Skocz do zawartości
Tomek_Tcz

Wug's Nexus Root Toolkit v2.0.4 [04/02/15]

Rekomendowane odpowiedzi

Są nie rekomendowane, ponieważ na niektórych romach przywrócenie data może powodować bootloop choć, nie koniecznie.

Zależy co zapisujesz, jak jest w miarę czysty system bez modyfikacji, tylko same aplikacje z google play, to przywraca bez problemu.

Ja zrobiłem i akurat wszystko gra polecam zaznaczyć samo system+data

Nie trzeba mieć roota ani przy backupie ani przy przywracaniu.

Autor zaleca też robić backup w trybie samolotowym.

Ustawienia > Więcej... > Tryb samolotowy

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś na ten komunikat nie zwróciłem uwagi, po prostu kliknąłem ok. U mnie działa, przywrócił ze Stock 4.2.2 na Paranoidzie i CM10.1 bez problemu. Do backup-a i restora nie potrzeba roota, ani odblokowanego bootloadera. Tak jak mówił przedmówca jak klikniesz tylko app to po prostu aplikacje zapisze bez postępu, zaznaczając app+data będzie też postęp zapisany, a jeszcze dodatkowo zaznaczając shared storage zapiszesz w kopii wszystkie dane z ,,dysku" czyli muzyka, filmy, dokumenty itp... Ja zawsze zaznaczam wszystko, troszkę trwa to kopiowanie, ale to dlatego, że mam dużo danych (2gb aplikacje i 3gb danych osobistych).

Tapnięte z N7 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się jakoś za pomocą tego programu ustawić, żeby TWRP zagościło na stałe na tablecie? Chciałem je włączyć, ale zamiast tego widzę androida z wykrzyknikiem w trójkącie? Przez Toolkit'a normalnie odpala TWRP. Mam SmoothRom 5.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz kliknąć w programie Advenced Utitles ,,Launch" i wyskoczy Ci nowe okno. Tam w środkowej kolumnie klikasz na Flash (Pernament) i potem Recovery, wskazujesz ścieżkę do pobranego Recovery i instalujesz...

Gotowe,

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam wlasnie zainstalowalem ten program i mi pobiera bog wie jakie rzeczy pomozcie ????? chcialem tylko wlaczyc program

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program pobiera nkezbędne pliki do działania, takie jak recovery, sterowniki, apki do wgrania (busybox i superuser) jest to proces potrzebny do prawidłowego działania oprogramowania.

Tapnięte z N7 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha troche sie zestresowalem bo taka rzecz pierwszy raz robilem . pytnie moze po za tematem mam wgrane to recovery twpr i chcial bym wgrac roma i kernela (paranoid i triniti ) jak to ogarnac ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystąpił u mnie problem ze zrobieniem backupu. Niby wszystko dobrze Nexus się restartuje i od razu na kompie mówi, że backup skończony i robi kopie zapasową 0 bajtów...Wie ktoś gdzie leży problem, co robię źle ?

Edit: Chyba już dobrze bo jaki czas już się robi backup więc teraz chyba się juz naprawdę robi.

Edytowane przez DragonNT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ponieważ to mój pierwszy tablet w ogóle, a czytając rekomendacje wybrałem Nexusa7 (mobilnoś no i jakość za adekwatną cenę), mam pytanie czym się różnią CWM/TWRP Recovery. Na S3 mam CWM, a tu wgrałem TWRP i po odpaleniu troszkę się zdziwiłem. Co prawda teraz tablet reinstaluje apki, to nic nie powydziwiam, ale zastanawiam pytanko jak di.ę dostać do recowery? na smartfonie po naciśnięciu power jest wybór co chcemy zrobić reboot, przejść do recowery, itp. tu też tak jest? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Power menu masz w custom romach, na stocka musisz wgrać przez recovery modyfikacje power menu na xda znajdziesz.

Recovery uruchamiasz:

Wyłącz tablet > Włącz trzymając (power, vol - , vol +) razem, włączy się tryb fastboot > naciśnij vol + bądź vol - i wybierz "recovery mode"

Lub pobierz sobie coś do rebootu z google play

np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zaXJpdXNhcHBsaWNhdGlvbnMucXVpY2tib290Il0.

Czym się różnią recovery to sam musisz sprawdzić, wyglądem zapewne na tablecie jak dla mnie wygodniejszy jest twrp ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi