Skocz do zawartości
debestes

HTC Sensation i bardzo zniszczony wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stałem się posiadaczem HTC Sensation (składaka) lecz jego stan nie jest dość zadowalający. Głównie chodzi tu o ekran... Małe rysy są praktycznie na całej powierzchni ekranu, natomiast w kilku punktach są już takie potężniejsze. Pytanie co zrobić? Wymiana digitizera to pewnie droga sprawa... Może jakaś pasta polerska lub jakaś folia ukrywająca rysy?

Słyszałem coś o paście DISPLEX, ale to nie jest chyba do tego typu ekranów.

Proszę o jakieś propozycje bo jest to naprawdę nie estetyczne, do tego stopnia że jak wyciągnę telefon to zawsze ktoś wyjdzie z tekstem że "jaki porysowany". :mad:

post-201174-14255718519894_thumb.jpg

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja żyje z taką rysą :PP

SDC10145.JPG

Jedynie jakąś lepszą folie możesz kupić trochę zakryje rysy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Ciebie jest akurat jedna, natomiast u mnie (nie widać tego na zdjęciu) rys jest pełno i w warunkach słonecznych wygląda to dość pokracznie i złomowato.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Ręcznie tego nie spolerujesz, bo powierzchnia jest zbyt twarda. Pasta jedynie w jakimś stopniu wypełni rysę i będzie mniej widoczna. Lepszym wyjściem będzie folia o ile rysa nie jest widoczna na podświetlonym ekranie, ale ze względu na kształt ekranu po naklejeniu wygląda to moim zdaniem jeszcze gorzej niż z rysami.

Sam mam kilkadziesiąt widocznych grubszych rys pod światło, w tym 3 także na podświetlonym ekranie. Telefon cały czas noszę w skórzanym pokrowcu. Co najdziwniejsze wszystkie wykonałem palcem lub paznokciem, w miejscach gdzie przewijam wyświetlaną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paczka z folią jutro powinna dojść. W zestawie mam mieć jakąś najtańszą dodawaną gratis i poliwęglanową (bez klejowa). Którą lepiej zastosować?

Co do rys to tylko jedną widać na podświetlonym ekranie, natomiast inne rzucają się tylko w oczy pod słońcem. Folia pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nakładaj poliwęglanową. Będzie lepiej niż bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi