Skocz do zawartości
folusek

Android 4.2.2 Jelly Bean dla Samsung Galaxy S II i prawdopodobieństwo aktualizacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Inny SoC, przez co potrzeba zupełnie innych sterowników.

Niestety IMO 4.1.2 to koniec update'ów dla naszego S2, co nikogo by nie zdziwiło, ponieważ to i tak najdłużej wspierany model z 2011 roku.

Samsung tylko bardzo słabo zagrał zapowiadając aktualizacje, a następnie się z niej wycofując. Pozostał ogromny niedosyt.

Jedyne co powinien zrobić teraz Samsung to dać porządną dokumentacje Exynosa, żeby można było robić w 100% sprawne custom ROMy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

Samsung Galaxy S II Plus otrzymał aktualizację do Androida 4.2.2 Jelly Bean!

http://goo.gl/vLkcsP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Samsung tylko bardzo słabo zagrał zapowiadając aktualizacje, a następnie się z niej wycofując. Pozostał ogromny niedosyt.

Oficjalnie się z niczego nie wycofał tylko ktoś plotkę puścił. Nie wydaje mi się żeby tak poważny producent chciał zaryzykować swoją wiarygodność. Moim zdaniem coś dostaniemy pytanie tylko czy to będzie 4.2 czy od razu 4.3. Jeśli puszczą najpierw 4.2 to dalszej aktualizacji raczej nie będzie.

W kwestii SGSII+ - gdyby on dostał aktualizacje a zwykły SGSII nie to była by pierwsza taka sytuacja w historii całej rodziny S. Prześledźcie sobie historię aktualizacji, zawsze poboczne modele są gorzej traktowane, pomimo że wychodzą później. O ile pamiętam to nawet SGS dostał value packa szybciej niż SGS+ pomimo, że ten drugi jest młodszy o 0,5 roku. Albo szykuje się coś grubszego albo zmiana polityki firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda że nie ma nigdzie oficjalnego stanowiska firmy takiego którego nikt by nie kwestionował

dlaczego użytkownicy muszą się domyślać i czerpać info z niepewnych źródeł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że skoro na słabszym (S2+) ma czegoś tam mniej bla bla. To dlaczego dla Nas użytkowników SGS2 nie da aktualizacji ? :) Albo tak jak w newsie, może Samsung sprawdza jak działa.. bo skoro to ostatnia aktualizacja to chce ją dopracować.. chodź to tylko spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Niech mi ktoś powie: Czy w razie olania przez Samsunga "SII" i powiedzmy, że chcę się przesiąść na CM to czy są aż tak duże problemy z tym CM?

Pytam bo czytałem, że podobno na Exynosie są duże problemy z działaniem najnowszego CM, że się nie opłacago instalować na SII? Chcę wdłużyć życie SII bo szczerze mówiąc zasługuje na to ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak samsung wyda dokumentację exynosa to CM będzie działać stabilnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls
    czytałem, że podobno na Exynosie są duże problemy z działaniem najnowszego CM, że się nie opłacago instalować na SII?

Duże raczej nie ale trochę tego jest. Po pierwsze CM nie obsługuje nie wiadomo czemu wideorozmów (chyba że coś się zmieniło?), po dwa na standardzie nie ma radia i trzeba kombinować. Po za tym z tego co czytałem to gorzej trzyma bateria a u niektórych telefon mocno grzej się w grach. Akurat na SII nigdy nie używałem CM10 bo jak dla mnie jedna cyferka w numerze oprogramowania to za mały argument. Korzystałem tylko na i9001 i tam wypadał dosyć słabo na dłuższą metę, przynajmniej wtedy. Ja narazie nie widzę potrzeby zmiany na CM10, chyba, że zależy Ci na modyfikacjach które wprowadza to wydanie. Same zmiany jakie pojawiają się na czystym androidzie nawet po przeskoku z 4.1 na 4.3 to ewolucja a nie żadna rewolucja. Gdyby 5.0 w całości przepisali z javy na jakiś język z rodziny c, to by byłą prawdziwa rewolucja i skok w wydajności!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kylo

Hmm czyli tak na chłopski rozum to nie wiadomo czy to będzie, a jeśli by był to czym by się to różniło od wersji 4.1.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Z ważniejszych rzeczy, to inaczej wyglądają powiadomienia, poprawki do wydajności, i teraz zależ nie od samsunga nowa aplikacja do aparatu/klawiatury. Generalnie jakiejś wielkiej różnicy to niema w końcu oba to android 4. Jest jeszcze trochę innych zmian ale nie znam wszystkich, te są najbardziej zauważalne z tego co mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x