Skocz do zawartości
testus

Problem z wstawieniem ikony

Rekomendowane odpowiedzi

testus

Witam,

napisałem małą aplikację, która działa już na telefonie. Problem pojawił się gdy chciałem aby aplikacja miała własną ikonę, a nie standardową (brak). Po dodaniu piku icon.png (48x48) do karalogu ./res/drawable/ oraz dodaniu atrybutu android:icon="@drawable/icon" do elementu application w pliku konfiguracyjnym AndroidManifest.xml aplikacja się wywala. Sprawdzałem tylko w emulatorze - ale skoro w nim nie działa to nie mam zamiaru ładować do telefonu.

Emulator krzyczy: "The application myApp (process org.me.myapp) has stopped unexpectedly. Please try again." wiec nic mi nie daje ta informacja.

Konsola wypluwa: "Can't dispatch DDM chunk XXXXXXXX: no handler defined" co w necie też nic ciekawego nie znalazłem.

Prawdopodobnie wina jest NetBeans-a ponieważ dzieje się tak też, gdy nie zmieniam AndroidManifest-a - wystarczy wrzucić ikonkę do projektu i już się wywala :-(

Jakieś pomysły? Mi już brakuje, dlatego zdecydowałem się napisać tutaj.

P.S. Jak ktoś nie ma nic pomocnego do napisania, to niech nie nabija sobie postów i nie śmieci! Przypominam, iż aplikacja śmiga w emulatorze i na telefonie! Problem pojawia się po wrzuceniu pliku graficznego do projektu!

@Edit

Zrób Clean na projekcie i zbuduj na nowo.

Pod latarnią najciemniej :-D Shift+F11 Pomogło

Edytowane przez testus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Zrób Clean na projekcie i zbuduj na nowo.

Już chyba było kilka dni temu w innym wątku podobne zachowanie.

Oczywiście upewnij się jeszcze że nazwa pliku graficznego zaczyna się od litery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi