Skocz do zawartości
Tomek_Tcz

Wug's Nexus Root Toolkit v2.0.4 [04/02/15]

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa szybciutkie pytania mam. Czy przy robieniu roota i od blokowaniu bootloadera muszę tracić dane, nie da się tego ominąć? Zalezy mi na samym roocie. I czy jest może inny program do tego typu rzeczy?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kipsta Mając roota i odblokowany bootloader nie wykonasz aktualizacji OTA. Wykrzaczy się przy instalacji, ale na szczęście nie uwali urządzenia. Zapodałem tą metodę właśnie dlatego, że OTA nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chyba uwaliłęm tableta ( jednak to nie to samo co samsung gio ;/ ) . Przy wygrywaniu Unlocka , wszystko zadziałało , chciałem skonfigorować sprzęt i konfiguracja zatrzymała się na wifi , wybieram domową sieć i dalej nic nie trybi ;/ NIe wiecie co dalej można zrobić ?

Edytowane przez Kaczor771

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dwa szybciutkie pytania mam. Czy przy robieniu roota i od blokowaniu bootloadera muszę tracić dane, nie da się tego ominąć? Zalezy mi na samym roocie. I czy jest może inny program do tego typu rzeczy?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Robiąc roota nie musisz tracic danych. Poczytaj 2go posta, jest tam opisana opcja bez utrary danych. Poza tym to wgranie roota nie powoduje żadnej utraty danych. Dopiero jego usunięcie czysci urządzenie. A co do innej apki, to nie ma takowej, ale jest ręczna metoda z wykorzystaniem ADB. NRT zdecydowanie przyjemniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze raz Jego post odblokowuje bootloader, więc stracił dane z tego co pamiętam sprawa załatwiona na pw :)

Nie nabijaj postów starymi pytaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nic z tego a tak się cieszyłem, nie potrafię nawiązać połączenia z komputerem, żadne okienka nie wyskakują podczas podpięcia Nexusa tylko jest sygnał dźwiękowy a urządzenia i tak nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reacon

Cześć.

Dostałem od kolegi tablet do naprawy. Tablet po weekendzie nie odpalania po podłączeniu do ładowarki i uruchomieniu złapał bootloopa. Postanowiłem wgrać nowy system za pomocą programu do linii Nexus. Tabela nie mógł się połączyć ale niby coś tam wgralo. Teraz pisze booting failed. Jakim programem mogę wgrać stocka albo chociaż recovery? Stockowe recovery nie działa. Dodam za został odblokowany bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tą całą operacje np. rootowania lub wgrywania systemu przeprowadzić na ubuntu 14.04?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez terminal. I komendy. Root przez Custom recovery. Custom recovery np. TWRP przez Wiersz poleceń Termial.

Wugs jest tylko na win.

Zrób sobie stery fastboot jak tu http://schier.co/blog/2013/11/09/how-to-root-nexus-5-in-linux.html

obraz stąd https://developers.google.com/android/nexus/images Wgrywasz komendami normalnie jak na Win i cmd.

Komendy recovery itp są takie same jak na Win. Img recovery pobierasz i:

fastboot flash recovery recoveryfilename.img

Należy pamiętać, że trzeba będzie zmienić ostatni człon(czerwony), aby dopasować nazwę pliku, do tej którą pobraliśmy.

Zobacz to http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848036 ale za nowe nie jest ;)

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Masz jakiś może poradnik czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi