Skocz do zawartości
Tomek_Tcz

Wug's Nexus Root Toolkit v2.0.4 [04/02/15]

Rekomendowane odpowiedzi

da rade wersją 1.7.5 wgrać roota na androida 4.4 ?? próbował ktoś ? czy może trzeba czekać na nową wersję aplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.android.com.pl/f599/nowy-android-4-4-kitkat-336481/index15.html#post2968927

Więc raczej działa ;) ale akurat root można wgrać przez custom recovery to SuperSU Download

Mi ten root działa dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy robieniu roota, usuną mi się wszystkie pliki czy tylko pamięć systemu + aplikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy robieniu samego roota nic Ci nie usunie.

@down

Nie spotkałem się z czymś takim. Tylko przy odblokowaniu bootladera i wgraniu stocka tracisz dane.

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej jak robiłem, na 4.3 to wywaliło mi calutką pamięć i kilka dość ważnych dokumentów poszło w p***** :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przy robieniu samego roota nic Ci nie usunie.

Wczoraj wgrał mi się KitKat poprzez OTA na zrootowanym 4.3 (wg tego

). Obecnie przy włączaniu nadal pokazuje się zerwana kłódka, ale np. Titanium krzyczy, że nie ma uprawnień root, podobnie inne programy, tak jak i SuperSU. I co teraz? Da radę przywrócić jakoś roota w 4.4 bez utraty jakichkolwiek danych? Np. w Wug's NRT klikając samo root (bez odblokowywania bootloadera, itp.)? Edytowane przez juzeff6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz "zerwaną" czyli odblokowaną kłódkę, to możesz wgrać sobie custom recovery np. TWRP i wgrać przez to recovery to SuperSU Download

Lub zrobić jak pisałeś w Wugs > Root kliknąć również działa prawidłowo.

PS. Odblokowany bootlaoder to nie root więc krzyczą aplikacje, że nie mają uprawnień OTA root usunął.

I mając odblokowany bootloader, robiąc tylko root danych nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Zrobiłem root przez Wug's i poszło. Obecnie aplikacje już nie krzyczą, dane są, więc jest ok. Jedna ciekawostka - zeżarło aplikację SuperSU - nigdzie jej nie ma. BusyBox się wgrał. To SuperSU jest po coś potrzebne?

EDIT---

Wrzuciłem SuperSU ze sklepu i jest ok.

Edytowane przez juzeff6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Potrzebuję podłączyć dysk twardy zew, żeby to zrobić muszę mieć roota?

Jeśli tak to czy w aplikacji Nexus Root Toolkit wystarczy ze wybiorę "Root" i "Custom Recorvery"?

Czy muszę Unlock i później Root?

Po tym wszystkim jak będę potrzebował wrócić do pierwotnej wersji to co muszę wybrać?

Flash stock + Unroot czy coś innego.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1 zły dział to nie wątek N7 v2

Na N7 (2012) wystarczy root i stickmont https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.stickmount jak jest na N7 V2 nie wiem.

Tak wybierasz unlock (tracisz dane) > root, a custom recovery nie musisz jeśli nie będziesz używał

Jak będziesz chciał oddać na gwarancję itp. klikasz backup stock > po instalacji stocka > OEM Lock

@Down

Źle myślisz, dział N7 v2 (2013) jest tu: http://forum.android.com.pl/f905/ Ty ten tablet posiadasz.

A dział w którym teraz piszesz jest to dział N7 (2012)

Skoro pendrive działa bez roota to dysk powinien też, widocznie masz za słabe napięcie by dysk się uruchomił, musisz poszukać hub USB by dysk miał zewnętrzne zasilanie. Na N7 v1 (2012) jest tak samo z niektórymi dyskami, chociaż mi działa prawidłowo dysk WD

Edit: to zrób root i użyj tego stick mount i powinno być ok u mnie było z tym dyskiem i z tą aplikacją

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi