Skocz do zawartości
niripas

T76 GPS nie reaguje na obracanie ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Mam tego tableta od jakiegoś czasu i w sumie to mam z nim kilka problemów.

- WiFi (ale to już widzę, że standard)

- GPS - żadna nawigacja, ani fabrycznie zainstalowana, ani Sygic nie są w stanie dokładnie pokazać pozycji podczas ruchu. Z reguły jest to np 100m w bok (i przy okazji w dół). Jeśli się nie ruszam przez kilka minut - pozycja zgadza się co do metra z moim Garminem

- autorotacja - ostatnio właśnie to mi siadło - tablet nie wykrywa obrócenia z pozycji pionowej w poziomą i odwrotnie.

Jeśli ktoś mógłby pomóc mi z tymi ostatnimi dwoma, to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autorotacja nie działa również w grach? Jeśli działa w grach, a menu nie, to wcisnij w prawy dolny róg (zegarek) pokaże ci sie wieksze okienko, kliknij na nie i bedziesz mial takie minii menu. Tam masz autoobracanie ekranu i włącz. Co do nawigacji to ma się wersje testową możesz pobrać z google play. I jeżeli naprawdę chcesz przetestować jak nawigacja działa to w samochodzie, w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autoobracanie w ustawieniach jest włączone. Jeśli aplikacja wymaga konkretnej pozycji, to również sobie obróci sama. W grach opartych na obracaniu tabletu nie sprawdzałem - dziękuję za pomysł (mogę prosić o jakiś przykładowy tytuł?) Ale np. na ekranie głównym jeśli obrócę tablet z poziomu do pionu bądź odwrotnie to już nie działa. GPS status przy fizycznym obracaniu pokazuje, że jest zmiana akceleracji, więc wygląda, że akcelerometr działa.

Co do nawigacji - właśnie w samochodzie, podczas jazdy pokazuje bzdury (np jadąc nad brzegiem oceanu pokazuje mi -72m npm, a wiem z map geofizycznych, że w tym miejscu jest +3m). Jeśli natomiast idę bardzo powoli bądź stoję w miejscu i wysokość npm i pozycja stopniowo się poprawia, osiągając w końcu dokładność rzędu 1m.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze to wina programu do nawigacji? Ja używam navigona, automapy i tomtoma, wszystkie działały znakomicie, z tych trzech tomtom najlepszy, a jeżeli to nie zadziała to coś z gpsem w urządzeniu się spierdzieliło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi