Skocz do zawartości
seba84_2005

KERNEL Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

Hezen

Zaktualizuj aplikację SuperSU

Wysłane z mojego GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    redred

telefon zrootowalem, ale nie moge wgrac prawidlowo tego kernela, telefon sie uruchamia z zoltym trojkatem, znak samsunga i tyle nie uruchamia sie w ogole telefon. Odin pokazal ze niby "pass" ale nie działa, cos da sie z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen

Twgo kernela trzeba było instalować przez cwm to nie miałbyś pronlemu. Poczytaj ten wątek: forum.android.com.pl/f168/i9100-jig-usb-reset-licznika-flashowania-i-usuwanie-symbolu-a-a-a-tego-tra-jkae-ta-299084/

Wysłane z mojego GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chciałbym wgrac tego kernela na telefon ale niestety nie moge cwm mam zainstalowany ale pisze ze nie znalazlo superusera i nic nie moze zrobic.

Wersje mam I9100BVKH1 , orange.

Umiesz czytać pod jaki rom jest kernel? I9100XXMS1. Trójkąt skasuj przez triangleaway mając roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    redred

Udało sie zrobić, było cwm ale nie chciał sie uruchomic, w końcu sie odpalił, wyczyściłem wszystko i wrzucilem 3 plikowy 2.3.4 I9100XXKH3. Teraz działa, trójkąta nie ma.

Chciałem teraz wrzucić tego kernela musze jeszcze raz reset telefonu, cwm, wgrac kernela z karty sd i wsio tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen

Wrzuć niebrandowanego 4.1.2 XXMS1 (oryginalny samsunga) http://forum.android.com.pl/f168/i9100xxms1-oficjalny-dla-polski-rom-4-1-2-samsunga-root-csc-cwm-simlock-267312/

I dopiero wtedy będziesz mógł przez CWM zainstalować tego kenela bez obawy o nabicie licznika i żółty trójkąt.

Tak ogólnie to przed zabawą ze zmianą romów robiłeś kopie zapasową romu (pisałeś że miałeś I9100BVKH1 z orange), oraz kopię folderu efs?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radas24

Po zrobieniu restore backup telefon stoi i restartuje sie ciagle na krecacym sie logu samsunga. Jakas rada jak przywrocic dane i system ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    redred

ok wszystko juz dziala

Wrzuć niebrandowanego 4.1.2 XXMS1 (oryginalny samsunga) http://forum.android.com.pl/f168/i9100xxms1-oficjalny-dla-polski-rom-4-1-2-samsunga-root-csc-cwm-simlock-267312/

I dopiero wtedy będziesz mógł przez CWM zainstalować tego kenela bez obawy o nabicie licznika i żółty trójkąt.

Tak ogólnie to przed zabawą ze zmianą romów robiłeś kopie zapasową romu (pisałeś że miałeś I9100BVKH1 z orange), oraz kopię folderu efs?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam czy jak posiadam ten kernel to mogę sobie zmienić recovery np. na zwyczajne CWM

bo to dotykowe trochę mię irytuje

czy kernel nie straci przesto swych właściwości ( bootlpo fixed brick fix ) czy coś

czy bez obaw mogę sobie wgrać zwyczajne CWM

---------- Post dołączono o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

czy mogę zaktualizować sobie CWM recowery przez apke z sklepu play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager

---------- Post dołączono o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

po prostu jak zmienić recovery na zwykłe CWM

i czy są jakieś konsekwencje

---------- Post dołączono o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

albo czy jest możliwość zmiany wyglądu recovery tak aby wyglądało normalnie ( tak jak standardowe CWM)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Chciałabym wgrać u siebie w SGS2 Rom, ale dowiedziałam się,że abym mogła go zainstalować to muszę najpierw wgrać ów Kernel PhilZ. I teraz mój problem ... Wrzuciłam ten plik kernel na kartę pamięci jako.zip weszłam w standardowe Recovery poprzez kombinację klawiszy, ale nie mam takiej opcji do wyboru jak Install zip from SD card ...

Jak mam dostać sie do karty pamięci ??

Proszę o pomoc , i z góry proszę o wyrozumiałość, gdyz jestem totalnym laikiem ...

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi