Skocz do zawartości
gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wystawiam jak dostaję przelew.

Tapnięte z Nexus 4 now Free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktoś rozjaśnić mi sposób księgowania sprzedaży? Dla krajów UE w konsoli programisty ustawiam 23%, a reszta jest zwolniona z VAT(nie dotyczy)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arekpr

wg mojej księgowej, tak, ND.

Edytowane przez wdarku
    Nie cytujemy poprzedzającego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko, czy jeśli jestem zatrudniony na etacie i mój pracodawca uwzględnia kwotę wolną od podatku przy wypłacie to czy to znaczy, że jeśli mam dochód z innych źródeł to muszę już od niego zapłacić podatek (umieścić w PIT) ? Miesięcznie za reklamy wychodzi mi około 300 - 400 zł, nie mam działalności, jedyne co mogę przedstawić w urzędzie skarbowym to przelewy na mój rachunek bankowy od google. Czy przy wypełnianiu PITu wystarczy w pole inne źródła wpisać cały dochód z reklam i na tej podstawie obliczyć podatek jaki mam zapłacić ? Czy to wystarczy przy rozliczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinieneś się z tego rozliczać.

Twój etat i zarobki dodatkowe to 2 różne źródła dochodu.

Powinieneś również zastanowić się, czy Twój zarobek z reklam nie ma charakteru działalności gospodarczej. Generalnie nie powinno być problemu, aby rozliczyć się zwykłym PITem (wpisując w inne dochód z reklam), jednak musisz mieć na uwadze, że im dłużej będzie to trwało tym jest to ryzykowniejsze - pod względem wykrycia braku zarejestrowanej działalności gospodarczej. Ale tragedii też z tego powodu nie ma i nie będzie. Kary/mandaty dla osób fizycznych to małe kwoty (~100zł), jednak nie jest to reguła. Zawsze warto podejść jednak do US i przynajmniej zapytać, bo każdy przypadek to indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

Jeśli dochód powstaje np raz w roku przy wpłacie środków z pay pal, to raczej działalności to nie przypomina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Dlaczego? Paypal to po prostu inna forma płatności, pieniadze są już do twojej dyspozycji. Dochód powstaje za każdym razem, gdy dostajesz płatność na swoje konto paypal, a nie wtedy gdy przelewasz sobie z paypala do banku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szamot

No chyba, że ktoś wpłatę na paypal dostaje raz w roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Jak dostajesz raz w roku to bez znaczenia gdzie, wtedy jest przychód jednorazowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

Czyli jeżeli raz napisze książkę i codziennie kupi ją kilka osób za pośrednictwem paypal to już jest działalność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi