Skocz do zawartości
seba84_2005

KERNEL Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy wie ktoś może czy różni się ta wersja

philz_touch_6.12.8-i9100.zip

i pod jaki rom jest czy działa na XWMS3

pod jaki kernel jest dokładnie

tu link do pobrania

Goo.im Downloads - Downloading philz_touch_6.12.8-i9100.zip

a ty do innych wersji

Goo.im Downloads - Browsing i9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wyczytalem na forum dobiera sie po numerze wersji:

Na androidzie 4.1.2 mam JZ054K.I9100XWMS3 i doczytalem ze nie dobierze philza do tej wersji.

Zrobilem downgrade trzy plikowcem do 2.3.6 i mam GINGERBREAD.XXKI3 lecz rowniez nie moge znalezc pod to philza.

Chce zainstalowac neat rom a tam na poczatku trzeba miec CWM badz kernel philza a chce dobrze dobrac bo mam drenaz baterii, gdzie na stocku mi nie wystepuje pomoze ktos??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen

Mecenas, na 2.3.6 nie ma philza i chyba w ogóle nie ma custom kerneli... jeśli się mylę to proszę o poprawę.

Na 4.1.2 MS3 możecie bez problemów zainstalować MS2, Philz na stronie xda pisał że jeśli nie ma dla danego romu custom kernela to można instalować wersje które są "najbliższe" wersji romu który się posiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48

@Mecenas, instalacja romu jest tak prosta jak budowa cepa.

1. Kopiujesz rom (Neat 6.0.1) na kartę pamięci.

2. Sciągasz kernel PhilZ-cwm6-XWLSW-OXX-5.15.0.tar i instalujesz go odinem. (Dev-Host - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service)

3. Restart, wchodzisz do cwm i instalujesz zipa neata - w Aromie wybierasz sobie kernel.

Nie potrzeba żadnych 3plikowców. Identycznie postępuję jak przechodzę z kitkata na JB.

Proste?

Edytowane przez wienio48

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PhilZ-cwm6-XWLSW-OXX-5.15.0.tar

Zgadza sie, to wiem. Ale kernel philz ktory podales nie pasuje do mojego numeru wersji urzadzenia, nie przeszkadza to?

Zainstalowalem philz MS2, i znowu cos jest nie tak 70% baterii poszlo od 7 rano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48

Ja też mam XWMS3 i stosuję ten kernel bez problemu. Oczywiście w czasie instalacji romu jest on podmieniany.

Nie masz się co przejmować, przecież po to jest odin żeby ratować przed niewłaściwymi instalacjami.

Ja Philza najbardziej lubię, sprawuje się wyśmienicie - bateria przez noc spada o 1%, to chyba dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezen
    Zgadza sie, to wiem. Ale kernel philz ktory podales nie pasuje do mojego numeru wersji urzadzenia, nie przeszkadza to?

Zainstalowalem philz MS2, i znowu cos jest nie tak 70% baterii poszlo od 7 rano

Kernel może być niestabilny.

Zalecana instalacja konkretnego kernela philz do danej wersji romu, nikt sobie tego nie wymyślił od tak...

Mecenas zainstaluj BateryBetterStats, tutaj masz pełną wersję:

Tym programem sprawdzisz jaki proces drenuje Ci baterię, ile fon jest w stanie deep sleep i itp.

Bardzo przydatny program, odkąd się o nim dowiedziałem zawsze go instalowałem po każdym wipe które mi się przytrafiało :)

Żeby sprawdzić jaki proces siedzący na kernelu drenuje Ci baterię musisz wejść w zakładkę "Kernel Wakelocks"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pierwszej pozycji mam wlan rx wake czy to jest to?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemcio

nie bierzesz pod uwage faktu iz Twoja bateria moze juz sie nie nadawac do uzytku ?? :) Nie sadze aby az taki wplyw mial kernel czy rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ze romie od Samsunga jest wszystko ok z baterią, nie wiem czy to kernel dokładnie ale próbuje wszystkiego :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi