Skocz do zawartości
macpinki

Nexus 7 3G - zwiększone zużycie baterii przez baseband_xmm_power (wakelock)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u wszystkich posiadaczy wersji z 3G proces systemowy odpowiedzialny za obsługę modemu (baseband_xmm_power) tak jedzie po baterii?

To ewidentny bug, ponieważ nie ma to wpływ fakt, czy mamy włożoną kartę SIM, czy nie. W trybie uśpienia (tablet nieużywany całą noc) wybudza cyklicznie system i skutkuje tym że proces "System Android" ma zawsze 2/3x większe zużycie baterii niż "Tablet nieaktywny".

Tutaj szczegółowe omówienie problemu dla dociekliwych:

Issue 42993 - android - baseband_xmm_power wakelock Extreme Battery Drain on Nexus 7 - Android - An Open Handset Alliance Project - Google Project Hosting

Jak na razie problem nie rozwiązany i dość frustrujący, ponieważ występuję nawet na czystym systemie.

Dramatu może nie ma bo w konsekwencji zużywa mi około 1% baterii na godzinę (wiem, że innym ten proces wybudza tablet przez ok 90% czasu - to już jest rzeźnia), ale nie tak to powinno wyglądać.

post-69189-14255718399909_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chrish

Jak nie masz karty sim to uruchom trym samolotowy i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lukago

Albo przy trybie samolotowym włącz WIFI ;-) ja tak robie i bateria na prawde potrafi długo trzymać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje Panowie ale jak się okazuje to nie pomaga każdemu. Ja akurat mam kartę SIM, z nią i bez niej problem jest

identyczny. W wątku, który cytowałem też doszli do wniosku, że to nie pomaga.

"...na prawdę potrafi długo wytrzymać" - to znaczy ile % Ci zjeżdża na godzinę w trybie uśpienia? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radziu

Mam ten sam problem. Wystarczy porównać czas pracy baterii wersji WIFI only i 3G (z trybem samolotowym z włączonym wifi). Nie udało się wytrzymac na jednym ładowaniu więcej niż ~30h. A kolega ma wersję wifi i widziałem u niego czas pracy na baterii 3 dni ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janekb

Mam ten sam problem. Testowałem już wszystkie ustawienia i najlepsze wyniki przyjąłem po wyłączeniu lokalizacji po WiFi i sieciach komórkowych. Jest to trochę dziwne ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śledzę na bieżąco wątek na code.google.com i widać, że to jest nie do przeskoczenia z obecnym softem. Nie chcę mi się czekać na update - pozbywam się zabawki. Głównie zależało mi na mobilności dlatego wybrałem wersję 3G, a tu lipa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pibu

Mam Nexusa 3G i nie mam tego problemu.

Przy właczonym trybie samolotowym (karta SIM play) przez 24h ubywa może z 10% baterii. Oczywiście jeżeli nic nie robię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pibu
    Napisano (edytowane)

Tutaj dowód - jak widać 4% przez 8 godzin tylko że około 20min czytałem Newsy w Currents jadąc metrem do pracy.

post-76525-14255718972785_thumb.png

Notatka od Moderatora: Tomek_Tcz
    wykrzyk.png Proszę przy tworzeniu postów w tematach używać znaczników

(znaczek białego S na czarnym tle) przy załączaniu zrzutów ekranu, statystyk baterii, itp.

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radziu
    Napisano (edytowane)

Hmm mi pomogło ustawienie WIFI, aby była wyłączana w trybie uśpienia. 6 - 7h i zjadło mi raptem 5% baterii.

@pibu: możesz wkleić screen z danymi na temat kernela/wersji Androida oraz podać jaki masz numer serii Twojego Nexusa? Bo może to jest kwestia jakiejś partii Nexusów, a wtedy można to spokojnie dać w ramach reklamacji. Może w ten sposób namierzymy problem :>

Edytowane przez radziu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi