Skocz do zawartości
Wall-E

ROM iMito MX1/2 Finless 1.5 ROM [Custom][Root][720/1080p]

Rekomendowane odpowiedzi

Wall-E

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POTENCJALNE USZKODZENIE SPRZĘTU CZY OPROGRAMOWANIA.

WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

ROM stworzony przez użytkownika Bob White a.k.a "Finless".

Firmware został oparty na wersji ROMu: 121129

Ficzery podstawowe:

1. Prawdziwe 1080p przy użyciu Imito 12/12 kernel. Jeśli chcesz możesz używać również 720p.
    2. Zrootowany, posiada najnowszą wersję programu SU.
    3. Najnowszy i odblokowany market Google Play.
    4. Wszystkie GAPPsy zaktualizowane do najnowszych.
    5. System jest maksymalnie oczyszczony i zawiera tylko kilka niezbędnych aplikacji. (Usunięcie aplikacji nie spowodowało defragmentacji obrazu ROMu).
    6. Dodana aplikacja Reboot umożliwiająca użytkownikowi: restart urządzenia, wyłączenie urządzenia, przejście do trybu Download, przejście do trybu Recovery - bezpośrednio z pulpitu Androida.
    7. Dodane wsparcie dla init.d.
    8. Dodany Xboxowy moduł Xpad.ko umożliwiający używanie sterowników od Xboxa.
    9. Dodany moduł Tun.ko
    10. Dodana Hiszpańska klawiatura i słowniki.

Ficzery dodatkowe:

1. ROM zawiera dwie opcje instalacji:
      • 720p (kernel 29/11 + boot720)
      • 1080p (kernel 12/12 + boot1080)

[*]ROM pozwala na zmianę wielkości pamięci wewnętrznej urządzenia kosztem wewnętrznej karty SD. ROM zawiera poniższe opcje dotyczące tej operacji:

• 1 GB (pozostawienie domyślnej wielkości pamięci wewnętrznej)
    • 2 GB (domyślne ustawienie flaszera Finless - można je zmienić przed flashowaniem)
    • 4 GB
    • 6 GB (w tym przypadku pozostanie do dyspozycji jedynie ok 400 MB na wewnętrznej karcie SD).

Ze względu na dosyć skomplikowaną strukturę plików, autor dołączył do ROMu flasher własnej produkcji (ROM Flash Tool) umożliwiający wykorzystanie wszystkich założonych przez niego opcji. Tego właśnie narzędzia należy użyć do romowania urządzenia.

Romowanie - procedura

Na początku należy zainstalować na PC sterowniki USB dla iMito (jeśli się ich jeszcze nie posiada), które znajdziesz w tym miejscu [Klik].

Procedurę instalacji sterowników znajdziesz w tym miejscu [Klik], w punkcie: Instalowanie sterowników na PC. Przypominam, że interesuje nas zamontowanie iMito w PC tylko jako pamięć zewnętrzna (nośnik).

ROM pobieramy z tego linka [Klik].

...a pobraną paczkę rozpakowujemy tam gdzie nam jest wygodnie.

Oczywiście iMito jest cały czas podłączony do TV i działa.

Teraz upewniamy się czy mamy...

1. Ustawienia -> USB -> Connect to PC (zaptaszone)
    2. Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Debugowanie USB (odptaszone)
    3. Ustawienia -> Pamięć -> klikamy "trzy kropki" w prawym-górnym rogu ekranu -> Połączenie USB z komputerem (klikamy) -> Mass Storage (zaptaszone)

... i podłączamy kablem iMito do PCta.

- Jeśli wszystko jest OK, to PC powinien "plumknąć" i pokazać, że został podłączony zewnętrzny napęd.

- Jeśli jednak nie, to ponownie sprawdzamy powyższe ustawienia i dla pewności odznaczamy i ponownie zaznaczamy opcję nr 1 - u mnie to zadziałało i PCet "plumknął".

Jeśli wszystko mamy jak należy, to z wypakowanego wcześniej folderu uruchamiamy plik "ROM Flash Tool.exe" - czyli flaszer:

ddcn0w.jpg

Jeśli iMito będzie prawidłowo zamontowane do PC, to napis "No Found RKAndroid rock usb" zmieni się na "Found RKAndroid Mass Storage Usb".

2z3o09k.jpg

To co widać na powyższym screenie w zakładce "Flash", to domyślna konfiguracja ładowanych plików (ROMu).

W tym przypadku jest to:

- zwiększenie wewnętrznej pamięci urządzenia do 2 GB (wiersz 2).

- "opcja" 1080p (wiersz 4 i 5)

Innych zakładek, "ptaszków" czy innych rzeczy nie dotykamy - zostawiamy tak jak jest.

Jeśli chcemy zmienić tryb ROMu na 720p:

- klikamy na ostatnie pole wierszy 4 i 5 (kolumna "...")

- z folderu "FinlessROM" wybieramy pliki z oznaczeniem 720 (boot720 i kernel720)

Tylko to i nic więcej.

Jeśli chcemy zmienić ilość pamięci wewnętrznej urządzenia:

- klikamy na ostatnie pole wiersza 2 (kolumna "...")

- z folderu "FinlessROM" wybieramy plik o nazwie parametrXgb, gdzie "X", jest żądaną ilością pamięci wewnętrznej (zgodnie z opisem w Ficzerach).

Tylko to i nic więcej.

Reszty nie dotykamy i przechodzimy do romowania właciwego.

Teraz należy użyć przycisku "Reboot to Flash Mode", który powinien przełączyć iMito w tzw. tryb download. Tutaj powinien zniknąć obraz z TV.

Jednak może wystąpić przypadek, że ten sposób nie zadziała - program wyświetli błąd. W tym miejscu autor ROMu nawet nie stara się pocieszać stwierdzając, że urządzenie może być uszkodzone. Oooooolać to...

W takim przypadku (autorski flaszer cały czas działa) należy we wcześniej wypakowanym archiwum z ROMem odnaleźć folder "alternate_reboot_to_flash_tool" i uruchomić zawarty w nim plik "RKBatchTool.exe" - czyli standardowy flaszer dla iMito.

- Flaszer się uruchomi

- Pole z "1" zrobi się różowe

- Klikamy guziol "Switch"

- Urządzenie przechodzi w tryb flaszowania

- Zamykamy standardowego flaszera

Romowanie rozpoczynamy wciskając guziol "Flash ROM" ...

2hzo6yt.jpg

... i czekamy na zakończenie procesu romowania (kilka minut)

b7fdc1.jpg

Po zakończeniu procesu iMito automatycznie się zrestartuje, wyświetli na chwilę konsolę CWM i zacznie ładować system co trwa nawet dłużej niż samo romowanie.

Jeśli system wstanie to nie pozostaje nam nic innego jak tylko ustawić sobie czas, datę, język i cieszyć się nowym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zadam głupie pytanie,bo zastanawiam się czy tego sprzętu nie kupić - Ma on język polski na tym romie ??;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E

Tak. Każdy ROM ma język polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z wifi, tzn. dobry ma zasięg czy tak jak wszędzie, bo jak coś to tym sprzętem się zainteresowałem i może go kupie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E

W ROMach do wersji 121129 sytuacja z łącznością wireless (WiFi, BT) nie przedstawia się zachwycająco - urządzenie może mieć spore problemy z zasięgiem i stabilnością połączenia. Piszę "może mieć" bo jest dużo skarg na tą właśnie przypadłość. Jednak moje urządzenie sprawuje się w tej kwestii w miarę poprawnie - co prawda "pływy" zasięgu są na porządku dziennym, ale zrywania połączenia czy problemów z transferem nie doświadczam... no... może raz czy dwa miało to miejsce...

Niestety, iMito MX1 (bo taki posiadam i o nim piszę) ma moim zdaniem wrodzone skłonności do problemów z łącznością wireless. Pomijam w tym miejscu potencjalne błędy w firmware urządzenia. Chodzi o to, że obudowa urządzenia jest metalowa i - tak na mój rozum - w dosyć dużym stopniu przyczynia się do tłumienia sygnału radiowego. Dodać do tego należy niewielką i średniej jakości antenkę... Moją tezę potwierdza niejako fakt, że wersja MX2 - dokładnie ta sama konstrukcja sprzętowa ale w plastikowej obudowie - problemy z łącznością ma sporo mniejsze (za to gorzej odprowadza ciepło z urządzenia).

Jednak w tym miejscu pocieszę. Najnowszy firmware (wersja 130204) w dużym stopniu poprawia działanie całej transmisji wireless i doprowadza ją do stanu akceptowalnego a nawet pokuszę się o stwierdzenie "dobrego".

Niemniej w tym miejscu należy brać pod uwagę jeszcze jeden fakt - z moich obserwacji wynika, że każde z urządzeń jest "inne" i potrafi inaczej zachowywać się w podobnych warunkach. Dla mnie w sumie nie jest to nowością - podobne doświadczenia miałem już wcześniej ze smartfonami - jednak nie każdy jest tego świadom.

I tak na marginesie... Istnieje sposób na znaczące poprawienie jakości połączeń wireless w MX1. Niestety wiąże się on koniecznością rozłożenia urządzenia... Całe działanie polega na "wyniesieniu" anteny urządzenia na zewnątrz obudowy - ze względu na konstrukcję tego elementu (antena to "kawałek drucika" luźno leżącego wewnątrz obudowy) nie jest to ani skomplikowane ani przesadnie ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A nie jest czasem jakaś płytka gdzie kabelek idzie jak w mk808 bo finless zrobił poradnik na yt co z tym wifi.A wifi na tym romie w temacie dobrze działa????

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez MaTi1556a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E

Nie. W MX1 antena to kawałek "kabelka" - z jednej strony jest on przylutowany do płytki montażowej... poza tym jest on elementem luźnym - tak jak na poniższym screenie:

IMAG1182.jpg

Co do działania WiFi na ROMie Fineless 1.5... U mnie działa to poprawnie. Tak jak pisałem wcześniej, zasięg nieco "pływa" ale nie rzutuje to na generalia. Ale tak jest u mnie - jak to będzie np. u Ciebie to nie wiem.

Enyłej... Fineless wydał właśnie betę swojego romu opartego o wersję stocka 130204 (Fineless 1.7 Beta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli jak coś to ten kabelek na zewnątrz albo drutem pójdzie

Lekkie pływy wifi to ja na milestonie mam :P jak złape fona za określone miejsce.

Jak coś to dzięki za to że odpowiedziałeś mi na pytania. To chyba kolejny zakup się szykuje :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E
    ten kabelek na zewnątrz albo drutem pójdzie

Z tych dwóch możliwości, ja osobiście sugeruję opcję "na zewnątrz" - np. w sposób przedstawiony na poniższych screenach:

IMAG1185.jpg

IMAG1186.jpg

IMAG1187.jpg

Poza tym pozostaje jeszcze kwestia własnej inwencji twórczej :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy mocniejszą antenę dałoby się wstawić ?

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi