Skocz do zawartości
Johny3

Jaki wybrać najszybszy, nie wymagający nerwów ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Johny3

W sumie to nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj. Jaki polecilibyście mi ROM, który byłby po prostu szybki, nie zależy mi nawet na szybkości launchera, ale na nie łapaniu zwiech i długieeemu czasowi ładowania wszystkiego.

Obecnie mam 10.1 i jestem zadowolony z ROMu ogólnie to ujmując, ale działa strasznie mulaście i tną się na nim gry, np. Asphalt 7 na CM9 i stocku działał bez zająknięcia, a teraz nie da się grać.

Przestałem się już bawić w co tygodniowe zmiany ROMu, bo minęła mi mania na telefony przy których trzeba ciągle coś grzebać. Ma po prostu być w kieszeni i czekać na pisanie SMSów i dzwonienie oraz odtwarzać muzykę i programy z TVN Player i to tyle.

Dlatego z uwagi na mój brak zaangażowania w obserwację xda zdaję się na Waszą pomoc w wyborze obojętnie jakiego, byle szybkiego ROMu.

Oczywiście to może być też kernel jakiś dla CM 10.1 jeżeli usprawniłby działanie.

PS. Co myślicie o Windows Phone 8? Właśnie z uwagi na to, że już nie gram na telefonie i wolę mieć telefon służący do jego podstawowego zadania i tak jak mówię, muzyki i filmów/YT spodobały mi się Lumie szczególnie 820 i 920. 920 jest bardzo fajna, ale droga więc raczej odpada. Miał już ktoś z tym styczność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hgfdsa

2x zamula i będzie ponieważ ma za mało RAM, 512MB to trochę mało, poza tym Tegra 2 nie obsługuje instrukcji NEON więc to dodatkowo zwalnia. Najlepiej kupić jakiś nowszy telefon z androidem z dostatkiem RAM. Najlepiej Nexusa 4 lub Galaxy Nexus i wszystko chodzi jak malina

Co do ROMu polecam CM 7.2, najbardziej dopracowany i najmniej baterio żerny dopóki nie wyjdzie stable 10.1

Najlepiej pobrać bezpośrednio:

http://download.cyanogenmod.org/?type=stable&device=p990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi