Skocz do zawartości
slawrumia

Zmiana DPI dla wybranych aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając na swoje własne pytanie, tak, można zmienić DPI status bara, odpowiedzialny za to proces to: com.android.systemui , ale wygląda to średnio, ogólnie gra nie warta świeczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem na 240 pasek i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wrzuć screena, np przy otwartych ustawieniach. U mnie Ultimate rozjeżdża się okropnie, chyba że proces System Android też masz 240dpi, ale wtedy nie działa ink effect i tafli wody. Dodatkowo ikonki strasznie się zmniejszają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiencie dpi dla systemu w build.prop (build.prop editor z marketu),zmieni się wtedy statusbar, ustawienia... i wtedy zmieniajcie rozdzielczość dla pojedynczych aplikacji które tego będą wymagać

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Caly myk polega na tym zeby domyslnie bylo 320 i nie bylo problemów. A tylko to co chce inne.

Ultimate dzisiaj będę wgrywal .

pabytyhe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dibo29

Korzystam z tej aplikacji i działa fenomenalnie tylko nie mogę uporać się z kontaktami tzn same kontakty na różnych romach można zmienić dpi ale zmienia się również dialer co oczywiście mi nie odpowiada. Być może udało się komuś rozwiązać ów problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak [email protected] e-daniel pisal samsungowych aplikacji lepiej nie ruszac. Multiwindows , telefon itd lepiej zostawic 320

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dibo29

Nawet gdybyś znalazł sam proces odpowiedzialny za dialer lub kontakty to i tak nie zmienisz DPI bo nie ma tych procesów na liście App Settings.

Rozwiązaniem może być zainstalowanie drugiego, np. innego dialera z listą kontaktów i na jednym ustawić DPI dialera wg uznania a na drugim DPI dla listy kontaktów. Oczywiście przy takim rozwiązaniu będziesz miał dwa dialery z listami kontaktów ale z każdego wybierasz to co uważasz za wygodne.

@slawrumia

Co do aplikacji samsungowych to nie do końca o to mi chodziło. Można zmienić DPI systemu edytując build.prop, ale jednocześnie aplikacjom Samsunga, które domyślnie są napisane dla DPI=320 przypisać właśnie takie DPI przy pomocy omawianej aplikacji.

Takie rozwiązanie sam stosuję już od kilku miesięcy z pełnym zadowoleniem, czyli DPI systemu ustawione na 280 (edycja build.prop), a samsungowy dialer z kontaktami, aparat, i ewentualnie TW Launcher z którego nie korzystam ma przypisane DPI=320 za pomocą właśnie App Settings. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że standardowo wszystko w Note wydaje się za duże, więc opcja przedstawiona przeze mnie jest zdecydowanie prostsza i wygodniejsza do zastosowania.

EDIT: właśnie doczytałem, że wyżej wspominał już o tym sposobie @mirash11 w poście #14.

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Caly myk polega na tym zeby domyslnie bylo 320 i nie bylo problemów. A tylko to co chce inne.

Ultimate dzisiaj będę wgrywal .

pabytyhe.jpg

Pomiędzy paskiem a napisem Ustawienia jest czarna przerwa, w niektórych aplikacjach wystaje kawałek tapety i kawałek pozostałości po pasku, to jest to rozjeżdżanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak będzie, bo zmieniono jedynie DPI dla paska powiadomień. Dostosowanie się do tego o czym wspominałem wyżej wraz z @mirash11 pozwoli uniknąć takich niespodzianek.

Przykład: DPI=280

post-145859-14255718187156_thumb.png

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi