Skocz do zawartości
jarekao

Wybór folii na wyświetlacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej folii używacie? Czy ta która jest dołączona do telefonu jest wytrzymała? Chciałem kupić w komisie folie na wyświetlacz do Xperii Tipo ale sprzedawca powiedział że nie potrzeba bo ta która jest na telefonie od nowości jest bardzo dobra. I teraz nie wiem czy zostawić ją czy kupić inną. Nie chciałbym mieć porysowanego wyświetlacza. Interesują mnie najlepsze dostępne na rynku folie do Tipo. Ciężko jest odkleić tą fabryczną folie? Jeszcze nigdy nie odklejałem folii i boję się że mogę uszkodzić wyświetlacz (Kiedyś miałem Aville i naklejona przeze mnie folia nadal się trzyma i sprawuje się dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narwa

Chodzi ci o tą folię co Sony ją do każdego modelu przykleja? Czy o tą cieniutką co ją się zdejmuje wkładając telefon do kieszeni? Jeśli o pierwszą to nie próbowałem nigdy, ale jakoś specjalnie prosto nie będzie.

A nakleić zawsze możesz, ja po odebraniu telefonu z serwisu (wymienili mi szybkę na nową ;P) zakupiłem folię, pierwszy lepszy komis, dałem 10 pln za jedną sztukę, przykleiłem, w teorii jej nie widać (jednak nie tak równo ją nakleiłem i na samym dole w rogu mam pęcherzyk, ale to trzeba spojrzeć, nie przeszkadza, nie odpada).

Z folią telefon ekran jest jakby przyjemniejszy w dotyku (i ślizganiu) takie moje odczucie. Poza tym no jest ochrona przed rysami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupilem od osoby która wzięła go na abonament i przeleżał miesiąc nieużywany. Miałem chyba 1 folię na ekranie. Dość dobrze przylega ale nie jestem pewien czy dobrze chroni wyświetlacz, poślizg też mógłby być lepszy. Denerwujące też jest to że zbiera odciski. Zastanawiam sie nad foliami firmy 3mk. Dobry to wybór?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm to Sony daje jakąś folie na wyświetlacz? Chyba nie mówisz o tej która jest od razu po zakupie na niego przyklejona. To to jest tylko poprodukcyjne cieniutkie zabezpieczenie, nieprzeznaczone do użytkowania w niej telefonu tylko przeznaczone do szybkiego zdarcia :P

EDIT:

Przy tej 3mk nie widzę na allegro, żeby było napisane, że jest bezklejowa. Może najpierw zadzwoń i zapytaj. Klejową zdecydowanie odradzam.

Edytowane przez woodywoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawostką jest właśnie, że Sony nakłada na wyświetlacze firmową, bardzo mało widoczną folię. W internecie jest dużo rozmów na ten temat, gdyż do końca nie można rozgryźć jakie funkcje ma ta fabryczna folia. Poszukaj na forum, na pewno znajdziesz wiele ciekawych teorii ;)

Folie 3MK przylegają dzięki nielepkiej substancji Inviscid-Sil, która nie jest klejem akrylowym. Staramy się unikać jednak określenia "bezklejowa", gdyż sugeruje to folię przylegającą dzięki elektrostatyce, a nasze folie takie nie są.

O Inviscid-Sil można poczytać na naszych stronach, a nawet zobaczyć jak się zachowuje na filmikach na youtube.

W razie pytań - piszcie. Postaram się pomóc.

Michał z 3MK

Trzymka! (3MK ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam 3mk. Jedyna folia którą udało mi się nakleić za 1szym razem ;-) po 2 msc dalej perfekcyjnie się trzyma.

namazgrane z 4xhd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wybiorę folie 3MK shield. Mam nadzieję że dostanę ją gdzieś w Toruniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja brałem na allegro, chyba 15 zł z przesyłką. Za 2 sztuki ofc.

namazgrane z 4xhd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi