnie ale to nic nie daje. Wgrać rom przez nvflash ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym obstawiał, że nie gra twój baseband i RIL. Ściągnij z marketu apkę Get RIL i sprawdź co powie. Jeśli wykaże niezgodność to wgraj odpowiedni RIL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hgfdsa
    Witam, mam problem od trzech dni, w zasadzie od instalacji romu od pengusa. Telefon najpierw nie widział zdjęć w galerii i muzyki w odtwarzaczach, więc doszedłem do wniosku ze zrobie mu reboot. Po tym już nie było widać stanu baterii. Zmieniałem romy przez CWM i niestety na każdym jest to samo. Zmieniałem partycje z ICS na GB i odwrotnie ale to nic nie daje. Wgrać rom przez nvflash ?

Miałem dokładnie to samo. nvflash nic ci nie da. Wszystko zakończyło się wymianą płyty głównej w serwisie LG. Odsyłam cię do mojego tematu:

http://forum.android.com.pl/f315/problem-z-baseband-stanem-baterii-nie-dziaa-a-flash-przez-kdz-i-smartflasher-232354/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam jestem optymistą i zakładam, że masz bardzo dobrą baterię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja bym obstawiał, że nie gra twój baseband i RIL. Ściągnij z marketu apkę Get RIL i sprawdź co powie. Jeśli wykaże niezgodność to wgraj odpowiedni RIL.

No RIL exists,Baseband unknown. Co teraz ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zaflaszować sam baseband. Najlepiej jakiś najnowszy (np. ten ze stockowego ICS-a 30a). Opis jak i co znajdziesz tutaj: [baseband][P990] Complete Baseband overview thread - xda-developers. Albo tutaj: http://forum.android.com.pl/f316/radio-zbia-r-wersji-radia-dla-o2x-81254/ (uwaga - post nie jest zaktualizowany - nie ma najnowszych radio - lepiej pociągnąć z XDA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spróbuj zaflaszować sam baseband. Najlepiej jakiś najnowszy (np. ten ze stockowego ICS-a 30a). Opis jak i co znajdziesz tutaj: [baseband][P990] Complete Baseband overview thread - xda-developers. Albo tutaj: http://forum.android.com.pl/f316/radio-zbia-r-wersji-radia-dla-o2x-81254/ (uwaga - post nie jest zaktualizowany - nie ma najnowszych radio - lepiej pociągnąć z XDA).

Baseband zmieniony na v30a i niestety nadal nie widzę statusu baterii. Tyle dobrze, że się uruchamia telefon na podpiętym kablu USB. Zmieniać na inne BB ? GetRIL nie widzi jaki to baseband.

Edytowane przez Mateo.B

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzi jaki jest RIL? Zobacz czy pomimo to uda ci sie wrzucic RIL dla 30a ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja GetRIL nie widzi RILa. Jeżeli jedyną drogą instalacji jest ta aplikacja, to nic nie jestem w stanie zrobić. Podobno istnieje jeszcze podmiana plików, ale chyba jeszcze muszę poczytać trochę. Jeśli już nie będzie wyjścia, to telefon pojedzie do Mławy na serwis.

---------- Post dołączono o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 05:25 ----------

Wgrałem NVFlashem ROM v10b i przez chwilę pojawił się status baterii i znowu nie pokazuje stanu. Poza tym w ustawieniach nie pokazuje nazwy/wydania basebandu. Dogrywać nowy, to znaczy ten, który powinien być dla froyo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jednak to coś poważniejszego niż się początkowo wydawało. Podobnie jak to co opisał hgfdsa w swoim wątku. Ja tam bym jeszcze popróbował zaflaszować różne radio i romy (np. najnowsze radio z ICS 30a oraz Django Manouche 1.4) ale obawiam się, że bez serwisu się nie obejdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi