Skocz do zawartości
mrtur

Tasker - jak i z czym to się je :)

Rekomendowane odpowiedzi

mrtur

Pierwotnym założycielem tego wątku jest

@@Angel_of_Death

który to wyraził zgodę na przekazanie przysłowiowej "pałeczki" mnie w celu wprowadzania dalszych ewentualnych zmian i informacji dotyczących tej apikacji. 

Siema chłopaki i dziewczyny ^^

Ostatnio wpadłem na trop świetnej aplikacji Tasker będącej odpowiednikiem Locale, ale o połowę tańszej i podobno o większych możliwościach. Dzięki niej możemy praktycznie w pełni zautomatyzować wszelkiego rodzaju zachowania naszego telefonu. Np. przy podłączeniu słuchawek Bluetooth muzyka automatycznie gra, przy odłączeniu zestawu muzyka się zatrzymuje i automatycznie wyłącza Bluetooth. Telefon zmienia o określonych godzinach automatycznie profil na wibracje, na noc np. uruchamia się od 00:00 do 6:00 tryb samolotowy itp. to wszystko jest jasne... Natomiast nie czaje jak ustawić telefon biorąc pod uwagę jako zmienną lokacje np. na podstawie triangulacji chciałbym, żeby np. jak będę w pracy automatycznie wyciszały się dzwonki do połowy, jak będę w domu, żeby synchronizacja była wyłączona itp. inne ciekawe rzeczy. Jeżeli ktoś z was używa tego programu i zechciał by wyłożyć mi to łopatologicznie będę wdzięczny, a zarazem może większa rzesza użytkowników zainteresuje się tą aplikacją bo naprawdę warto :)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam - AoD!

Co to jest Tasker?

W skrócie program do automatyzacji wykonywania różnych działań, założeń profilowych.

Program ten posiada multum możliwości i w zasadzie tylko od pomysłowości i twórczości użytkownia zależy jak będzie wykorzystywany.

W chwili obecnej nie ma sensu szczegółowo tego opisywać. Każdy nowy użytkownik zamiast brnąć przez kolejne posty po prostu niech obejrzy ten film autorstwa @@quintaar i jeżeli to Ciebie zainteresuje zachęcam do subskrybcji tegoż kanału

Projekty,Profile,Taski,Sceny i Zmienne (Film):

Film:

Jesteś początkującym? Gubisz się w czeluściach tego wątku a pragniesz wiedzy na ten temat i potrzebujesz pomocy to KONIECZNIE zapoznaj się z moimi wytycznymi:

Wytyczne by mrtur:

Cześć

Zdaję sobie sprawę jak bardzo obszerny jest ten wątek. Ja oraz inni nie "wypinamy" na jakąkolwiek pomoc dla Ciebie ale uszanuj nasz czas i poświęć swój na zopoznanie się z najważniejszymi zagadnieniami odnośnie Taskera. Takie postępowanie pozwoli uniknąć wałkowania w tym wątku kolejnych wyjaśnień każdemu nowemu użytkownikowi Taskera. Tobie będzie łatwiej konstruować zapytania do nas a nam Tobie szybciej pomóc ;)

Bezwzględnie musisz zapoznać się z:

-prawidłową instalacją i ustawieniem Taskera

-pojęciami co to jest projekt, profil,task,scena, akcja taska

-jak się importuje i eksportuje w/w

-jeżeli zadajesz pytanie w tym wątku pierwszy raz i potrzebujesz pomocy miło będzie jak dasz info o tym czy posiadasz root'a i na jakim systemie androida pracujesz. Unikniemy dodatkowych pytań.

Wszystko o tym znajdzisz w pierwszym poście poniżej.

Jesteś początkującym a poprosimy Ciebie o Twoje profile, projekty, Taski:

zostałeś poproszony o wyeksportowanie/przesłanie nam swojej pracy

- wykonaj eksport profilu, projektu, taska, sceny z opcją XML to SD

- tak wyeksportowany plik wrzuć na jakiś serwer/chmurę i podaj nam link do niego

-nie wklejaj kodu w tym wątku. Zmuszasz nas wtedy do skopiowania całości, wklejenia w edytor na kompie i zapisaniu a natepnie importowaniu. Takiego czegoś nie chcemy

zostałeś poproszony o pokazanie nam swojej pracy

- wykonaj eksport profilu, projektu, taska,  z opcją Description to ...

- tak wyeksportowany kod wstaw w post koniecznie pomiędzy tagi "spoiler" (ikona S w edytorze)

- ewentualnie wykonaj zrzuty ekranu poszczególnych sekcji i również wstaw w post koniecznie pomiędzy tagi "spoiler" (ikona S w edytorze)

- Tutoriale dla początkujacych (video) z napisami PL (by @@quintaar)

- Blog (by @@Bieniu)

- Instrukcja (by @@mrtur)

Strona autora programu

- Wersje Tasker Stable

- Wersje Taskera Beta

- Tasker Userguide
    - Zmienne Taskera (wbudowane)

Inne przydatne linki

*Społeczność Tasker PL (Google+)

*

*

*

*

*

*Content portal for Pocketables Tasker

Strefa z ogotowymi projektami

Tasker - gotowe i sprawdzone w działaniu profile ustawień (spis profili by mrtur w drugim poście)

Zbiór Profili WIKI

• Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: pan_żabka
    wykrzyk.png W związku z licznymi, powielającymi się pytaniami o zagadnienia poruszane już w wątkach (tak, są dwa wątki o Taskerze!) z Taskerem, przed zadaniem pytania proszę również zapoznać się ze spisem zamieszczonym w tym temacie.
    Edytowane przez pan_żabka
    Przeniesienie posta na drugie miejsce w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wpadłem na ten sam program (prawdopodobnie) Tasker muszę przyznać, że zapowiada się ciekawie, zapowiada bo jeszcze nie instalowałem ale zaraz to czynię.

Niestety niewiele będę mógł Ci pomóc bo angielski mam w dużym a nie małym palcu, więc będę raczej sam spodziewał, się pomocy:)

Mam nadzieję, że tu ją znajdziemy obaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sdsi

Ja dołączam do tych, co są pod wrażeniem programu Tasker :-)

Tasker for Android

Może są też inni i wymienimy się jakimiś ciekawymi zastosowaniami?

Ja właśnie skonfigurowałęm i testuję (działa dobrze) lokalizator telefonu poprzez GPS (wysyłam odpowiedni sms na nasz telefon z takserem, a ten wysyła nam link do mapy Google z lokalizacją słuchawki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atc5

No program ma wręcz kosmiczne możliwości (a jak się zobaczy na stronie autora co planuje wprowadzić......), ma też wielką wadę .....interfejs, mało intuicyjny, ale da się opanować, polecam kupować i instalować ze strony producenta (TANIEJ !!! i jest trial 7 dniowy i pare innych dodatków (np szyfrowanie plików - w marketowej wersji brak (jakieśś tam ograniczenia prawne coby władza mogła bez problemu przeczesać telefon))

Mam pytanie (jeszcze nie doczytałem, albo już przegapiłem) jak zrobić coś takiego :

dzwonię do żony, a ona nie odbiera w ferworze zakupów nie słyszy cichego dzwonka, więc wysyłam jakiegoś sms-a z określonym tekstem, który przestawia jej profil dzwiękowy na ryczącego potwora :) i już mnie słyszy

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sdsi

dzwonię do żony, a ona nie odbiera w ferworze zakupów nie słyszy cichego dzwonka, więc wysyłam jakiegoś sms-a z określonym tekstem, który przestawia jej profil dzwiękowy na ryczącego potwora :) i już mnie słyszy

Musisz dodać Context - Received SMS (Received Text w najnowszej wersji Taskera) i wpisac tekst, ktory bedzie "hasłem" do zadzialania taskera (np. zwiekszamglosnosc); a potem dodaj task zwiększający głośnośc dzwieku (poszukaj bo nie pamietam teraz gdzie jest :-) )

Potem wyslij SMSa do zony z tekstem, ktory ustawiles jako "haslo"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zmusić najnowszego Taskera i Astrid do współpracy? Chciałbym żeby po załączeniu profilu Dom wyskoczyło mi powiadomienie w Astrid o zadaniach z tagiem dom. Mam zainstalowane Astrid i Astrid Locale Plugin i kompletnie nie mogę w Taskerze namierzyć gdzie mogę skorzystać z tego pluginu. Ani w pluginach ani w aplikacjach tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy mógłby ktoś mi pomoc ustawić Taskera, tak

by miedzy 7 a 7:10 rano uruchamial i wylaczal WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NEW: (wpisz nazwę dla nowego profilu)

TIME: ustawiasz From na 7.00 i To na 7.10

DONE

NEW TASK: nazwa opcjonalnie

+

NET: wifinet ustawiasz na connect

a potem dla wyjścia (czyli o 7.10) wifi disconect

Musisz sprawdzić bo piszę z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki śmiga :)

a jakiś pomysł, jak np nakazać danemu widgetowi (np Weather Widget) aby wykonał refresh w czasie działania wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi