Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.11.2017 o 15:17, Cetek14 napisał:

Jeszcze jedno - pod nazwą aplikacji jest nazwa twórcy. Czy jako osoba prywatna muszę tam dać swoje imię i nazwisko, czy mogę tam dać cokolwiek, np "janusz softworks"?

Nazwa w Google Play to Twoja marka rozpoznawalna w Internecie. Możesz nazwać jak chcesz. Do rozliczeń z urzędami podajesz i tak inne dane, takie jak podczas rejestracji firmy.

dodana zawartość

21 godzin temu, Marrx napisał:

witam

czy coś się zmieni po wprowadzeniu "Konstytucji Biznesu"?

https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/konstytucja-biznesu-na-posiedzeniu-rzadu-pis/ygv6jg6

W szczegolnosci obiecujaco wyglada:

"

Działalność nierejstrowana – nowa forma w Konstytucji Biznesu

Prawo przedsiębiorców wprowadzi pojęcie działalności nierejestrowej - działalności na najmniejszą skalę (przychody miesięczne do 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), która nie będzie uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie podlegać rejestracji w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Ma ona dotyczyć zwłaszcza drobnego handlu, dorywczo świadczonych usług (np. sporadycznie udzielanych korepetycji) i urzeczywistniać zasadę wolności działalności gospodarczej.

"

Owszem, były takie plany rządu. Były także obietnice rządu dotyczące zmian wysokości składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Niestety ZUS stanowczo "odradza" takie posunięcie rządowi i sprawa przycichła.

Podsumowując: przedsiębiorcy w Polsce nie mają lekko, szczególnie ci mali - mikroprzedsiębiorcy. Obawiam się, że te obietnice mogą się przeciągnąć do najbliższych wyborów jako kolejna "kiełbasa wyborcza".

Za to Wielka Brytania czy Czechy nie mają problemu z dużymi ulgami dla małych firm i Polacy coraz chętniej tam przenoszą swój biznes.

Edytowane przez _mario_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja aplikacja właśnie wygenerowała ponad 300 zł na reklamach i mogę w końcu wypłacić te pieniądze. Pojawia się jedynie pytanie jak to rozliczyć z urzędem skarbowym. Przejżałem ten temat i była tu raczej opisywana raczej sytuacja sprzedaży płatnych aplikacji w sklepie Google, wtedy niby należy wypełnić PIT 36. A co z dochodami wyłącznie z reklam, w dodatku gdy są takie niskie. Mogę wpisać tę  kwotę po prostu w PIT 11 w rubryce inne? 

Jeśli tak to jak sytuacja by wyglądała gdybym w ciągu roku więcej pieniędzy, np ponad 2 tysiące?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim miesiącu wykazujecie przychód z google. W tym w którym nastąpiła wpłata od google, czy w tym, którym była rzeczywista sprzedaż na podstawie faktury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

"Dzięki instytucji działalności nierejestrowej osoba fizyczna prowadząca działalność na mniejszą skalę (miesięczne przychody z niej pochodzące nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), nie musi rejestrować tej działalności ani płacić z tego tytułu składek ZUS. "

" Wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2018 roku wynosi 2100 zł brutto. "

Czy dobrze rozumiem, ze zarabiajac na aplikacjach mniej niz 1050zl miesiecznie, nie trzeba prowadzic dzialalnosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 23.03.2018 o 20:47, Marrx napisał:

"Dzięki instytucji działalności nierejestrowej osoba fizyczna prowadząca działalność na mniejszą skalę (miesięczne przychody z niej pochodzące nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), nie musi rejestrować tej działalności ani płacić z tego tytułu składek ZUS. "

" Wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2018 roku wynosi 2100 zł brutto. "

Czy dobrze rozumiem, ze zarabiajac na aplikacjach mniej niz 1050zl miesiecznie, nie trzeba prowadzic dzialalnosci?

Z tego co pamiętam to jeżeli twoje dochody nie są stałe/ciągłe, to nie musisz. Stałe dochody czyli co miesiąc będziesz otrzymywał z tego jakiś zarobek, a działalność którą wykonujesz nie będzie jednorazowa tylko ciągła na przestrzeni np kilku miesięcy/lat. Najlepiej udać się do urzędu i powiedzieć o sytuacji, z tego co słyszałem te same sytuacje są różnie rozpatrywane ;) 

Najlepiej obrazuje to sytuacja gdy sprzedajesz książki na internecie, wtedy to jest jednorazowe i nie musisz rejestrować. Ale jeżeli zarabiasz 20 groszy dziennie na aplikacji wystawionej na sklepie to już by pasowało i lepiej mieć papierek z urzędu że możesz sobie tak robić. 
    Ogólnie jest to temat bardzo kontrowersyjny, sam swego czasu szukałem wielu informacji i jak to bywa w tym kraju wiele różnych znalazłem. 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

W w/w definicji nie ma nic o ciągłości. Babcia sprzedająca jaka na targu robi to codziennie, a podejrzewam że to właśnie dla takich osób stworzono ten przepis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi