Skocz do zawartości
dariusz666

[S4][S-OFF] S-OFF, czyli pozbywamy się ostatnich ograniczeń w naszym telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenie tutorialu bazuje na oryginalnym wątku z forum XDA: źródło

Działa tylko z S4!!!

Co to jest S-ON i S-OFF? Generalnie wszystkie telefony HTC wypuszczane są w trybie S-ON czyli z blokadą możliwości zapisywania informacji do partycji systemowej. Czyli po ludzku z blokadą możliwości wgrywania Custom Romów i wszelkiego rodzaju modyfikacji jak RADIO itp. S-OFF wyłącza tą blokadę.

Tu zapali się lampka co niektórym. Ale jak to, przecież mamy Recovery i Custom Romy na One S! Tak, mamy. HTC One S i One X to niezwykłe modele w histori HTC. Po części udało się obejść ich zabezpieczenia ale nie do końca, o czym świadczy fakt, że przy zmianie custom romów często jesteśmy zmuszani do ręcznego wgrywania BOOT.IMG przy użyciu fastboot. Z S-OFF możemy o tym zapomnieć. S-OFF pozwala na robienie z telefonem co się żywnie podoba. ( W snesie dostępu i zapisu danych na partycjach systemowych ).

Krok 1 - Potrzebujemy Super CID.

Właśnie tak. Super CID to nasz cel numer 1. Jak go uzyskać dowiecie się w temacie na forum:

-

–> Poradniki <– Unlock, Root, Recovery, Debrand

Krok 2 - Pobieramy patcher

Plik soffbin3.zip pobiermy z:

Dev-Host - soffbin3.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service lub Goo.im Downloads - Downloading soffbin3.zip

Wypakujemy plik do folderu z fastboot.exe i adb.exe, które zakładam, żę posiadacie, jeśli nie, czytajcie Krok 1.

Krok 3 - Identyfikacja urządzenia i pobieranie.

Telefon włączony, tryb debugowania włączony, w lini komend wpisujemy:

adb shell getprop ro.aa.modelid

Jeśli okienko zwróci wartość PJ4010000 to pobieramy plik PJ4010000-OneS.zip: Dev-Host - PJ4010000-OneS.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service lub Goo.im Downloads - Downloading PJ4010000-OneS.zip

Jeśli jakąś inną wartość to twój telefon nie nadaje się do tej metody uzyskania S-OFF.

Pobrany plik zip kopiujemy do folderu z fastboot.exe i adb.exe.

Krok 4 - Zróbmy sobie S-OFF.

Gdy pliki zostały pobrane i oba znajdują się w folderze z fastboot.exe i adb.exe lecimy dalej.

wpisujemy:

adb reboot bootloader

gdy uruchomi się bootloader:

fastboot oem rebootRUU

teraz zobaczymy czarne tło i srebrne logo HTC:

fastboot flash zip PJ4010000-OneS.zip

okienko powinno zwrócić błąd o treści "FAILED (remote: 92 supercid! please flush image again immediately)"

jak tylko wyskoczy ten bład natychmiast wpisujemy w konsoli:

fastboot oem boot

Może wyskoczyć kilka błędów w konsoli ale my czekamy aż telefon uruchomi się do Androida, tylko teraz uruchomi się on w trybie pozwalającym na wgranie pliku. Gry Android się uruchomi wpisujemy w linię komend 3 komendy jedna po drugiej:

adb push soffbin3 /data/local/tmp/
       adb shell chmod 744 /data/local/tmp/soffbin3
       adb shell su -c "/data/local/tmp/soffbin3"

czekamy kilka sekund i wpisujemy:

adb reboot bootloader

naszym oczom powinno się ukazać:

post-13522-14255718477345_thumb.jpg

Gratulacje.

Edytowane przez dariusz666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Robię wszystko zgodnie z poradnikiem, ale po wpisaniu komendy

adb shell getprop ro.aa.modelid

wiersz poleceń nie zwraca mi żadnej wartości, po prostu 2 puste linijki. Co to oznacza? Obecnie mam zainstalowany CM 10. Pierwotnie miałem android'a 4, ale zmieniłem cid na HTC__001, wgrałem europejskie RUU i zaktualizowałem do JB, przy okazji debrandując telefon. Nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale piszę tak dla informacji. Oczywiście zmieniłem cid na SuperCID'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki zainstalowane? Tryb debugowania włączony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Debugowanie USB włączone, sterowniki zainstalowane. Z resztą gdyby było inaczej nie udałoby mi się dotrzeć do tego kroku. Jeszcze jakieś pomysły? Wydaje mi się, że robię wszystko dobrze.

EDIT: Problem najwyraźniej leżał po stronie Cyanogenmod'a, bo po przejściu na ViperOneS udało mi się odczytać ten kod i poprawnie zrobić S-Off.

Edytowane przez krotock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy jest jakaś metoda na przywrócenie S-ON? Czy wystarczy zflashować go RUU? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sposób na powrót do S-ON to program "HTC One S All-In-One Toolkit"

2j4vyp1.png

Opcja "Return to S-ON"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm czy to jest sprawdzone przez kogoś? Fajnie by było jak by ktoś to przetłumaczył i wstawił na nasze forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    viei37

Na s3 tez to działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

S-OFF jest tylko i wyłącznie dla wersji S4

Działa tylko z S4!!!
    Edytowane przez adist78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hmmm czy to jest sprawdzone przez kogoś? Fajnie by było jak by ktoś to przetłumaczył i wstawił na nasze forum ;)

No raczej, skoro istnieje na forum XDA od ładnych kilku miesięcy i co jakiś czas jest aktualizowane.

A tak na serio to działa, korzystałem kiedyś z tego programu, ale potem przesiadłem się na Windows 8 i przez chwilę nie miał wsparcia dla tego systemu. Ale z tego co pisze autor w changhelogu to już wszystko działa na W8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi