Skocz do zawartości
seba84_2005

KERNEL Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

@up

nie pamietam dokladnie jak jest w stock'u ale jesli sie nie myle to szukaj kernela pod: apply update from external storage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, już znalazłam :) Jest dokładnie tak jak w poście wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

słuchajcie mam pytanie [tak jestem lekko zielony w tym temacie;]:

- w jaki sposób mogę zainstalować w.w kernel? mam 4.1.2 rom stokowy bez brandingu. [chcę przejść na OMNI rom]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen

Dla wersji XXMS1 instalujesz kernel XXMS1, jeśli masz inną wersje romu musisz pobrać z tej strony pasujący dla Twojego romu.

Wersję romu sprawdzasz wchodząc w ustawienia>informacje o urządzeniu>numer wersji (interesują Cię 5 ostatnich znaków)

Pobraną paczkę .zip (nie wypakowujemy jej) wrzucasz prosto na kartę pamięci, następnie wyłączasz telefon.

Na wyłączonym telefonie wciskasz 3 klawisze, najlepiej w tej kolejności: VOLUME UP + HOME + POWER aż do pojawienia się loga samsunga.

W recovery (poruszasz się przyciskami głośności a zatwierdzasz power'em) wchodzisz do "apply update from external storage", następnie

wyszukujesz paczkę z kernelem i instalujesz, po zainstalowaniu wybierasz "reboot system".

Na nowym kernelu, możesz ponownie wejść w recovery a w zasadzie już CWM i zrobić Wipe Cache Partition, a w zakładce Advanced robisz Wipe Dalvik.

Prościej już się nie da wytłumaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie będzie to kolidowac z kernelem czy nie strace ( fix bootlop brick fix ) itp

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

I jaka jest najnowsza wersja recovery cwm

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen

Nie lepiej w ustawieniach Philza wyłączyć dotyk, czyżby nie było prościej?

Wchodzisz w PhilZ Settings>GUI Preferences>Touch GUI-ustawiasz na Disabled.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiąc backup przy użyciu tego kernela czy konieczne jest odpalenie skryptów z tego tematu: http://forum.android.com.pl/f168/recovery-pea-na-kopia-jelly-bean-4-1-2-z-poziomu-tymczasowego-cwm-recovery-269835/ w celu zrobienia backupu partycji preload/ ? Czy jest to zbędne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłącze się do pytania, bo chce zainstalować cm 11 infected a posiadam niebrandowanego androida 4.1.2 (numer wersji JZO54K.I9100XXMS1):

W związku, że posiadam XXMS1 dzięki wpisom powyżej ściągnąłem odpowiednią wersje:PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip, jednak zastanawia mnie czy nie mogę do tej wersji wgrać nowszą wersje CWM, ze strony:Dev-Host - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service ?

Czy ten PhilZ-cwm6-XWMS1-NEE-5.15.9-signed.zip będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen
    Robiąc backup przy użyciu tego kernela czy konieczne jest odpalenie skryptów z tego tematu: http://forum.android.com.pl/f168/recovery-pea-na-kopia-jelly-bean-4-1-2-z-poziomu-tymczasowego-cwm-recovery-269835/ w celu zrobienia backupu partycji preload/ ? Czy jest to zbędne ?

Lepiej użyć skryptu i mieć pewność że zrobisz pełny backup (obraz systemu) wraz z partycją preload.

@UP

Masz XXMS1 a chcesz zainstalować XWMS1.

Kernela Philz można instalować w podobnej wersji jeśli takowego nie ma dla wersji którą się posiada.

W Twojej sytacji instaluj XXMS1 i nie bedziesz miał jakichkolwiek problemów.

Wysłane z GT-9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi