Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

gzajac
    Napisano (edytowane)

Doskonały artykuł dotyczący sprzedaży i rozliczania w App Store i Google Play:

Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb

a także rozliczania przychodów z reklam:

Jak rozliczyć przychody z reklam na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej? | AntyWeb

Edytowane przez chaosmedia
    przyklejam jako ważne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ciekawy artykuł, ale mnie interesuje kwestia reklam, DG mam:

-czy i na jakiej podstawie nie wpadają w limit VAT/nie podlegają pod VAT

-czy koniecznie jest tu potrzebna DG, skoro jest to wynajem miejsca reklamowego w aplikacji(wynajem prowadzony osobiście, co pod DG nie podlega), a wynajem ma opodatkowanie w granicy 8%

Bez rejestracji działalności

Może się jednak zdarzyć, że osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej, posiada własną stronę internetową i odpłatnie wynajmuje jej powierzchnię innym podmiotom gospodarczym, by mogły umieszczać na niej reklamy swoich produktów czy usług. W takim przypadku ustawodawca nie nakazuje zarejestrowania własnej działalności gospodarczej. Wynagrodzenie z tytułu czynszu za wynajem powierzchni reklamowej stanowić będzie dla tego podmiotu odrębne źródło przychodu, tj. zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o PIT – najem, podnajem, dzierżawę lub inne umowy o podobnym charakterze.

To ma się tak samo do aplikacji chyba.

Edytowane przez chaosmedia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech mod przeniesie te posty do tematu, który ostatnio powstał...

Moim zdaniem co do reklam to właśnie jest identyczna sytuacja jak na stronach internetowych. Co do większej ilości szczegółów odnośnie tego to tutaj: Rozliczanie się wydawców AdTaily z Urzędem Skarbowym od 2011 roku | AdTaily. Blog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm czyli jak nie posiadam dg a zarabiam na reklamach powinienem zlozyc pit i wpisac w "inne" czy wynajem?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zapytanie o to jak pit wypelnic (pod jakie przychody to podpiąć) czy zapytanie o to, czy powinienem mieć dg?

Rany, jak wkońcu do samych reklam wymagane jest dg, to dopierdziela mi kary za to ze jej nie mialem przez tyle miesięcy, a kasa leciala i będę nawet na minusie o.O

Oby to pierwsze, czyli zapytanie o pit bo po mnie.

Edit: sugerowałem się tym postem: http://forum.android.com.pl/f42/zarabianie-w-android-market-studium-przypadku-28487/index2.html#post305073

Oraz innymi postami na forum z tamtego roku.

Edytowane przez Grzegosh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to logiczne że przy stałych dochodach trzeba mieć działalność gospodarczą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nierozgarnięty jestem... Czyli wdepnąłem w niezłe g...

Proszę powiedzcie mi co mam zrobić, bo zaraz zejdę na zawał. Jak mam dochody powiedzmy od września, mogę założyć TERAZ działalność gospodarczą i rozliczyć się do kwietnia za te reklamy na działalność, podpiąć to jakoś pod działalność? Czy rozliczyć się jako osoba prywatna wpisując "inne"? Ja nie mam aż takich zarobków, jak mi dopierdzielą jakieś kary to pójdę siedzieć... Byłem we wrześniu w urzędzie skarbowym, w zusie, Panie w okienku tu i tu nie bardzo się orientowały, ale jak jej opowiedziałem co dostaję, skąd, za co to mowiła że pit i rubryka "inne", a jakbym chciał zacząć sprzedawać to dopiero DG.

Proszę Was o pomoc, nawet odpłatną na PW, pogubiłem się. Chodzi mi o zarobek tylko z reklam Airpush i Admob.

Nie wiem do kogo się z tym problemem zgłosić, niebawem miałem się normalnie rozliczać z dochodu jako "inne" i spałem spokojnie, a teraz taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Jak teraz założysz działalność, to nie podciągniesz dochodów z poprzedniego roku pod to. Jak niby chcesz to zrobić, skoro działalność będzie wykonywana powiedzmy od marca? Wtedy dopiero przekombinujesz. Na razie zostaw jak jest, rozlicz jako inne i już. Nikt od razu ci kary nie dowali, zapłać normalnie podatek, to najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie racja, nie wiem po co az tak panikuje i kombinuje. Przecież rozlicze się z urzedem normalnie, uczciwie :). Moje zarobki sa tak male, ze nie powinienem się przejmować, dlatego wybaczcie panike.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi