Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

mz1990

Faktura czy rachunek, zależy od działalności. Ale coś trzeba wystawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Ja nie wysyłam, nie wiem jak jest prawidłowo w świetle prawa, pewnie trzeba, ale reklamodawcy mają moją fakturę w nosie, płacą wg swoich wyliczeń i wg własnego kalendarza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Kupujący powinien otrzymać fakturę, ale to nie ma sensu. Szczególnie, jeżeli jest to kwestia wyłącznie wysłania maila. Dla US takie wysłanie to żaden dowód, ty masz swoją kopię, odprowadziłeś od tego podatek. Czy i jak to wygląda po stronie kupującego to już jego sprawa. Wyjątkiem są faktury dla europejskich sieci, bo tutaj wystawiasz fakturę w stawce NP, a to nabywca ma obowiązek samodzielnie ten VAT odprowadzić (a później odliczyć).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

No dokładnie, kupujący powinien otrzymać fakturę, i na podstawie niej zapłacić. A tutaj to on ustala ile płaci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zadzwoniłem do US z zapytaniem, czy konieczne jest wystawianie rachunku/faktury przy otrzymywaniu kasy (w tym przypadku z AP). Pani odpowiedziała mi, że nie jest to konieczne, jeśli firma tego nie wymaga. Powiedziała, że wystarczy tylko mieć potwierdzenie otrzymania przelewu i na nim dopisać za co jest ta kasa. Nie trzeba wystawiać specjalnie rachunku/faktury. To samo powiedziała mi księgowa, więc jednak pozostanę przy potwierdzeniach przelewu+jakas krotka notatka z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fpv

Po otrzymaniu zapłaty za usługę, podatnik ma 7 dni na wystawienie faktury. Tak to jakoś brzmiało... A że kupujący usługę faktury nie chce, to wyślijcie ją do /dev/null ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

No dobra, faktury nie wystawisz, ale jak to rozliczasz w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi