Skocz do zawartości
gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazyłem, że pierwszy czek miałem bez pobranego podatku w USA, w drugi juz miał 30% podatku... I wysłali mi tylko informację co do pierwszego czeku, czyli to poprostu informacja, że mam to oplacic u siebie. Sam dokument nie mowi zbyt wiele... Nie ma tam informacji konkretnie... Jest tylko ilosc kasy jaką zarobiłem w pierwszym czeku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fpv

30% jest pobierane, bo nie mają Twojego W8-BEN. Te 30% to jest taki 'penalty tax'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ssi
    Napisano (edytowane)

Jak rozliczacie podatek VAT w przypadku transakcji z klientami prywatnymi spoza UE. (m.in. Norwegia, Szwajcaria)

Wg. prawa - w przypadku klientów prywatnych spoza UE obowiązuje zasada, że miejscem opodatkowaniem jest kraj nabywcy.

Zatem trzeba odprowadzać VAT do urzędów skarbowych każdego z ponad 170 krajów, które nie należą do Unii.

W wielu krajach dodatkowo trzeba zarejestrować działalność, aby można było legalnie sprzedawać aplikacje.

W przypadku małych sprzedawców jest to problem, który powoduje, że wielu z nich ogranicza dostępność swoich aplikacji jedynie do krajów unii i krajów z zerową stawką VAT.

Czy znacie firmę, która w porozumieniu ze sprzedawcą aplikacji, będzie w jego imieniu prowadzić sprzedaż (i odprowadzać podatki) na terenie krajów z poza UE.

Edytowane przez ssi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fpv

Wg. prawa - w przypadku klientów prywatnych spoza UE obowiązuje zasada, że miejscem opodatkowaniem jest kraj nabywcy.

Moim zdaniem nie. Ty sprzedajesz w Polsce. Norweg wchodzi do Twojego sklepu, kupuje z polskim VATem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosz

fpv ma rację. Nie wiem skąd ssi takie "ciekawe" informacje wziął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ssi
    fpv ma rację. Nie wiem skąd ssi takie "ciekawe" informacje wziął.

Z artykułu na #####, do którego link znajduje się w pierwszym poście tego wątku.

Doskonały artykuł dotyczący sprzedaży i rozliczania w App Store i Google Play:

Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wedlug intepretacji jaka znalazlem w internecie:

http://www.podatki.biz/artykuly/udzielenie-licencji-na-program-komputerowy-a-pit_14_20920.htm?idDzialu=14&idArtykulu=20920

mozna sie rozliczac jako osoba fizyczna bez zakladania dzialalnosci gospodarczej.

Czy w takim wypadku mozna stosowac zryczaltowane koszty uzyskania przychodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arekpr

a to jest interpretacja do appStore czy google play ?? (wolałbym google ) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a to jest interpretacja do appStore czy google play ?? (wolałbym google )

To jest do Google Play. AppStore ma jeszcze innaczej, udzielasz licencji Apple'owie a nei użytkownikowi więc tym bardziej nei trzeba DG.

Czy w takim wypadku mozna stosowac zryczaltowane koszty uzyskania przychodu?

Tak można, ale nie przekazujesz Praw autorskich, więc ryczałt to 20%. Ale uważaj bo w zamian nie możesz odliczyć kwoty wolnej od podatku. Musisz oszacować co Ci się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arekpr

A kiedy wystawiacie fakturę dla Google za reklamy admoba, w dniu przelewu czy ostatniego dnia miesiąca za który jest kasa, czy może jednak w dniu gdy admob wysyła maila ze za 2 tygodnie będzie kasa? I czy miał ktoś kontrolę i może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi