Skocz do zawartości
seba84_2005

Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę admina zakładam temat poświęcony kernelowi PhilZ.

Kernel ten jest oryginalnym kernelem samsunga. Został przebudowany w celu dodania CWM6 i roota.

Na tym kernelu nie da się podkręcać cpu/gpu i nie wprowadza żadnych istotnych zmian... przypominam jest to oryginalny kernel taki sam jak w romie samsunga, ale z wbudowanym cwm + root.

Reszta innowacji w języku angielskim związana z cwm:

exFAT + ext4 support in recovery for external sd

TWRP backup and restore support, include full md5 sum support (single and multivolume, compressed and non compressed formats)

nandroid backups support /preload in backup and restore jobs

set special nandroid settings: time zone, toggle md5 check for lightning fast backup and restore in tar format, toggle /preload backup and restore, enable nandroid compression using pigz (multi-cpu gzip compression)

you can cancel any nandroid operation with back button

create custom_rom.zip from current ROM or from a pre-existing nandroid backup (based on boot, /system and optionally /preload)

nandroid backup path now will be named with current ROM id from build.prop (ro.modversion, then ro.romversion, then ro.build.display.id)

custom backup and restore job list: backup and restore freely any partition combo (include modem and efs) from old nandroid folder or new custom_backup one

custom restore option to browse from /sdcard/0 (android 4.2 workaround)

backup/restore EFS in both tar + img formats, now with time incremented copies for both tar and .img

support flash modem.bin image files in addition to custom modem.img files, now support for multiple *.bin versions under dedicated folder

full wipe before flashing new ROM: wipe user data + format /system and /preload. SD card content is not affected (internal is wiped on /data/media phones)

browse phone with root access using full GUI in Aroma File Manager: default location or browse for path

terminal access from recovery with root access through Aroma File Manager

support openrecovery script in 3 modes using a smart one touch menu: goomanager, default custom scripts location, browse for script

poweroff, reboot to recovery and reboot to download mode options

dual USB mount in recovery support and mount external sd over usb for /data/media devices

adb root in recovery: just wait about a minute to activate

fixed partition internal / external sdcards menu compared to original cwm

special show log menu for phones with low resolution screen

battery remaining % displayed in headers

detailed build info in About menu

Linki do kernela dla polskiego romu XXMS1:

Wersja pod oryginalne recovery (cwm + root):

PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip

Wersja Odin - tylko cwm (nabija licznik flashowań), nie zawiera roota (trzeba sobie dograć przez cwm):

PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53.tar.md5

Źródło i reszta kerneli dla innych romów:

[22.02.2013][PhilZ-cwm6][i9100/P] v4.64 Safe Stock Kernel+CWM6+Root+exFAT+ext4-LSE - xda-developers

Wszystkie pytania i problemy związane z tym kernelem proszę pisać w tym temacie.

Edytowane przez seba84_2005
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tu bln ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wsparcie dla exfat jest tylko w cwm czy przy normalnym uzytkowaniu też?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Przy normalnym użytkowaniu też jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec21

Jest wspar i tak naprawdę jedynym problemem jaki ograniczał rozmiar obsługiwanych kart pamięci byl system plikow ponieważ fat32 obsługuje maksymalnie do 32GB a exFAT 128GB lub nawet więcej chyba a dla czytnika w tel ważne aby karta byla SD lub SDHC rozmiar jej nie jest istotny. Wiec na tym kernelu i romie JB od samsunga możemy mieć nawet 128GB karte.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
fat32 obsługuje maksymalnie do 32GB

No nie zupełnie. Ja mam w telefonie kartę 64GB sformatowaną w Fat32. Obsługiwana jest bez problemu. Miałem dysk twardy 80GB i też był sformatowny w Fat32. Problem tkwi w wielkości zapisywanego pliku. Fat32 obsługuje pliki do 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec21

System FAT32 jest obsługiwany przez systemy uniksowe, jednak jego budowa nie pozwala na wykorzystywanie go w głównych partycjach systemowych — m.in. ze względu na brak możliwości określania uprawnień do zasobów. W Windows XP można korzystać z systemu FAT32, można także zainstalować go na partycji systemowej, jednak systemowe narzędzia nie pozwalają utworzyć partycji FAT32 o rozmiarze większym od 32 GB. Takie ograniczenie wynika z testów przeprowadzonych przez Microsoft, w których wraz ze wzrostem objętości partycji FAT32 znacznie spadła wydajność obsługi tego systemu. Z tego względu firma ta opracowała nowy system o nazwie exFAT, który znosi wiele ograniczeń swojego poprzednika. Aby móc wykonać formatowanie większych partycji na FAT32 należy posłużyć się alternatywnym narzędziem do partycjonowania dla systemu Windows lub innym systemem operacyjnym (w tym starszą wersją Windows 95 (OSR2)/98).

to fragment cytatu z wikipedi o FAT32

a więc teoretycznie da się zrobić partycję o rozmiarze większym niż 32GB i systemem plików FAT32 ale jak pisze na samym końcu cytatu jest duży spadek wydajności i jest to prawda osobiście sprawdzałem i spadek dość duży.

to że masz w swoim tel kartę 64GB w FAT32 i nie widzisz spadku wydajności to bardzo dziwne ja widzałem i dlatego do teraz używałem NTFS i specjalnych programów do montowania.

i ten rozmiar pliku tylko 4GB lipa jak diabli mając kartę 64GB i filmy po około 4 do nawet 20GB

Notatka od Moderatora: Szewcu72
wykrzyk.png I w tym właśnie miejscu, kończymy dyskusję o formatach - ich definicjach.
Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zioq3k

Witam,

Jako że S2 to mój pierwszy telefon który ma licznik flashowań, a wtyczki JIG jeszcze nie posiadam ( w trakcie dostawy)

Powiedzcie mi, wersja pod recovery nabija licznik ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nemcio

@up

Tak nabija licznik

licznik spokojnie wyzerujesz triangle away aplikacja dostepna na xda lub w markecie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi