Skocz do zawartości
MarjoAg

PLAY podpisało umowę z T-Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

P4 oficjalnie poinformowało o podpisaniu umowy na roaming krajowy z PTC. Klienci nie mogą jednak jeszcze logować się do kolejnej sieci.

Aby klienci P4 mogli logować się do sieci PTC, potrzebna jest zdalna aktualizacja kart SIM. Na razie praktycznie cały ruch klientów P4 w roamingu przechodzi przez sieci Centertela i Polkomtela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli teraz Play będzie korzystał z nadajników wszystkich większych sieci? W takim razie nie ma żadnych szans żeby ktokolwiek ich pobił jeśli chodzi o zasięg :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

Nie byłbym taki pewny, jeszcze ważny jest priorytet na nadajnikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie z tym priorytetem są często problemy, bo np ja mieszkam 6km na północ od nadajnika Play i 4 km od nadajnika Centertela i Polkomtela na południe. Z tego drugiego mam spokojnie 3-4 kresek zasięgu, a z tego pierwszego ledwie 1-2, a czasem i 0.

Tak więc jak ktoś do mnie zadzwoni to odbieram będąc na nadajniku Play, lecz podnosząc telefon zasięg Play słabnie i zanim się przełączy na iny nadajnik potrafi przerwać rozmowę.

Denerwujące jest to że zawsze telefon przełącza sie na nadajnik Play, mimo że potem są braki zaięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to już jest chyba bardziej kwestia androida i tego że zawsze najpierw łączy się z siecią macierzystą. Fajnie by było gdyby była możliwość ręcznego ustawienia priorytetów

Napisane za pomocą SwiftKey Flow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0kti

Jakieś 2h temu miałem aktualizację karty SIM, ale jestem za granicą więc nie wiem czy logowanie się do T-Mobile działa a także nie mam wglądu w sieci preferowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie są objawy "aktualizacji" karty SIM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

@up U mnie wyskakuje na chwilkę taki paseczek "aktualizacja karty sim, proszę czekać..." i to wszystko.

Fajnie by było gdyby była możliwość ręcznego ustawienia priorytetów

raczej kolejności logowania do sieci, priorytet jest na nadajniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

u mnie jak na razie nie mogę się zalogować do T-Mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Ja też ale prędzej czy później będzie :),niestety czasem ten priorytet na playa to minus,pomaga ustawienie ręczne sieci :D,pewnie jest tak zrobione ze względu na koszty albo przez umowy wewnętrzne między play a orange/plus,jest tak zrobione że przeskakuje na plus/orange kiedy straci zasięg play,zauważyłem że za jakiś czas jeśli jest zasięg playa chociaż 1 kreska to go łapie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi